Τσεχική Δημοκρατία Πράγα: Park Hotel 4* ή Barcelo 4*?

ILONA

Member
Μηνύματα
24
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Η άκρη του κόσμου......
Γειά σας, είμαι σχετικά νέο μέλος στην παρέα σας, αλλά να που χρειάζομαι μια έμπειρη γνώμη (μάλλον πολλές)!!!

Οι γονείς μου θέλουν να πάνε Πράγα και το δίλημμά μου είναι ποιό από τα δύο ξενοδοχεία να τους κλείσω: Park Hotel 4* ή Barcelo 4*? Στο πρώτο είχα μείνει τον περασμένο Νοέμβριο, μου άρεσε πολύ θα μπορούσα να πω. Δεν γνωρίζω όμως τίποτα για το δεύτερο. Βασικά με ενδιαφέρει να είναι σχετικά κοντα στο κέντρο, για να μην αγχώνονται για το πως θα πηγαινοέρχονται.

Αυτό που με προβληματίζει έιναι ότι το πρακτορείο δίνει το Barcelo ελαφρώς πιο φθηνό απο το Park, για αυτό λέω μήπως είναι και κατώτερης ποιότητας.

Τελως πάντων, η βοήθειά σας θα μου έιναι πολύτιμη;):)
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Δεν έχω μείνει σε κανένα από αυτά, αλλά ρίξε μια ματιά στο
www.tripadvisor.com
να δεις την τοποθεσία και να διαβάσεις εντυπώσεις άλλων ταξιδιωτών, για να διαμορφώσεις μια γνώμη...

Ισως πάλι, κάποιοι να έχουν μείνει, οπότε περίμενε...να γλυτώσεις το ψάξιμο;)
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
στα ξενοδοχεία που γράφεις δεν έχω μείνει. έχω μείνει στο ρενεσάνσ ακριβώς στην είσοδο του ιστορικού κέντρου. απέναντι βρίσκεται και το μάριοτ. έμεινα πολύ ευχαριστημένος.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Barcelo ανευ συζητησεως!!! Που εισαι Χρηστο71 να πεις και εσυ που εχεις μεινει εκει προσφατα???
 

ILONA

Member
Μηνύματα
24
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Η άκρη του κόσμου......
Δεν ξέρω , απο τα σχόλια που είδα στο tripadviser , η αλήθεια έιναι ότι επιφυλάσσομαι λίγο. Απλά οι γονείς μου δεν γνωρίζουν αγγλικά, και δεν θέλω να μείνουν κάπου μακριά και να μπερδευτούν στις μετακινήσεις τους.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Barcelo ανευ συζητησεως!!! Που εισαι Χρηστο71 να πεις και εσυ που εχεις μεινει εκει προσφατα???

Αυτό που έμεινε ο Χρήστος είναι το Barcelo old town και είναι στο κέντρο της παλιάς πόλης. Υπάρχει και το Barcelo 4* που προφανώς είναι αυτό που αναφέρει η φίλη και το οποίο είναι εκτός παλιάς πόλης.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Δες την ταξιδιωτική ιστορία "Πραγα σαν παραμύθι" του XRISTOS71 που γράφει τα καλύτερα για το Βarcelo. Προσωπικά δεν έχω άποψη.

Διόρθωση μάλλον η anny εχει δίκιο, αλλά ποστάραμε ταυτόχρονα. Sorry.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.243
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom