ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
το καλύτερο για σένα, είναι να πας σε κάποιο P+R (Park and Ride), πάρκινγκ σε στάση του Μετρό

Skalka I, II, Zličín I, II, Nové Butovice, Opatov, Chodov, Ládví, Rajská zahrada, Černý Most I, II , Palmovka, Radotín, Nádraží Holešovice, Běchovice κι Depo Hostivař, όλα είναι δίπλα σε στάση του μετρό εκ΄τος του P+R Radotín κι Běchovice

Πριν 2 μήνες που ήμουν στην Πράγα με αμάξι, το αφήσαμε εδώ
P&R Nádraží Holešovice, (2 στάσεις από τον σταθμό Florenc, σταθμός υπεραστικών λεωφορείων), δηλαδή δίπλα στην παλιά πόλη.

το πρώτο 24ώρο πληρώσαμε 120 κορώνες
κι κάθε επόμενο 100 κορώνες (1 ευρώ 28 κορώνες)

ο σταθμός του Μετρό, βρίσκετε ακριβώς κάτω από το κτήριο του Πάρκινγκ

Επίσης στην Πράγα, αν παρκάρεις κάπου παράνομα, ο γερανός σε παίρνει σούμπιτο το αμάξι, κι μετά τρέχα γύρευε

για το P+R στην Πράγα, δες εδώ
dpp.cz > P+R facilities | Dopravn
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
το καλύτερο για σένα, είναι να πας σε κάποιο P+R (Park and Ride), πάρκινγκ σε στάση του Μετρό

Skalka I, II, Zličín I, II, Nové Butovice, Opatov, Chodov, Ládví, Rajská zahrada, Černý Most I, II , Palmovka, Radotín, Nádraží Holešovice, Běchovice κι Depo Hostivař, όλα είναι δίπλα σε στάση του μετρό εκ΄τος του P+R Radotín κι Běchovice

Πριν 2 μήνες που ήμουν στην Πράγα με αμάξι, το αφήσαμε εδώ
P&R Nádraží Holešovice, (2 στάσεις από τον σταθμό Florenc, σταθμός υπεραστικών λεωφορείων), δηλαδή δίπλα στην παλιά πόλη.

το πρώτο 24ώρο πληρώσαμε 120 κορώνες
κι κάθε επόμενο 100 κορώνες (1 ευρώ 28 κορώνες)

ο σταθμός του Μετρό, βρίσκετε ακριβώς κάτω από το κτήριο του Πάρκινγκ

Επίσης στην Πράγα, αν παρκάρεις κάπου παράνομα, ο γερανός σε παίρνει σούμπιτο το αμάξι, κι μετά τρέχα γύρευε

για το P+R στην Πράγα, δες εδώ
dpp.cz > P+R facilities | Dopravn
σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες , είναι όντως πολύτιμες.
τo P+R είναι parking από metro? είναι σε πολλά σημεία απότι κατάλαβα έτσι??
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
κοντα στην Karlův Most-και στο μετρο-φτηνο -κεντρικο -ασφαλες -υπογειο-εδω θα το βρης-εχω καρτα του αλλα δεν μπορω να την βρω-εγω εδω παω παντα
Alšovo nábřeží / Dvořákovo nábřeží, Praha, Hlavní město
απέναντι-ακριβως εχει ανοικτο με φυλακα λιγο πιο φτηνο
 

Ιωάννα1

Member
Μηνύματα
5
Likes
5
Καλησπέρα σε όλους!!!! πολύ ωραία όσα διαβάζω, οπότε σκεφτομαι να επιχειρησω μια εξόρμηση!Το ζήτημα για μένα είναι φτάνει μιάμιση μέρα?δλδ μία διανυκτέρευση ή καλύτερα ν α κλείσω για 2?κ τα μέρη που θεωρούνται μαστ ειναι κοντα σχετικά το ένα με το άλλο ή θα δυνοπαθήσω κ θα χρειαστ'ω 2η μέρα!υπ'όψη ότι θα πεταχτώ με λεωφορείο από Γερμανία,οπότε δεν είναι ότι κάνω τηηηηηη διαδρομή ,οπότε και να μείνω παραπ'ανω μέρες απαραίτητα!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Καλησπέρα σε όλους!!!! πολύ ωραία όσα διαβάζω, οπότε σκεφτομαι να επιχειρησω μια εξόρμηση!Το ζήτημα για μένα είναι φτάνει μιάμιση μέρα?δλδ μία διανυκτέρευση ή καλύτερα ν α κλείσω για 2?κ τα μέρη που θεωρούνται μαστ ειναι κοντα σχετικά το ένα με το άλλο ή θα δυνοπαθήσω κ θα χρειαστ'ω 2η μέρα!υπ'όψη ότι θα πεταχτώ με λεωφορείο από Γερμανία,οπότε δεν είναι ότι κάνω τηηηηηη διαδρομή ,οπότε και να μείνω παραπ'ανω μέρες απαραίτητα!
Εγώ στη θέση σου θα έκλεινα 2 διανυκτερεύσεις..3 μέρες στη Πράγα είναι μια χαρά.. Τα αξιοθέατα είναι κοντά σχετικά, αλλά σε μιαμιση μέρα θα τρέχεις.. Η Πράγα έχει πολύ καλές επιλογές για διαμονή (τετράστερα ξενοδοχεία, ακόμα και πεντάστερα σε πολύ χαμηλές τιμές). Τι περίοδο θέλεις να πας;
 

rock_witch

Member
Μηνύματα
57
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows?
Ταξίδι-Όνειρο
ο γυρος του κοσμου....
Θελουμε τη συνεχεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
Τι εποχη ειχατε παει΄?Ο Αυγουστος η Σεπτεμβριος ειναι καλη περιοδος για να επισκεφθει κανεις την Πραγα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.729
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom