Βέλγιο Πληροφορίες για Βέλγιο

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Παιδιά καλησπέρα... Ειδικά για Γάνδη, Μπρυζ γνωρίζει κανείς εαν παίζει τίποτα μπυραρίες όπως Γερμανία με λουκάνικα κτλ?.... Έχω βρει κάτι Καλές μπυραρίες Γάνδη αλλά.... Χωρίς ιδιαίτερο φαγητό.
Στην Μπρύζ το cambrinus έχει και φαγητό.Δεν θυμάμαι όμως αν είχε πιάτο με λουκάνικα μόνον.Τα φαγητό τους καλούτσικο.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Μια πληροφορία παρακαλώ για τις συγκοινωνίες στις Βρυξέλλες.
Μπορούμε να πληρώνουμε με χρεωστική κάρτα χωρίς να βγάλουμε εισιτήριο ή κάρτα πολλαπλών διαδρομών και ημερών;
Επίσης αν με την χρεωστική κάρτα ισχύει το ανώτατο όριο χρέωσης των 7 ( ; ) ευρώ ανά ημέρα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιους έχουν την προθυμία να απαντήσουν.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.414
Μια πληροφορία παρακαλώ για τις συγκοινωνίες στις Βρυξέλλες.
Μπορούμε να πληρώνουμε με χρεωστική κάρτα χωρίς να βγάλουμε εισιτήριο ή κάρτα πολλαπλών διαδρομών και ημερών;
Επίσης αν με την χρεωστική κάρτα ισχύει το ανώτατο όριο χρέωσης των 7 ( ; ) ευρώ ανά ημέρα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιους έχουν την προθυμία να απαντήσουν.
Ναι, μπορείς να πληρώσεις με contactless κάρτα.
Το ημερήσιο όριο χρέωσης είναι 7,50 ευρώ.
 

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Ναι, μπορείς να πληρώσεις με contactless κάρτα.
Το ημερήσιο όριο χρέωσης είναι 7,50 ευρώ.
Τι ακριβώς εννοείς με ημερήσιο όριο χρέωσης?
Επίσης τι μέσο για μετακινήσεις σε 4ημέρες στις βρυξέλλες συμφέρει για οικογένεια 4 ατόμων?
Προτάσεις για φαγητό (που και τι), γλυκά, αξιοθέατα με τυχόν εισητήρια ή ημέρες εισόδου/ατόμων με προσφορές.
Ευχαριστώ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.431
Likes
4.414
Τι ακριβώς εννοείς με ημερήσιο όριο χρέωσης?
Επίσης τι μέσο για μετακινήσεις σε 4ημέρες στις βρυξέλλες συμφέρει για οικογένεια 4 ατόμων?
Προτάσεις για φαγητό (που και τι), γλυκά, αξιοθέατα με τυχόν εισητήρια ή ημέρες εισόδου/ατόμων με προσφορές.
Ευχαριστώ.
Χρεώνεσαι σε ημερήσια βάση κατ'ανώτερο το ποσό αυτό.
Για το τι συμφέρει, ανάλογα με τα σχέδια σου. Δες κι εδώ : Compare our products
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.996
Εχθες το απογευμα ο οδηγος λεωφορειου στις Βρυξελλες εκλεισε την πορτα στα μουτρα μου, μου εσπασε τα γυαλια ηλιου και μου επιασε το ποδι στην πορτα, το οποιο μελανιασε.
Μου εδωσε μια καρτα που αναφερει ο ιδιος τα στοιχεια του περιστατικου για να ζητησω αποζημιωση για τα γυαλια.
Εστειλα μειλ με φωτογραφιες (και του μελανιασμενου ποδιου) και την καρτελα που εδωσε ο οδηγος. Θα παρω τιποτε η μπα?
Αν ειχε σπασει τα διορθωτικα γυαλια του γιου μου που κοστιζουν 280 μονο οι φακοι, θα τον καθαριζα, για ηλιου παλι καλα να λεμε..
 
Last edited:

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Εχθες το απογευμα ο οδηγος λεωφορειου στις Βρυξελλες εκλεισε την πορτα στα μουτρα μου, μου εσπασε τα γυαλια ηλιου και μου επιασε το ποδι στην πορτα, το οποιο μελανιασε.
Μου εδωσε μια καρτα που αναφερει ο ιδιος τα στοιχεια του περιστατικου για να ζητησω αποζημιωση για τα γυαλια.
Εστειλα μειλ με φωτογραφιες (και του μελανιασμενου ποδιου) και την καρτελα που εδωσε ο οδηγος. Θα παρω τιποτε η μπα?
Αν ειχε σπασει τα διορθωτικα γυαλια του γιου μου που κοστιζουν 280 μονο οι φακοι, θα τον καθαριζα, για ηλιου παλι καλα να λεμε..
Φαντάζομαι πως εφόσον υπάρχει παραδοχή του οδηγού θα αποζημιωθείς.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.996
Φαντάζομαι πως εφόσον υπάρχει παραδοχή του οδηγού θα αποζημιωθείς.
Πηρα τηλ πριν λιγο. Θελουν μονο να στειλω αποδειξη αγορας, την οποια μπορω να βρω πολυ ευκολα απο το μαγαζι. Για να δουμε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.020
Likes
40.996
Πηρα τηλ πριν λιγο. Θελουν μονο να στειλω αποδειξη αγορας, την οποια μπορω να βρω πολυ ευκολα απο το μαγαζι. Για να δουμε.
Ηρθε η απαντηση απο Βελγιο. "Ο οδηγος δεν ανεφερε κατι και δεν φαινονται ΠΟΛΥ σπασμενα τα γυαλια. Μηπως φταιτε εσεις που κατεβηκατε λαθος στιγμη?".
Καλα κρασια.
 
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπέρα! Θα μπορούσατε να μου προτείνετε μέρη για καφέ και φαγητό σε Βρυξέλλες, Μπρυζ και Γάνδη; Ευχαριστώ! 😀
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.351
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom