Ζάκυνθος Πληροφοριες για Ζακυνθο

annoula

Member
Μηνύματα
227
Likes
495
Ώρα να ξυπνήσει ξανά αυτό το θέμα! (έπειτα από 2 χρόνια)

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα!

Θα έλεγα μια βασική ερώτηση πάνω από όλα, σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να πάμε Ζάκυνθο, για Αύγουστο μήνα (Ναι, το κλασσικό τότε έχουμε άδεια).
Θεωρείτε ότι τα 5 βράδια ή τα 6 βράδια είναι αρκετά ή μπορούμε και λιγότερα , παράδειγμα ότι και σε 4 μπορούμε να δούμε πράγματα ; (αν και με βάση τις ημερομηνίες βλέπω ήδη 98% πληρότητα )

Κατεβαίνουμε οδικώς από Θεσσαλονίκη.

Σας ευχαριστώ για όποιον ασχοληθεί.
Θα ελεγα οτι τα 5 βραδια τα χρειαζεσαι. Δεν ειναι και μικρο το νησι. Ναυαγιο θα προτιμουσα να παω με καραβακι. Το Τσιλιβι μαλλον η καλυτερη επιλογη για να μεινεις. Δεν την βαζω στα αγαπημενα μου νησια αλλα το ναυαγιο ειναι απ τις παραλιες που αξιζει να πας μια φορα στην ζωη σου. Προσοχη στην παραλια με το θειαφι, ο.τι ασημενιο φορας γινεται καταμαυρο. Καλα να περασετε!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Θεωρείτε ότι τα 5 βράδια ή τα 6 βράδια είναι αρκετά ή μπορούμε και λιγότερα , παράδειγμα ότι και σε 4 μπορούμε να δούμε πράγματα ; (αν και με βάση τις ημερομηνίες βλέπω ήδη 98% πληρότητα )

Κατεβαίνουμε οδικώς από Θεσσαλονίκη.
Μπορείτε να δείτε πράγματα και σε τόσες μέρες αλλά συμφωνώ με όσα έγραψαν όλοι οι υπόλοιποι, το νησί είναι μεγαλούτσικο και τις αξίζει τις διανυκτερεύσεις του, εκτός αν έχετε κάτι άλλο κατά νου.
Είναι λίγο ταλαιπωρία με το αυτοκίνητο βέβαια, προσωπικά προτίμησα τον συνδυασμό φθηνού αεροπορικού κι ενοικίαση αυτοκινήτου επιτόπου, αλλά αυτό πρέπει να το βρείτε και σε προσφορά ίσως για να έχει νόημα σε σχέση με τα έξοδα.
 

L33T

Member
Μηνύματα
30
Likes
60
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ονειρεμένο Ταξίδι
σίγουρα "Japan"
Να σας ευχαριστήσω όλους για τα comment, τα σημείωσα και είμαστε υπό- συζήτηση.
Σίγουρα δεν συμφέρει το αεροπλάνο + ενοικιάση αυτοκινήτου εκεί , καθότι μόνο πήγαινε-έλα το αεροπλάνο είναι 310€ το άτομο χωρίς βαλίτσα. + Ενοικίαση για 4 μέρες μας βγαίνει 200€ για ένα aygo .

Ενώ με βάση την απόσταση (Ναι ,θα πέσει ξύλο οδήγηση) , και τα διόδια και την μεταφορά αυτοκινήτου θα μας βγεί πιο φθηνά / σχετικά. . Συν ότι μπορούμε να κουβαλήσουμε μαζί και καμία ομπρέλα/καρέκλα πράγματα για να μη τρέχουμε μόνο σε μπαρ και πληρώνουμε ξαπλώστρες / ομπρέλες.

Να προσθέσω ; Στην τελική θα ταλαιπωρηθούμε και λίγο ,δεν πειράζει .
Ας μην έχω στο κεφάλι μου την δουλειά και ας οδηγάω όλη μέρα :cool: (χιουμοριστικό πάντα comment ύφος)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.574
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom