Άνδρος Αίγινα Κέα Πόρος Προτάσεις για Κέα, Άνδρο, Πόρο, Αίγινα.

Άνδρος, Πόρος ή Αίγινα για 4 μέρες το Σεπτέμβρη;

  • Άνδρος

    Votes: 12 46,2%
  • Πόρος

    Votes: 10 38,5%
  • Αίγινα

    Votes: 4 15,4%

  • Total voters
    26

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Ως προς τον Πόρο τώρα μετά από μαι πρόχειρη αναζήτηση βρήκα κάποια πολύ όμορφα διαμερισματάκια στο Ασκέλι. Πέρα από τη Νέα Αίγλη που πρότεινε η latina βρήκα και αυτά:

Askeli, Poros Island Accommodation at Eleonas Studios,
Dolphins main page Saronic Gulf Travel Agency in Poros Island, Greece.

Είναι ωραία νομίζω ειδικά το πρώτο. latina πώς σου φαίνονται;
μου αρεσουν παρα πολυ και τα 2!!
ειναι καινουργια μαλλον γιατι περυσι που ειχα κοιταξει στο ιντερνετ δεν τα ειχα βρει!!
το πρωτο μου αρεσει πιο πολυ, αλλα το δευτερο βλεπει θαλασσα!!:roll:
το πρωτο λεει και τιμες, που ειναι πολυ καλες!ειδικα αν δεν πας αυγουστο ειναι πολυ φθηνα!!
φαντασου οτι στην νεα αιγλη εδινα 65ευρω και ηταν αρχαιο εσωτερικα!!αυτα ειναι μοντερνα!!!
μου εδωσες ωραιες ιδεες!!!θα κανονισω το 3ημερακι μου-μαλλον θα παω πριν απο σενα- και θα γραψω εντυπωσεις!!!:D
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Ρίξε και μια ματιά εδώ

Poros Image hotel

Είναι πολύ ωραίο ξενοδοχειο , κανα δυο χιλιόμετρα από τη χώρα ,με καταπληκτική θέα,ωραία δωμάτια και μονοπάτι που οδηγεί σε ένα κολπίσκο που έχεις πρόσβαση ουσιαστικά μόνο από το ξενοδοχειο με ξαπλωστρες ,μπαρ..........Είναι λιγο τσιμπημένο στην τιμή για τα σαββατοκύριακα αλλά αξίζει....
ειναι πανεμορφο!!!
πριν 2 χρονια ειχα τηλ. στο χοτελ για να ρωτησω τιμη και ηταν αρκετα τσιμπημενο!!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Όλα αυτά είναι πολύ καλές επιλογές για κοντινές αποδράσεις και σε νορμάλ τιμές.

Μήπως να κανονίζαμε καμιά τραβελοαπόδραση εκεί για κάποιο σ/κ του Ιουλίου; :roll:
 

eliasraft

Member
Μηνύματα
27
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Βαυαρία
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Κι εγώ νομίζω ότι τα Eleonas studios είναι πάρα πολύ καλόγουστα και οι τιμές τους μια χαρά-ακόμη και για Αύγουστο νομίζω... Και έχουν και τις τιμές αναρτημένες στο site τους κάτι σπάνιο για τα ελληνικά νησιά ("Πάρτε μας τηλέφωνο να σας πούμε την τιμή, αφού τσεκάρουμε και ότι δεν έχετε σκυλιά, γατιά, παιδιά, αναπήρους πολέμου κλπ")!!! Και αν δεις τις φωτο,βλέπουν και θάλασσα, απλά μάλλον είναι μακρυά και δε θα ακούγεται. Εγώ μάλλον αυτά θα επιλέξω. latina αν πας πες μου εντυπώσεις!
CakeNet πολύ καλή ιδέα-αν και μάλλον Ιούλιο δε θα μπορούσα να ακολουθήσω-αλλά πρόσεχε μη σε ακούσουν μερικοί μερικοί στο forum και σε κράξουν...
 
Μηνύματα
51
Likes
45
Είχα πάει Άνδρο 2 μέρες τον Σεπτέμβριο του 2007. Αποκόμισα τις χείριστες των εντυπώσεων. Το νησί ήταν μέσα στα σκουπίδια (ακόμα και η χώρα) και γενικά πολύ απεριποίητο. Ίσως να πεί κάποιος ότι το έκαναν έτσι οι τουρίστες του Αυγούστου, αλλά δεν καθαρίζει κανείς εκεί; Ο κόσμος ακόμα χειρότερος. Όλοι σχεδόν οι ντόπιοι που πετύχαμε απατεώνες που προσπαθούσαν μόνο να σε κλέψουν και να σε ξεγελάσουν. Δεν ξέρω αν όλοι στην Άνδρο είναι έτσι ή αν απλώς εμείς είμασταν πολύ άτυχοι, αλλά πολύ ταλλιροφονιάδες οι Ανδριώτες. Και από δωμάτια καθόλου ωραία και καθόλου καθαρά, βρωμιάρηδες τελείως... Προσωπικά δεν πρόκειται να πατήσω ποτέ ξανά το πόδι μου στο συγκεκριμένο νησί. Αν κάποιος πάει πάντως να μείνει στο Μπατσί, έχει και ωραία θέα.

Στον Πόρο είχα μείνει πάλι για ΣΚ πριν από αρκετά χρόνια (2002 νομίζω). Αξίζει να πάει κανείς επειδή το νησί συνδιάζει βουνό (πράσινο βουνό, όχι ξεροβούνι) και θάλασσα. Πολύ διαφορετικό νησί από την Άνδρο, θα ξαναπήγαινα άνετα!
 

kourkoumbini

Member
Μηνύματα
140
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Lisboa :)
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Σκεφτόμαστε με μια φίλη να πάμε ένα σ/κ Κέα. Αξίζει; θα είμαστε χωρίς αμάξι, υπάρχει στο νησί συγκοινωνία ή δεν αξίζει να το προσπαθήσουμε καν;

Επίσης, λόγω οικονομικής "αφραγκίας" προσανατολιζόμαστε για ελεύθερο κάμπινγκ. Υπάρχει κάποιο μέρος που στήνουν σκηνές οι κατασκηνωτές;;
Ευχαριστώ! :)
 

ελκαλ

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλησπερααα παρακαλω πολυ χρειαζομαι πληροφοριες για τον Πορο.
αξιζει να πας 6 μερες? υπαρχουν μικρα καικακια που πας τον γυρο του νησιου?στον γαλατα πως πας?στο λεμονοδασος? εμεις δεν θα εχουμε μεσο μετακινηης μαζι μας και δεν θα θελαμε να νοικιασουμε.οι παραλιες αξιζουν?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.727
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom