Ιταλία Διαμονή στη Ρώμη

eleni.v

Member
Μηνύματα
53
Likes
41
Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα σε ένα ξενώνα κοντά στη Piazza Navona και σε έναν άλλο κοντά στη Piazza Barberini. Από θέμα τοποθεσίας τι θα προτείνατε;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα. Είμαι ανάμεσα σε ένα ξενώνα κοντά στη Piazza Navona και σε έναν άλλο κοντά στη Piazza Barberini. Από θέμα τοποθεσίας τι θα προτείνατε;
Και οι δυο πολύ καλές τοποθεσίες, ιδίως αν το "κοντά" ισχύει. Εγώ θα ήθελα να έμενα μια φορά Navona, αλλά και η Piazza Barberini είναι βολική και με μετρό.
 

eleni.v

Member
Μηνύματα
53
Likes
41
Και οι δυο πολύ καλές τοποθεσίες, ιδίως αν το "κοντά" ισχύει. Εγώ θα ήθελα να έμενα μια φορά Navona, αλλά και η Piazza Barberini είναι βολική και με μετρό.
Ευχαριστώ για την απάντηση 🙂
Το κοντά είναι δίπλα! Κλείνω προς τη Ναβόνα για να είμαι πιο κοντά στο Trastevere που θέλω να πάω βραδάκι αλλά και για τα υπόλοιπα βραδιά νομίζω θα είναι καλύτερα. Ούτως ή άλλως και στις δύο περιοχές θα πάω κάποια στιγμή. Δεν ξέρω όμως για τα αξιοθέατα και από που μπορώ να επισκεφθώ πιο πολλά περπατώντας.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν ξέρω όμως για τα αξιοθέατα και από που μπορώ να επισκεφθώ πιο πολλά περπατώντας.
Καταρχάς θα μένεις δίπλα σε ένα από αυτά 😉 Στην πλειοψηφία των αξιοθεατων, μην πω σε όλα, μπορεις να πας με τα πόδια.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
5.366
Το δεύτερο και το τρίτο. Με μια προτίμηση στο τρίτο.

Ξέχασα να αναφέρω ότι η προτίμησή μου είναι βάσει της τοποθεσίας. Δεν έχω μείνει σε κάποιο.
 

valia*

Member
Μηνύματα
52
Likes
10
Καλησπέρα σας είμαι σε αναζήτηση ξενοδοχείων στη Ρώμη , επειδή δεν έχω ιδέα από αποστάσεις,περιοχές,μποσο εύκολα μετακίνησε με τα ΜΜΜ που να κοιτάξω??Έχω δει 2-3 αλλά δεν έχω ιδέα αν αξίζει

Il Gladiatore, Ρώμη, Ιταλία
Trinity Luxury Rooms, Ρώμη, Ιταλία

Buonarroti Suite, Ρώμη, Ιταλία
Bed & Breakfast Agli Horti Sallustiani, Ρώμη, Ιταλία.
Αυτά έχω δει μπορείτε να βοηθήσετε??
 

connosp

Member
Μηνύματα
389
Likes
827
Έχω μείνει δίπλα στο Trinity (B&B Sogni Romani Via Augusto Valenziani 12) ήσυχη περιοχή κοντά στο Termini, όπως και το Agli Horti Sallustiani, το Buonarrotti παραείναι πολύ κοντά στο Termini δεν ξέρω ειδικά το βράδυ. Το Il Gladiatore λίγο μακριά από τα κεντρικά αξιοθέατα.
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
5.366
Θα προτιμούσα το τρίτο. Χωρίς να σημαίνει ότι έχει τρομερή διαφορά από το δεύτερο και το τέταρτο.
Το πρώτο θα το άφηνα. Το κριτήριο μου είναι να αποφύγω τα ΜΜΜ όσο το δυνατόν περισσότερο.
 

valia*

Member
Μηνύματα
52
Likes
10
Καλησπέρα.Ξανα εγώ.Σε συζήτηση με το έτερον ήμισυ, υποστηρίζει ότι καλύτερα θα είναι να βρούμε ξενοδοχείο κοντά στον σταθμό Termini,με δεδομένο α) ότι είναι εύκολο να πάμε&να έρθουμε απ'το αεροδρόμιο & β)ότι αφού είναι το κεντρικό μέτρο το να πάμε στην περιοχή με τα αξιοθέατα είναι πανευκολο χωρίς να ξεποδαριαστουμε.
Με ανησυχεί ότι έχω διαβάσει εδώ ότι δεν είναι καλή περιοχή, επίσης φοβάμαι το βράδυ πόσο συχνά είναι τα δρομολόγια?Και τέλος γιατί οι τιμές έχουν τόση διαφορά στο Τermini?Τι λάκκο έχει η φάβα????
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπέρα.Ξανα εγώ.Σε συζήτηση με το έτερον ήμισυ, υποστηρίζει ότι καλύτερα θα είναι να βρούμε ξενοδοχείο κοντά στον σταθμό Termini,με δεδομένο α) ότι είναι εύκολο να πάμε&να έρθουμε απ'το αεροδρόμιο & β)ότι αφού είναι το κεντρικό μέτρο το να πάμε στην περιοχή με τα αξιοθέατα είναι πανευκολο χωρίς να ξεποδαριαστουμε.
Με ανησυχεί ότι έχω διαβάσει εδώ ότι δεν είναι καλή περιοχή, επίσης φοβάμαι το βράδυ πόσο συχνά είναι τα δρομολόγια?Και τέλος γιατί οι τιμές έχουν τόση διαφορά στο Τermini?Τι λάκκο έχει η φάβα????
Καλησπέρα. Στο θέμα που μεταφέρθηκε το μήνυμά σου, αν το διαβάσεις προς τα πίσω, θα βρεις προτάσεις μελών που έχουν μείνει κοντά στο termini χωρίς προβλήματα. Προς Republica πχ είναι καλά.
 

valia*

Member
Μηνύματα
52
Likes
10
Καλησπέρα. Στο θέμα που μεταφέρθηκε το μήνυμά σου, αν το διαβάσεις προς τα πίσω, θα βρεις προτάσεις μελών που έχουν μείνει κοντά στο termini χωρίς προβλήματα. Προς Republica πχ είναι καλά.

Το έχω διαβάσει όλο το ποστ.Αυτό που ρωτάω εγώ είναι αν τελικά συμφέρει να μείνει κανείς εκεί&αν τα ΜΜΜ είναι οκ για το κέντρο ιδιαίτερα το βράδυ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.461
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom