Αργεντινή Προσφορές αεροπορικών εισητηρίων!

Μηνύματα
15
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
αργεντινη, παταγωνια
Ταξίδι-Όνειρο
τοσκανη
Γειά σας,

Καταρχήν θέλω να πιστεύω ότι τοποθετούμε στην σωστή υποκατηγορία.
Λοιπόν θέλω να ρωτήσω τα εξής :
Σκοπεύω να κάνω ένα ταξίδι στην Αργεντινή τον Δεκέμβριο του 2010 στην οποία θα μείνω για 2-3 μήνες.
1. πόσο καιρό πριν να ψάξω για αεροπορικές προσφορές και ποιες είναι οι εταιρείες που είθιστε να κάνουν για αυτόν τον προορισμό?
2. ποια περιοχή του Buenos Aires θα μου προτείνατε για την διαμονή μου? (σημειωτέον να παρέχει ένα αίσθημα ασφάλειας)
Οικονομικά θα με συνέφερε να μείνω σε ξενοδοχείο ή σε κάποιο ενοικιαζόμενο διαμέρισμα? έχετε να μου προτείνετε κάτι??

Ευχαριστώ πολύ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γειά σας,

Καταρχήν θέλω να πιστεύω ότι τοποθετούμε στην σωστή υποκατηγορία.
Λοιπόν θέλω να ρωτήσω τα εξής :
Σκοπεύω να κάνω ένα ταξίδι στην Αργεντινή τον Δεκέμβριο του 2010 στην οποία θα μείνω για 2-3 μήνες.
1. πόσο καιρό πριν να ψάξω για αεροπορικές προσφορές και ποιες είναι οι εταιρείες που είθιστε να κάνουν για αυτόν τον προορισμό?
2. ποια περιοχή του Buenos Aires θα μου προτείνατε για την διαμονή μου? (σημειωτέον να παρέχει ένα αίσθημα ασφάλειας)
Οικονομικά θα με συνέφερε να μείνω σε ξενοδοχείο ή σε κάποιο ενοικιαζόμενο διαμέρισμα? έχετε να μου προτείνετε κάτι??

Ευχαριστώ πολύ
1. Πάρα πολύ δύσκολη εποχή ο Δεκέμβριος. Σούπερ high-season. Περίμενε 3-4 μήνες ακόμα για προσφορές, αλλά το βλέπω χλωμό. Λίγο θα αλλάξουν οι τιμές από αυτές που βρίσκεις τώρα. Από εταιρίες, παίζουν σχεδόν όλες οι Ευρωπαϊκές, αλλά από καλές τιμές δεν ξέρω τι παίζει (εγώ είδα τις τιμές και αποφάσισα και ταξίδεψα με μίλια).

2. Προσωπικά έμεινα εντυπωσιασμένος από το Puerto Madero, αλλά εκτός από πανάκριβο έχει και άθλια συγκοινωνία. Θα προτιμούσα να μείνω στο Barrio Norte ή στο Palermo.
Για το διαμέρισμα vs. ξενοδοχείο δεν έχω άποψη, δεν ξέρω τι παίζει με τα διαμερίσματα.
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
καταρχη το μπουενος αυρες ειναι πολυ ασφαλη πολη σε σχεση με την υπολοιπη λατινικη αμερικη.μπορεις να περπατας ασφαλης ακομα και το βραδυ (κεντικα οκ οχι και στη μποκα) τωρα για τιμες η ιμπερια δινει καποιες καλες τιμες αλλα πρεπει να την πιασεις μια και δε βγαζει στανταρ προσφορες σαν τις αλλες αεροπορικες και μετα λουφχανσα που λογικα πουλησε το προηγουμενο μηνα βορεια αμερικη για μεχρι δεκ και εαν εισαι τυχερη και βγαλει η ερ φρανς -κλμ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom