Ινδία Μαλαισία Ντουμπάι Σιγκαπούρη Ταϊλάνδη Προετοιμασία για Ντουμπάι, Νέο Δελχί, Μπανγκόκ, Κουάλα Λουμπούρ, Σινγκαπούρη

Jojo Makri

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
Γεια σας! Ετοιμάζω ταξίδι τον Οκτώβριο και γράφω από τώρα για να συγκεντρώσω όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες.
Γενικότερα το budget μας θα είναι όσο το δυνατόν πιο περιορισμένο (hostels κτλ).
Θα ξεκινήσουμε από Ντουμπάι μέσω Σόφιας με wizz air, θα κάνουμε μια εκδρομή στο Abu Dhabi και μια στην έρημο για safari. Σημαντικά αξιοθέατα ακόμα δεν έχω υπ' όψιν μου, από αυτά που έχω διαβάσει εδώ, μόνο ξενοδοχεία και εμπορικά.
Συνεχίζουμε με πτήση για Νέο Δελχί, όπου θα πραγματοποιήσουμε τριήμερη εκδρομή σε Άγκρα και Τζαϊπούρ (160€/ατομο). Εν συνεχεία, αξιοθέατα της πρωτεύουσας (θα φροντίσω το ξενοδοχείο μας να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά σε όλα γιατί φοβάμαι τις μετακινήσεις με όλα αυτά που έχω διαβασει).
Πτήση για Πουκετ. Ποια εκδρομή να προτιμήσω;
https://m.viator.com/tours/Phuket/Day-Trip-Kayaking-at-Phang-Nga-Bay-from-Phuket/d349-9592P29
https://m.viator.com/tours/Phuket/P...om-Phuket-Including-Buffet-Lunch/d349-27424P1
Πτήση για Μπανγκόκ επιτέλους και τους τέλειους ναούς της!!!
Πτηση για Κουάλα Λουμπούρ και εκδρομή στις Batu Caves.
Πτήση για Σιγκαπούρη.
Επιστροφή στην Αθήνα.
Έχω σκοπό το ταξίδι να διαρκέσει 20 μέρες. Το βρίσκετε αρκετό; ( Ξέρω ήδη την απάντηση!)
Τι να αφαιρεσω και τι να προσθέσω;
(Το Ντουμπάι είναι αναγκαίο κακό,γιατί έρχεται πιο οικονομικά,όποτε why not)
Σε ποιο μέρος να αφιερώσω περισσότερο χρόνο;
Οποιοδήποτε σχόλιο θα με βοηθήσει.
Ευχαριστωωωωω!!!
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Γιατι βιάζεσαι να κλεισεις τις εκδρομες στο Phuket απο πριν κ να τις πληρώσεις χρυσάφι ?
Φτάσε εκει κ τις κλείνεις επι τοπου σε πολυ πολυ χαμηλοτερες τιμες
 

fsarigian

Member
Μηνύματα
27
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
JAPAN
Ταξίδι-Όνειρο
Patagonia
Στην Άγκρα μπορείς να πας μονοήμερο από Νέο Δελχι, εξάλου το βασικό αξιοθέατο είναο το Ταζ, η ίδια η πόλη δεν λέει τίποτα.Θυμάμαι μας είχε έρθει περιπου 10€ το άτομο σε αμάξι με οδηγό. Επίσης στην Τζαιπούρ πας πολύ φθηνά και με τρένο. Θα συμφωνήσω με τον παραπάνω φίλο...μην κλείνεις πακέτα από το ιντερνετ...σε όλα τα ξενοδοχεία/χοστελ θα βρεις τα πάντα κ πολύ φθηνότερα
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.407
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
[(θα φροντίσω το ξενοδοχείο μας να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά σε όλα γιατί φοβάμαι τις μετακινήσεις με όλα αυτά που έχω διαβασει).

H χώρα είναι ασφαλέστατη από το βορρά έως το νότο. Οι Ινδοί είναι φιλικότατοι και ελάχιστοι θα προσπαθήσουν να σε εκμεταλευτούν (σε πολύ τουριστικά μέρη). H λύση για εύκολη και οικονομική μετακίνηση είναι το uber και το ola. Απλά πρέπει να έχει smartphone και να κατεβάσεις τις αντίστοιχες εφαρμογές.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.446
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom