Ρουμανία Ρουμανία με μηχανή

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Συγχαρητήρια για την ωραία αφήγηση, τις ωραίες διαδρομές και τις πολύ ωραίες φωτό.. γράφεις πολύ ωραία και κρατάς το ενδιαφέρον του αναγνώστη.. μπράβο σας και για το ότι ταξιδέψετε με την μηχανή σας... Άντε και στα επόμενα τώρα.... Καλά ταξίδια!!!!;);)
Ευχαριστούμε πολύ Fenaki1981.Καλά μας ταξίδια λοιπόν...
 

ka8y

Member
Μηνύματα
66
Likes
311
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
Πολύ αναλυτική η ιστορία σου! Ετοιμάζω οδικό ταξιδάκι τον Οκτώβριο και με βοήθησες πολύ!
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Πολύ αναλυτική η ιστορία σου! Ετοιμάζω οδικό ταξιδάκι τον Οκτώβριο και με βοήθησες πολύ!
Να 'σαι καλά. Σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια..Χαίρομαι που βοήθησα
Αν χρειαστείς καμιά άλλη πληροφορία εδώ ήμαστε
Εύχομαι να περάσεις τέλεια!!!!
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.383
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Οκ, έμπλεξα !!!...Με σένα και την @Grerena , και δύο διαφορετικά οδικά, έχω βρεί τον μπελά μου....:bleh:
Που να τα χωρέσω μωρέ, όλα αυτά σε μία βδομάδα και μάλιστα Νοέμβρη μήνα, με σαφώς λιγότερες ώρες μέρας και....λογικά χιόνια στα ψηλά ;;;; :rolleyes-80:
 
Last edited:

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
απο ότι διάβασα σκέφτεσαι για maramures, η συγκεκριμένη περιοχή δεν είναι τόσο τουριστική όσο οι άλλες περιοχές.
Είναι πανέμορφα δεν το συζητάμε, μην παραλείψεις χαρουμενο νεκροταφείο και μοναστηρι Μπουρσάνα. Το ξενοδοχείο που διανυκτερεύσαμε εκεί ήταν ωραίο..Επειδή είπες οτι θα νοικιάσεις αυτοκίνητο μεγάλη προσοχή στους δρόμους..τότε γίνονταν έργα και οι δρόμοι δεν ήταν και τόσο ασφαλής. Λογικά την εποχή που διάλεξες(σορυ που θα στο πω) αλλά ναι μάλλον θα χιονίζει..κρίμα γιατί εχει τόσα πολλα να δεις..είμαι περίεργη να δω που τελικά θα πας..περιμένουμε νέα σου και φυσικά σε ότι χρειαστείς και γω και η @Grerena εδώ ήμαστε..
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.383
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
απο ότι διάβασα σκέφτεσαι για maramures, η συγκεκριμένη περιοχή δεν είναι τόσο τουριστική όσο οι άλλες περιοχές.
Είναι πανέμορφα δεν το συζητάμε, μην παραλείψεις χαρουμενο νεκροταφείο και μοναστηρι Μπουρσάνα. Το ξενοδοχείο που διανυκτερεύσαμε εκεί ήταν ωραίο..Επειδή είπες οτι θα νοικιάσεις αυτοκίνητο μεγάλη προσοχή στους δρόμους..τότε γίνονταν έργα και οι δρόμοι δεν ήταν και τόσο ασφαλής. Λογικά την εποχή που διάλεξες(σορυ που θα στο πω) αλλά ναι μάλλον θα χιονίζει..κρίμα γιατί εχει τόσα πολλα να δεις..είμαι περίεργη να δω που τελικά θα πας..περιμένουμε νέα σου και φυσικά σε ότι χρειαστείς και γω και η @Grerena εδώ ήμαστε..
Σε ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες που δίνεις !!! Σίγουρα εγώ θα δώ μία διαφορετική όψη της Ρουμανίας απο αυτή που είδατε εσεις λόγω εποχής ! Επίσης, θα πρέπει να κινηθώ σε πιο κεντρικούς δρόμους λόγω καιρικών συνθηκών και θα έχω σίγουρα αλυσίδες. Αν ο καιρός όμως βοηθήσει θα κάνω όσες πιο πολλές παρακάμψεις μπορώ ! Γυριστρούλα είμαι, τι να κάνω ; :haha:
Το να μην είναι τουριστικό ένα μέρος, είναι πολύ θετικό για μένα, γιατί έτσι θα έχω την ευκαιρία να δώ καλύτερα την καθημερινότητα των ντόπιων εκεί και να απολαύσω τα πάντα με την ησυχία μου!
Το ταξίδι σας ήταν υπέροχο, δεν έχω λόγια !!! Εύχομαι πάντα να κάνετε τόσο όμορφα ταξίδια και να είναι ασφαλή !!!
Σε ευχαριστώ και πάλι για όλα!! Αν χρειαστώ κάτι θα ρωτήσω :)
 

Grerena

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
17.173
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Tromso, Las Vegas
Σε ευχαριστώ για όλες τις πληροφορίες που δίνεις !!! Σίγουρα εγώ θα δώ μία διαφορετική όψη της Ρουμανίας απο αυτή που είδατε εσεις λόγω εποχής ! Επίσης, θα πρέπει να κινηθώ σε πιο κεντρικούς δρόμους λόγω καιρικών συνθηκών και θα έχω σίγουρα αλυσίδες. Αν ο καιρός όμως βοηθήσει θα κάνω όσες πιο πολλές παρακάμψεις μπορώ ! Γυριστρούλα είμαι, τι να κάνω ; :haha:
Το να μην είναι τουριστικό ένα μέρος, είναι πολύ θετικό για μένα, γιατί έτσι θα έχω την ευκαιρία να δώ καλύτερα την καθημερινότητα των ντόπιων εκεί και να απολαύσω τα πάντα με την ησυχία μου!
Το ταξίδι σας ήταν υπέροχο, δεν έχω λόγια !!! Εύχομαι πάντα να κάνετε τόσο όμορφα ταξίδια και να είναι ασφαλή !!!
Σε ευχαριστώ και πάλι για όλα!! Αν χρειαστώ κάτι θα ρωτήσω :)
Θα ήθελα να συμπληρώσω ότι στο ταξίδι μου στη Ρουμανία γνώρισα μια Ρουμάνα πολύ ταξιδιάρα στην οποία το αγαπημένο της και ωραιότερο μέρος στην πατρίδα της ήταν το μη τουριστικό Maramures. Εκεί που πήγε και η @KostasLia. Θα πρότεινα αν δεν σε φτάνουν οι μέρες να μην αφιερώσεις πολύ χρόνο στο Βουκουρέστι (έως και καθόλου) και να πας Maramures. Ψάξε λίγο και το αλατορυχείο, στην περιοχή Turda ή ακόμα και τον υπόγειο παγετώνα. Εχει πολύ "ψωμί" η Ρουμανία...
 

KostasLia

Member
Μηνύματα
311
Likes
1.742
Επόμενο Ταξίδι
για Βαλκάνια το κόβω
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ
Θα ήθελα να συμπληρώσω ότι στο ταξίδι μου στη Ρουμανία γνώρισα μια Ρουμάνα πολύ ταξιδιάρα στην οποία το αγαπημένο της και ωραιότερο μέρος στην πατρίδα της ήταν το μη τουριστικό Maramures. Εκεί που πήγε και η @KostasLia. Θα πρότεινα αν δεν σε φτάνουν οι μέρες να μην αφιερώσεις πολύ χρόνο στο Βουκουρέστι (έως και καθόλου) και να πας Maramures. Ψάξε λίγο και το αλατορυχείο, στην περιοχή Turda ή ακόμα και τον υπόγειο παγετώνα. Εχει πολύ "ψωμί" η Ρουμανία...
Πω πω...όντως πολύ ψωμί. αλατορυχείο και υπόγειος παγετώνας ε???
τι έχεις πει τώρα??έχασα τέτοιο πράγμα?
Θα με κάνεις να ξαναγυρίσω και γω στην Ρουμανία μου φαίνεται..!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom