Ιταλία Πληροφορίες προτάσεις για Τοσκάνη

apos

Member
Μηνύματα
198
Likes
528
Όπως το έγραψε και ο @makisg .. Είχα κάνει κι έγω πλήρη ασφάλεια στο γκισέ της εταιρείας στο αεροδρόμιο και δεν είχα κανένα πρόβλημα στην παράδοση. Μόνο το ρεζερβουάρ είδαν αν ήταν γεμάτο. Europcar είχα νοικιάσει τότε.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.932
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλησπέρα.
Ερχόμενο Σεπτέμβριο, λόγω ανελαστικών ημερομηνιών της παρέας θα είμαι Μπολόνια 20 με αναχώρηση 23.
Δεδομένου του ότι είχα κάποια miles από Aegean έβαλα άφιξη μόνος μου Δευτέρα 16 σε Μπολόνια.
Για να εκμεταλλευτώ αυτές τις ημέρες σκέφτηκα τα κάτω δυο σενάρια.
1. Διαμονή κάπου οικονομικά έξω από Σιένα νοικιάζοντας αυτοκίνητο, έχω βρει 5χλμ έξω με 70 την βραδιά.
2. Διαμονή Φλωρεντία και αφιερώνοντας όλο το χρόνο εκεί.
3. Οποιαδήποτε άλλη πρόταση δεκτή
Προσανατολίζομαι προς το πρώτο καθώς δεν επιθυμώ επίσκεψη σε μουσεία/ κλειστούς χώρους στο πρώτο σενάριο και ίσως να μειώσω κόστος.
Αυτό που με. αγχώνει είναι η ενοικίαση. Αν και έχω οδηγήσει Καμπανία, Πούλια και Σικελία δεν έχω ποτέ νοικιάσει το οποίο με προβληματίζει.
Σαν πρώτη σκέψη έκανα να κλείσω μέσω του σάιτ της Aegean,. το οποίο μου βγάζει Hertz χωρίς επιλογή για καύσιμο.
Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία ή πρόταση;
Είναι προτιμότερο μέσω του σάιτ κάποιας εταιρείας ή γνωρίζετε κάποια αξιόπιστη ιταλική;
Σε αυτή την περίπτωση σκέφτομαι σαν βασικό προορισμό Σιένα, Σαν Τζιμινιάνο και κάποια χωριά.
Οι επιλογές για παρκινγκ όσο έχω καταλάβει είναι σταθερές, σε χώρους έξω από τους οικισμούς;
Επίσης, προτάσεις για οικονομικό φαγητό. Προτιμότερα κάτι πιο πρόχειρο. Τόσο λόγω του ότι θα είμαι μόνος όσο (ίσως) έτσι να δοκιμάσω και περισσότερες γεύσεις.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Δες αυτή την ελληνική εταιρεία που συνεργάζεται με πολλές στο εξωτερικο.
Νοικιάζει και χωρίς πιστωτική κάρτα.
Car Rental without Credit Card | No Guarantee | Athens| Car ‘n Motion Car rental | Avis, Enterprise, Budget
Έχει συνεργασία και με Μπολόνια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.608
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom