Ιταλία Μιλάνο - Αξιοθέατα

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
καλησπέρα σας!! μια πληροφορία θέλω.. για την είσοδο στον duomo, πρεπει να βγάλω εισιτήριο από πριν? επισης ειναι δύσκολο να ανεβω στην κορυφη με τις σκάλες?
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
209
Likes
1.057
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
καλησπέρα σας!! μια πληροφορία θέλω.. για την είσοδο στον duomo, πρεπει να βγάλω εισιτήριο από πριν? επισης ειναι δύσκολο να ανεβω στην κορυφη με τις σκάλες?
https://www.duomomilano.it/en/ Εδω θα βρείτε πληροφορίες, εισιτήρια για το ναο εμείς βγάλαμε στο απέναντι souvenir Shop, δεν υπήρχε ουρά. 5 ευρώ το κανονικό, 2 το παιδικο(μόνο για το ναό)
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Καλησπέρα! Και για τις δύο περιπτώσεις πρέπει να αγοράσεις εισιτήριο.. Για να ανεβείς στην οροφή, το οποίο θεωρώ ότι και αξίζει, αν θυμάμαι καλά είναι φθηνότερο. Εμείς είχαμε ανεβεί από τα σκαλιά το οποίο δεν είναι τόσο κουραστικό όσο μπορεί να ακούγεται! Βέβαια δεν ξέρω αν υπάρχουν περιορισμοί λόγω covid λαμβάνοντας υπόψιν το περιορισμένο πλάτος της σκάλας..
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
για μυστικο δειπνο υπαρχει τροπος να βρω εισιτήρια για 18 Αυγουστου; βλεπω ξεκινανε απο 24 τα διαθεσιμα... δεν παιζει καμια ακυρωση; για ντουομο λεω να βγαζω εκει ... θα βρω φανατζομαι...
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
για μυστικο δειπνο υπαρχει τροπος να βρω εισιτήρια για 18 Αυγουστου; βλεπω ξεκινανε απο 24 τα διαθεσιμα... δεν παιζει καμια ακυρωση; για ντουομο λεω να βγαζω εκει ... θα βρω φανατζομαι...
για μυστικό δείπνο πρεπει να σταθείς τυχερη και να γινει κάποια ακύρωση.. τωρα βλεπω εχει και στις 22 διαθεσιμο, οποτε εγινε ακυρωση αλλά στις 22 ! για ντουομο θα σου προτεινα να κλεισεις online (5 λεπτα υποθεση) τα εισιτηρια για να μην περιμενεις στην ουρα χωρις λόγο.. εχει εισιτηρια με 15 ευρω (αναβαση με τα ποδια) και με 20 ευρώ (με ασανσερ) .. εγω εκλεισα με τα 15 , δεν ηταν τιποτα η αναβαση ..
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ευχαριστώ, δυστυχώς μόνο 18 Αυγούστου μπορούμε... Θα το προσπαθήσω...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.700
Likes
6.314
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Το Milano pass συμφέρει για 5 μέρες διανυκτέρευση?



Επίσης υπάρχει εισιτήριο για το Μυστικό Δείπνο για τις 21/9 που με βολεύει αλλά στην τιμή των 15 ευρώ προσθέτουν και 11 ευρώ για τις πληροφορίες με ακουστικά υποχρεωτικά χωρίς το δικαίωμα της επιλογής, και πάειω στα 26 επί 2 για 15 λεπτά θέασης. Οπότε να μου λείπει, προτιμώ τη 'Σχολή των Αθηνών" που είδα στο Βατικανό...
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Επίσης υπάρχει εισιτήριο για το Μυστικό Δείπνο για τις 21/9 που με βολεύει αλλά στην τιμή των 15 ευρώ προσθέτουν και 11 ευρώ για τις πληροφορίες με ακουστικά υποχρεωτικά χωρίς το δικαίωμα της επιλογής, και πάειω στα 26 επί 2 για 15 λεπτά θέασης. Οπότε να μου λείπει, προτιμώ τη 'Σχολή των Αθηνών" που είδα στο Βατικανό...
Και τα 15 για ε ν α ν μονο πινακα ειναι πολλα. Εχει και ενα οριο το ποσο η διαφημιση δημιουργει "αξια".
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Και τα 15 για ε ν α ν μονο πινακα ειναι πολλα. Εχει και ενα οριο το ποσο η διαφημιση δημιουργει "αξια".
Αυτό ήθελα να πω και λίγο ,αλλά έλεγα άστο θα με λιντσάρουν!! 15 ευρώ για να δεις 7 λεπτά έναν (υπέροχο κατά τ αλλά) πίνακα .. και πληρώνεις 20 για Βατικανό ας πούμε..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Αυτό ήθελα να πω και λίγο ,αλλά έλεγα άστο θα με λιντσάρουν!! 15 ευρώ για να δεις 7 λεπτά έναν (υπέροχο κατά τ αλλά) πίνακα .. και πληρώνεις 20 για Βατικανό ας πούμε..
Αν θες απολυτη αναλογια, συγκρινεις με Uffizi που βλεπεις ολη την Ιταλικη Αναγενηση (και καμποσο Ντα Βιντσι).
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Μιας και μιλάμε για Μιλανο ομως για να επισκεφτω τη Σκαλα του Μιλανο,οχι για παρασταση για απλα το μουσειο και επισκεψη στην αιθουσα χρειαζεται κρατηση απο εδω?Η απλα παω ετσι στην εισοδο και εχει ανα μιση 'η μια ωρα ξεναγησεις ολη μερα ανα γκρουπακι?
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom