Ουγγαρία Σερβία Πληροφορίες για ταξίδι σε Βουδαπέστη και Βελιγράδι

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
Αθήνα-Εύζωνοι με στάση και τελωνεία διάρκεια 7 ώρες
διάσχιση Φύρομ διάρκεια και τελωνεία 2,5 ώρες
σύνορα Φύρομ-Νόβισαντ με τελωνεία και στάση 5,5 ώρες. Σύνολο 15 ώρες διάρκεια ταξιδιού για Νόβισαντ με αναχώρηση 02:00 το πρωί φτάνω άνετα 17:00.
Ακούω γνώμες.
ναι ανετα αν δεν στραβωση στα συνορα κυριως σκοπια- σερβιας βελιγραδη υπολογιζω να εισαι μεσημερακι εχει κινηση οποτε περνα περιφεριακα -Νόβισαντ μια προταση αν σε ενδιαφερη κλειστο παρκινκ-πιο κεντρο δεν γινετε καθαρο και πολυ καλο εστιατόριο- με αψογο σερβις σε ολα
 
Last edited:

nikimix11

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα σε όλους....είμαι λατρης των ταξιδιών και εγώ και ο άντρας μου....Φέτος αποφασίσαμε να επισκεφθούμε την Βουδαπέστη απο τις 24 μερχτι τις 28 Δεκεμρίου και στην συνέχεια να πάμε Βελιγράδι μέχρι τις 1 Ιανουαρίου όπου θα είναι και η μέρα της επιστροφλης μας....Εχω ήδη κλείσει ειστήρια και διαμονή σε πολυ καλές τιμές ...Θα ήθελα να με βοιηθήσετε στο πλάνο που θα πρέπει να φτιάξω ωστε να τα δώ ολα και επίσης στο που πρέπει να φάμε και να βγούμε για ποτό και επίσης αν έχει κατι ιδιαίτερο τα ρστούγεννα να δούμε στις πολεις αυτές.....Ευχαριστω πολύυυυυ....καλως σας βρήκα
 

chrgkoutz

Member
Μηνύματα
358
Likes
1.180
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δάση Βόρειου Καναδά

nikimix11

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Διαβασε κι αυτο,ειναι ακριβως για ιδιο (χρονικα) διαστημα και μπορεις να το προσαρμοσεις στις δικες σας προτιμησεις http://www.travelstories.gr/community/threads/Βουδαπεστη-Παρουσιαση-αξιοθεατων-προγραμμα-επισκεψης-τους-για-4-5μερο-ταξιδι-Προς-επιδοξους-επι.53068/#post-607944
Ευχαριστω πολυ θα το κοιταξω
 

ZakTheButcher

Member
Μηνύματα
11
Likes
16
Καλησπερα και καλώς σας βρήκα σκέφτομαι 12-20 Αυγούστου για εκδρομή με το αμάξι και την γυναίκα μου,στις πολης που σας εγραψα
Αφετηρία Θεσσαλονίκη μετά 1-2 βράδια Βελιγράδι και 4 περιπου βράδια Βουδαπέστη
Να πω πως το αυτοκίνητο είναι ένα παλιο corolla 1998 1300cc αλλά άριστα συντηρημενο και έχουμε ταυτότητες νέου τυπου.
Πως να κινηθούμε και τι να προσεξουμε κάθε προταση και συμβουλή δεκτή.
Πρώτη φορά εξωτερικό για road trip.
Στην Ελλάδα αρκετά ταξίδια με το αυτοκίνητο.
Ευχαριστώ πολυ
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.077
Likes
20.118
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
Δες σε αυτά τα θέματα για αρχή Ευρώπη
 

dammys

Member
Μηνύματα
370
Likes
680
Καλώς ήρθες!! Θα λατρέψεις Βελιγράδι αλλά φυσικά την πανέμορφη Βουδαπέστη!Διάβασε στο φορουμ για πληροφορίες .Νομίζω ότι υπάρχει και ένας πληρέστατος οδηγός για την Βουδαπέστη!
Τώρα για την εποχή που διάλεξες , τέτοια εποχή ταξίδευα κι εγώ συνήθως στο εξωτερικό, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα καύσωνα αλλά θα δεις και σχετικά άδειες πόλεις από ντόπιους.
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπερα και καλώς σας βρήκα σκέφτομαι 12-20 Αυγούστου για εκδρομή με το αμάξι και την γυναίκα μου,στις πολης που σας εγραψα
Αφετηρία Θεσσαλονίκη μετά 1-2 βράδια Βελιγράδι και 4 περιπου βράδια Βουδαπέστη
Να πω πως το αυτοκίνητο είναι ένα παλιο corolla 1998 1300cc αλλά άριστα συντηρημενο και έχουμε ταυτότητες νέου τυπου.
Πως να κινηθούμε και τι να προσεξουμε κάθε προταση και συμβουλή δεκτή.
Πρώτη φορά εξωτερικό για road trip.
Στην Ελλάδα αρκετά ταξίδια με το αυτοκίνητο.
Ευχαριστώ πολυ
πράσινη κάρτα, ίντερνετ παντού οπωσδήποτε, πολύ καλό σέρβις πριν ξενίσετε και όλα θα πάνε μια χαρά.
 

annoula

Member
Μηνύματα
227
Likes
495
Καλησπερα και καλώς σας βρήκα σκέφτομαι 12-20 Αυγούστου για εκδρομή με το αμάξι και την γυναίκα μου,στις πολης που σας εγραψα
Αφετηρία Θεσσαλονίκη μετά 1-2 βράδια Βελιγράδι και 4 περιπου βράδια Βουδαπέστη
Να πω πως το αυτοκίνητο είναι ένα παλιο corolla 1998 1300cc αλλά άριστα συντηρημενο και έχουμε ταυτότητες νέου τυπου.
Πως να κινηθούμε και τι να προσεξουμε κάθε προταση και συμβουλή δεκτή.
Πρώτη φορά εξωτερικό για road trip.
Στην Ελλάδα αρκετά ταξίδια με το αυτοκίνητο.
Ευχαριστώ πολυ
Γιατι δεν μενετε ενα βραδυ Νοβισαντ; Ειναι πιο ομορφο απ το Βελιγραδι.
 

ZakTheButcher

Member
Μηνύματα
11
Likes
16
Η εποχή είναι αναγκαστικά Δεκαπενταυγουστο γιατί τότε κλείνω το κρεοπωλειο για διακοπές τότε αδειάζει το κέντρο Θεσσαλονίκης. Για το Νοβισαντ είπα στον γυρισμό ένα βράδυ αντί για Βελιγράδι.
 

Nikosxm

Member
Μηνύματα
18
Likes
16
Καλησπέρα παιδιά
Επειδή θα ταξιδέψω οδικώς προς Πράγα και από ότι διαβάζω ένα μεγάλο μέρος της καθυστέρησης στη διαδρομή είναι στα σύνορα Σερβίας-Ουγγαρίας στο Σέγκετ, θέλω να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει κανείς καμία εναλλακτική διέλευση χωρίς τόση καθυστέρηση
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom