Σερβία Πρωτοχρονιά στο Βελιγράδι

Sofi39

Member
Μηνύματα
5
Likes
5
Παίζει πολύ ρόλο ο καιρός. Έχω υπάρξει στο Βελιγράδι Πρωτοχρονιά με -18 και χιόνι και στα δικά τους Χριστούγεννα με +15 και ήλιο και βόλτα με κοντομάνικο. Αλλά αυτό κανείς δε μπορεί να το προβλέψει.

Δεν είναι και κάτι το σούπερ σπέσιαλ το Βελιγράδι να πω την αλήθεια για Πρωτοχρονιάτικες διακοπές, ειδικά αφού θα είστε με παιδί. Όλα είναι ανοιχτά, βόλτα στο Zemun θα είναι ωραία, λογικά όλα τα γύρω γύρω βουνά (Zlatibor, Kopaonik κλπ) θα έχουν μπόλικο κόσμο. Τις βόλτες που θα κάνατε οποιοδήποτε άλλο ΣΚ της χρονιάς και να πηγαίνατε στο Βελιγράδι με παιδί, θα μπορείτε να τις κάνετε.
Ευχαριστώ για την απάντηση. Ζω στον βόρειο έβρο οπότε η πρόσβαση είναι σχετικά κοντά μέσω Βουλγαρίας με αυτοκίνητο και εδώ στην πόλη μου δεν γίνεται κάτι για Πρωτοχρονιά, ελάχιστος στολισμός οπότε φαντάζομαι ότι στο Βελιγράδι ότι και να γίνεται έστω και από στολισμό θα είναι για μας κα΄τι διαφορετικό!
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
221
Likes
472
Θα το εκτιμούσα πολύ οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη. όπως μέρος που προτείνεις για διαμονή και να υπάρχει εύκολο πάρκινγκ, μαγαζιά για φαγητό που έχεις δοκιμάσει και σου άρεσαν (υποκειμενικό αυτό βέβαια καταλαβαίνω).
θα προσπαθησω να θυμηθω οτι μπορω και με ξαναρωτας...
πολλες φορες εχω μεινει στο hotel Rex, ★★★ Hotel Rex, Βελιγράδι, Σερβία 1χλμ απο το κεντρο 2-3 στασεις και απ, εξω σταματουν πολλα λεωφορεια που κανου τερμα στο κεντρο, το εισητηριο για ολη μερα ειναι 1 ευρ (120 δην)...
εχει δωρεαν παρκινγκ και απεχει 500μετρα απο το waterfront διπλα στη οχθη του Σαββα, που ειναι το εμπορικο κεντρο Galleria , που εχει πολλα εστιατορια και καταστηματα για βολτα οταν εχει κρυο η βροχη, επισης εκει εχει δωρεαν υπογειο παρκινγκ και απο εκει ξεκιναει το λεωφορειο ΕΚΟ2 , που παει στα καλυτερα μερη του κεντρου...
αλλη λυση ειναι δωματια στο κεντρο, που σου εχω αναφερει πιο πανω, που δεν εχουν παρκινγκ και θα πρεπει να βρεις...
ενα καλο, οχι ακριβο, εστιατοριο στο κεντρο ειναι Mikan marsala mikan marsala belgrade - Recherche Google
μια ομορφη βολτα με λεωφορειο ειναι στο zemun, απεναντι στο ποταμι, που ειναι παραδοσιακη πολη , με αυστριακη αρχιτεκτονικη εκει πανε τα λεωφορεια 84, 704,706, 707 και ξεκινουν απο το κεντρο διπλα στην μεγαλη αγορα , 15 λεπτα ειναι η διαδρομη
επισης ομορφα και γραφικα,ειναι να πιεις καφε στο Ξενοδοχ Μοσχα , που ειναι του 1900 και ειναι στο κεντρο καθως και μια επισκεψη στον Αγιο Σαββα, που πας με το λεωφορειο 31 , που κανει σταση, εξω απο το Μοσχα
Επισης στην οδο Franguska, που ειναι στο κεντρο, ειναι η Ελληνικη πρεσβεια, εκει στον καθετο δρομο της πρεσβειας εχει πολλα μπαρακια , καφε και εστιατορια και στο τελος του δρομου αυτου ειναι ο ζωολογικος κηπος που θα αρεσει στο παιδακι...
τωρα αν εχει κρυο, ειναι δυσκολα τα πραγματα , αν και εσεις ξερετε απο κρυο . οποτε δεν θα εχετε προβλημα
ελπιζω να βοηθησα λιγο...
 

Sofi39

Member
Μηνύματα
5
Likes
5
θα προσπαθησω να θυμηθω οτι μπορω και με ξαναρωτας...
πολλες φορες εχω μεινει στο hotel Rex, ★★★ Hotel Rex, Βελιγράδι, Σερβία 1χλμ απο το κεντρο 2-3 στασεις και απ, εξω σταματουν πολλα λεωφορεια που κανου τερμα στο κεντρο, το εισητηριο για ολη μερα ειναι 1 ευρ (120 δην)...
εχει δωρεαν παρκινγκ και απεχει 500μετρα απο το waterfront διπλα στη οχθη του Σαββα, που ειναι το εμπορικο κεντρο Galleria , που εχει πολλα εστιατορια και καταστηματα για βολτα οταν εχει κρυο η βροχη, επισης εκει εχει δωρεαν υπογειο παρκινγκ και απο εκει ξεκιναει το λεωφορειο ΕΚΟ2 , που παει στα καλυτερα μερη του κεντρου...
αλλη λυση ειναι δωματια στο κεντρο, που σου εχω αναφερει πιο πανω, που δεν εχουν παρκινγκ και θα πρεπει να βρεις...
ενα καλο, οχι ακριβο, εστιατοριο στο κεντρο ειναι Mikan marsala mikan marsala belgrade - Recherche Google
μια ομορφη βολτα με λεωφορειο ειναι στο zemun, απεναντι στο ποταμι, που ειναι παραδοσιακη πολη , με αυστριακη αρχιτεκτονικη εκει πανε τα λεωφορεια 84, 704,706, 707 και ξεκινουν απο το κεντρο διπλα στην μεγαλη αγορα , 15 λεπτα ειναι η διαδρομη
επισης ομορφα και γραφικα,ειναι να πιεις καφε στο Ξενοδοχ Μοσχα , που ειναι του 1900 και ειναι στο κεντρο καθως και μια επισκεψη στον Αγιο Σαββα, που πας με το λεωφορειο 31 , που κανει σταση, εξω απο το Μοσχα
Επισης στην οδο Franguska, που ειναι στο κεντρο, ειναι η Ελληνικη πρεσβεια, εκει στον καθετο δρομο της πρεσβειας εχει πολλα μπαρακια , καφε και εστιατορια και στο τελος του δρομου αυτου ειναι ο ζωολογικος κηπος που θα αρεσει στο παιδακι...
τωρα αν εχει κρυο, ειναι δυσκολα τα πραγματα , αν και εσεις ξερετε απο κρυο . οποτε δεν θα εχετε προβλημα
ελπιζω να βοηθησα λιγο...
Ειλικρινά βοήθησες πολύ! Thank you και πάλι!!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom