Σκόπελος Πληροφορίες για Σκόπελο

stelios83

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Καλησπέρα σας και καλό καλοκαίρι να έχουμε όλοι.

Στις 25 Ιουλίου για 6 μέρες θα επισκευτώ τη Σκόπελο,θα ήθελα κάποιες πληροφορίες σχετικά me κάποιες παραλίες.Σκοπεύω να επισκευτώ τον Στάφυλο,Λιμνονάρι,Πάνορμο,Μηλιά, Καστάνι και Χόβολο.

Καταρχίν θα έχω μαζί μου αυτοκίνητο,σε ποιές παραλίες θα έχω πρόβλημα με το παρκαρισμα, και τι ώρα πρέπει να πάω για να βρώ να παρκάρω;

Επίσης ποιές απο τις παραπάνω παραλίες έχουν χώρο για να βάλεις δικιά σου ομπρέλα.

Ευχαριστώ, Καλές διακοπές!!
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Καλημέρα stelios!Για τις παραλίες που αναφέρεις ίσως συναντήσεις πρόβλημα παρκαρίσματος στην Μηλιά ή στον Στάφυλο που είναι από τις πιο famous παραλίες του νησιού.Η ιδέα του να νοικιάσεται μηχανάκι δεν σας περνάει κα8όλου από το μυαλό?Πολύ πιο οικονομικά θα σας έρ8ει και σιγούρα δεν 8α υπάρχει πρόβλημα με το παρκάρισμα.Τώρα αν δεν υπάρχει άλλη λύση παρά μόνο αυτοκίνητο τότε να επισκεφθείτε τις παραπάνω παραλίες πρωινές ώρες και τις υπόλοιπες όποτε θέλετε.Υπάρχει χώρος σε όλες για να στήσετε την δική σας ομπρέλα.Και ακόμα η παραλία Χόβολο είναι αρκετά δύσκολα προσβάσιμη(έχει περπάτημα κατά μήκος της παραλίας και θα χρειαστεί να περάσετε από πολλά βράχια !!!) και δεν νομίζω πως αξίζει κ πολύ.Τέλος Πάνορμο να μείνετε και να δείτε το ηλιοβασίλεμα!!!!Να περάσετε τέλεια :D:D:D
 

stelios83

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
annoulita100 Ευχαριστώ για την απάντηση.
Οπως κατάλαβα στον Πάνορμο και στην Μηλιά πρέπει να πάω πρωινές ώρες.
Καλό καλοκαίρι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.738
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom