Πορτογαλία Πόρτο-Να πάμε ή να μην πάμε?Βοήθειαααααα!

Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
Καλησπέρα σας παιδιά...!!! :D
Τέλη Σεπτέμβρη λέμε να κάνουμε ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό με τον καλό μου...Σκεφτήκαμε την Πορτογαλία και το Πόρτο.Διαλέξαμε το Πόρτο γιατί βρήκαμε φθηνά εισιτήρια με την Ryanair μέσω Μιλάνου. 4 Νύχτες στο Πόρτο...!! :cool:
Μπορείτε να μου πείτε τις εμπειρίες σας εσείς που έχετε πάει ή έχετε ακούσει? Είναι μια πόλη που αφήνει στον επισκέπτη μια γλυκιά ανάμνηση...? Αυτός που πάει θέλει να ξαναπάει σε κάποια φάση της ζωής του...? Φοβάμαι μην απογοητευτώ.. :( Μην γυρίσω και πω : κακώς πήγαμε και φάγαμε τα χρήματα μας..όπως είπα φέτος τον Φλεβάρη με το Βερολίνο ( Δεν μου άρεσε καθόλουυυυυυυυυυυυυυυ!!! :mad: )
Επίσης να μου πείτε αν είναι σχετικά οικονομικός προορισμός..!! Απ'οτι είδα τα ξενοδοχεία είναι πολύ οικονομικά. ;) Ισχύει το ίδιο και με το φαγητό και την διασκέδαση και τα ΜΜΜ?
Έχει κοντά στο Πόρτο άλλους προορισμούς για εκδρομούλες ή 4 μέρες θα χρειαστούν μόνο για την δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της Πορτογαλίας?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! ;)
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Γιατι δεν σου αρεσε το Βερολινο?νομιζω οτι οι περισσοτεροι,που εχουν παει,τους αρεσε...
πες μας την αποψη σου.....
 
Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
Γιατι δεν σου αρεσε το Βερολινο?νομιζω οτι οι περισσοτεροι,που εχουν παει,τους αρεσε...
πες μας την αποψη σου.....
Ελπίζω να μην την αδικώ απλά μου φάνηκε μια πόλη μετρίου ενδιαφέροντος..!!! Δεν με ενθουσίασε κάτι...Αν εξαιρέσω την Πύλη του Βραδεμβούργου , τον ζωολογικό κήπο και τον Γερμανικό πύργο του ΟΤΕ ( χι χι χι) όλα τα αλλά... Θα έλεγα ότι είναι μία ακριβούτσικη πόλη. Με λίγες επιλογές! Μπορεί βέβαια να μην την έψαξα καλά. Πήγαμε για το 3μερο του Αγίου Βαλεντίνου και φάγαμε απίστευτο κρύο.!!! όχι..όχι..δεν θα ξαναπήγαινα!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μμμμ... ακριβό το Βερολίνο; Και πιο ακριβό από Ελλάδα; Τότε ίσως σου φανεί ακριβή και η Πορτογαλία (που δεν είναι, είναι φτηνότερη από την Ελλάδα). Τέλος πάντων, αυτό ίσως σε βοηθήσει να οργανώσεις λίγο καλύτερα το ταξίδι σου - ανάλογα με τα ενδιαφέροντά σου:

http://viajar.clix.pt/green_coast.en.php#.UaMPb6Iwd88
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Πες μας μια πολη που πηγες και σ ενθουσιασε για να καταλαβουμε το γουστο σου και να σου πουμε ;)
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Καλησπέρα σας παιδιά...!!! :D
Τέλη Σεπτέμβρη λέμε να κάνουμε ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό με τον καλό μου...Σκεφτήκαμε την Πορτογαλία και το Πόρτο.Διαλέξαμε το Πόρτο γιατί βρήκαμε φθηνά εισιτήρια με την Ryanair μέσω Μιλάνου. 4 Νύχτες στο Πόρτο...!! :cool:
Μπορείτε να μου πείτε τις εμπειρίες σας εσείς που έχετε πάει ή έχετε ακούσει? Είναι μια πόλη που αφήνει στον επισκέπτη μια γλυκιά ανάμνηση...? Αυτός που πάει θέλει να ξαναπάει σε κάποια φάση της ζωής του...? Φοβάμαι μην απογοητευτώ.. :( Μην γυρίσω και πω : κακώς πήγαμε και φάγαμε τα χρήματα μας..όπως είπα φέτος τον Φλεβάρη με το Βερολίνο ( Δεν μου άρεσε καθόλουυυυυυυυυυυυυυυ!!! :mad: )
Επίσης να μου πείτε αν είναι σχετικά οικονομικός προορισμός..!! Απ'οτι είδα τα ξενοδοχεία είναι πολύ οικονομικά. ;) Ισχύει το ίδιο και με το φαγητό και την διασκέδαση και τα ΜΜΜ?
Έχει κοντά στο Πόρτο άλλους προορισμούς για εκδρομούλες ή 4 μέρες θα χρειαστούν μόνο για την δεύτερη μεγαλύτερη πόλη της Πορτογαλίας?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! ;)
Πορτο...τι γλυκια πολη!Να πατε,το προτεινω ανεπιφυλακτα.Κι απο εκδρομες, Μπραγκα και Mont Jesus-ειναι πολυ κοντα μεταξυ τους- κι οπωσδηποτε Γκιμαραες.
 
Μηνύματα
36
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη, Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Βενεζουέλα
Πορτο...τι γλυκια πολη!Να πατε,το προτεινω ανεπιφυλακτα.Κι απο εκδρομες, Μπραγκα και Mont Jesus-ειναι πολυ κοντα μεταξυ τους- κι οπωσδηποτε Γκιμαραες.

:)Ευχαριστώωωωω πάρα πολύ!!!!!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πώς ακριβώς κλείνεις τα αεροπορικά για Πόρτο μέσω Μιλάνου με τη Ryanair;
 

lefterismega

Member
Μηνύματα
237
Likes
323
Ταξίδι-Όνειρο
Καταράκτες Ιγκουασού
Θα με ενδιέφερε και εμένα μια απάντηση στην ερώτηση του/της North66
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.826
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom