Βοσνία-Ερζεγοβίνη Ουγγαρία Πολωνία Πληροφορίες για Βαλκάνια - Ουγγαρία - Πολωνία

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Φιλε giotamike

Σε μερικες μερες φευγω για Βαλκανια-Ουγγαρια-Πολωνια και βλεπω πως εχεις επισκεφτει τα μερη που θα παω.Βοηθησε λιγο την κατασταση,επειδη θα ταξιδεψω με το αυτοκινητο μου,θα αντιμετωπισω προβληματα(Σεραγιεβο)??τι λεει η Πολωνια??το Αουσβιτς??το αλατορυχειο??
 

giotamike

Member
Μηνύματα
87
Likes
170
Επόμενο Ταξίδι
USA
Φίλε dkotsifis,
συγνώμη για την αργοπορεία αλλά δυστυχώς έλειπα.

Θα σου γράψω μερικά για τα μέρη που πήγα και ελπίζω αν δεν έχεις φύγει να τα διαβάσεις.

Σχετικά με το Σεράγεβο αν και δεν έχω οδηγήσει εκεί μου φάνηκε απόλυτα φυσιολογικό και άνετο. Δεν νομίζω ότι θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα. Να προσέχεις μόνο τη νύχτα γιατί έχει μπλόκα καθώς και...μεθυσμένους.

Η Πολωνία είναι αρκετά φιλική. Να έχεις μαζί σου όμως κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης γιατί είναι μπέρδεμα, όπως βέβαια κάθε τι ξένο. Το iGO μου έλυσε τα χέρια. Είναι καλύτερο από το Destinator που μέχρι το χειμώνα που πήγα δεν είχε χάρτες.

Το Αλατορυχείο είναι πολύ όμορφο.Να πας.
Για το Άουβιτς το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι είναι ένα σοκ ακόμα και αν είσαι καλά πληροφορημένος. Θα σου χαλάσει η διάθεση αλλά για εμένα πρέπει να το δεις. Ίσως αν καταλάβουμε το μέγεθος του κτήνους που λέγεται άνθρωπος, να μπορούμε να αποφύγουμε τα χειρότερα. (Συγνώμη για τις φιλοσοφικές προεκτάσεις)...

Καλά να περάσεις :clap:και αν έχεις κάτι άλλο, στείλε μου μήνυμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.475
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom