Ντουμπάι Πληροφοριες για ντουμπαι!

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
Σας ευχαριστώ και τους δύο.

Δυστυχώς ούτε το κινητό μου ούτε το κινητό του συνταξιδιώτη μου δέχονται esim.

Επομένως, θα πρέπει να αγοράσω φτάνοντας εκεί.

Έχει κανείς ιδέα αν μπορεί να είναι ανοιχτό το κιοσκι για τις sim την ώρα που φτάνουμε (01:00 το βράδυ);
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.216
Likes
25.811
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Σας ευχαριστώ και τους δύο.

Δυστυχώς ούτε το κινητό μου ούτε το κινητό του συνταξιδιώτη μου δέχονται esim.

Επομένως, θα πρέπει να αγοράσω φτάνοντας εκεί.

Έχει κανείς ιδέα αν μπορεί να είναι ανοιχτό το κιοσκι για τις sim την ώρα που φτάνουμε (01:00 το βράδυ);
Ανοιχτά θα είναι, μην ανησυχείς.
 

lefosbib

Member
Μηνύματα
25
Likes
11
Σας ευχαριστώ και τους δύο.

Δυστυχώς ούτε το κινητό μου ούτε το κινητό του συνταξιδιώτη μου δέχονται esim.

Επομένως, θα πρέπει να αγοράσω φτάνοντας εκεί.

Έχει κανείς ιδέα αν μπορεί να είναι ανοιχτό το κιοσκι για τις sim την ώρα που φτάνουμε (01:00 το βράδυ);
Είδα ανοιχτά κιοσκια 2:00 το ξημέρωμα που έφτασα οπότε μην ανησυχείς ! Καλό ταξίδι να έχεις.
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
75
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Σας ευχαριστώ και τους δύο.

Δυστυχώς ούτε το κινητό μου ούτε το κινητό του συνταξιδιώτη μου δέχονται esim.

Επομένως, θα πρέπει να αγοράσω φτάνοντας εκεί.

Έχει κανείς ιδέα αν μπορεί να είναι ανοιχτό το κιοσκι για τις sim την ώρα που φτάνουμε (01:00 το βράδυ);
Κατά τον έλεγχο διαβατηρίων, σου προσφέρεται δωρεάν μια SIM. Μετά την ενεργοποίησή της έχεις δωρεάν 1 GB για 24 ώρες. Επίσης, στο αεροδρόμιο πουλούν πολλές εταιρείες SIM.
 

De la Conte

New Member
Μηνύματα
2
Likes
9
Ολα τα malls εχουν ειτε δωρεαν σταθμευση τις πρωτες 3 ωρες ειτε εντελως δωρεαν.
Το περισσοτερο που πληρωσαμε ηταν 50aed = 13€ σε ενα parking στη marina που ηταν ομως για μεχρι 8 ωρες. Σε δημοσια parking η χρεωση ειναι πολυ μικροτερη τυπου 3 - 5aed την ωρα και τις Κυριακες δωρεαν. Γενικα το parking δεν ηταν θεμα.
Το αμαξι επισης φθηνο. Δωσαμε 35€ τη μερα με full πακετο καλυψης 0€ για οτι συμβει. Νοικιασαμε απο το autostrad και ηταν σουπερ. Η βενζινη τσαμπα 0.70€/λιτρο. Το μονο που ηταν λιγο προκληση ηταν η οδηγηση λογω των απειρων λωριδων κ εξοδων που επρεπε να αλλαζεις καθε φορα. Αλλα οκ με gps παλευεται.

Σε οτι αφορα το φαγητο ειχαμε ημιδιατροφη στο ξενοδοχειο οποτε φαγητο πρακτικα δε φαγαμε εξω. Απο καφε/ποτα δεν εχω να αναφερω κατι αξιοσημειωτο. Το level 43 ειχε ενα bar με ωραια θεα στη Sheikh Zayed.
Στη marina και το bluewaters ολα τα παραλιακα μαγαζια ειναι τελεια.
Επισης το αλκοολ πανακριβο. 30-40€ τα κοκτειλ και 15€ οι μπιρες.
Καλησπερα φίλε !! Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ενοικίαση του αυτοκινήτου;; Καποιο λινκ από εκεί που νοίκιασες , αν σου ζήτησαν κάποια εγγύηση , αν το νοίκιασες με πιστωτική κάρτα και γενικά την όλη διαδικασία !! Σε ευχαριστώ !!!
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.010
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλησπερα φίλε !! Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ενοικίαση του αυτοκινήτου;; Καποιο λινκ από εκεί που νοίκιασες , αν σου ζήτησαν κάποια εγγύηση , αν το νοίκιασες με πιστωτική κάρτα και γενικά την όλη διαδικασία !! Σε ευχαριστώ !!!
Καλησπερα. Εκλεισα απο autostrad και ηταν μια χαρα. Μου ζητησαν ομως εγγυηση 1.000AEU παρολο που ειχα κλεισει με πληρη καλυψη. Για τυχον κλησεις τροχαιας. Ναι πιστωτικη ηθελε. Ειχαμε επισης διεθνες διπλωμα αλλα δεν ξερω αν ηταν απαραιτητο γιατι το ειχαμε ετσι κ αλλιως.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.333
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom