Ιταλία Ημερήσια από Ρώμη

chronis7

Member
Μηνύματα
30
Likes
4
Καλησπέρα. Είναι ψιλό επείγον οπότε οποία βοήθεια δεκτή. Θα είμαστε Ρώμη 20-27 Ιουνίου οικογενειακώς και ξέρω ότι είναι αρκετές οι μέρες και έχουμε ξαναπάει. Οπότε θα ήθελα βοήθεια σχετικά με προτάσεις για ημερήσιες εκδρομές. Πόλεις, αξιοθέατα και εταιρίες για ημερήσιες εκδρομές εκτός Ρώμης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Καλησπέρα. Είναι ψιλό επείγον οπότε οποία βοήθεια δεκτή. Θα είμαστε Ρώμη 20-27 Ιουνίου οικογενειακώς και ξέρω ότι είναι αρκετές οι μέρες και έχουμε ξαναπάει. Οπότε θα ήθελα βοήθεια σχετικά με προτάσεις για ημερήσιες εκδρομές. Πόλεις, αξιοθέατα και εταιρίες για ημερήσιες εκδρομές εκτός Ρώμης. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Τίβολι, στη μια ώρα από τη Ρώμη με το τραίνο.
Ωραίες επισκέψιμες βίλες, πάρκα με άγρια φύση και καταρράκτες, λίγα αρχαία, στενάκια με παλιά σπίτια και αρκετές επιλογές σε φαγητό.
Ιδανική επιλογή για μονοήμερη.
 

Mikachu

Member
Μηνύματα
12
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλησπέρα σε όλους!
Ο άντρας μου μου έκανε δώρο ταξίδι στη Ρώμη 29/12-02/1. Επειδή διαβάζω πως πολλά καταστήματα και αξιοθέατα όμως είναι κλειστά την Πρωτοχρονιά, έχετε να μου προτείνετε κάποια βόλτα, ή κάποια δραστηριότητα που θα μπορούσαμε να κάνουμε εκείνη τη μέρα? Είμαι ανοιχτή και να φύγουμε μονοήμερη εκτός Ρώμης.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.838
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Καλησπέρα σε όλους!
Ο άντρας μου μου έκανε δώρο ταξίδι στη Ρώμη 29/12-02/1. Επειδή διαβάζω πως πολλά καταστήματα και αξιοθέατα όμως είναι κλειστά την Πρωτοχρονιά, έχετε να μου προτείνετε κάποια βόλτα, ή κάποια δραστηριότητα που θα μπορούσαμε να κάνουμε εκείνη τη μέρα? Είμαι ανοιχτή και να φύγουμε μονοήμερη εκτός Ρώμης.
@Mikachu Φλωρεντία
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Καλησπέρα σε όλους!
Ο άντρας μου μου έκανε δώρο ταξίδι στη Ρώμη 29/12-02/1. Επειδή διαβάζω πως πολλά καταστήματα και αξιοθέατα όμως είναι κλειστά την Πρωτοχρονιά, έχετε να μου προτείνετε κάποια βόλτα, ή κάποια δραστηριότητα που θα μπορούσαμε να κάνουμε εκείνη τη μέρα? Είμαι ανοιχτή και να φύγουμε μονοήμερη εκτός Ρώμης.
Δεν ξέρω τι πτήσεις έχετε, αλλά όταν έχουμε 3 καθαρές μέρες στη Ρώμη, δεν πάμε και σε άλλη πόλη. 😇
Την Πρωτοχρονιά που θα είναι κλειστά τα μουσεία κάντε βόλτες στις πανέμορφες πλατείες της πόλης. Τις εργάσιμες μέρες προγραμματίστε καμιά επίσκεψη σε μουσείο ή όποιο αξιοθέατο σας ενδιαφέρει.
Είναι τόσο όμορφο το ιστορικό κέντρο της πόλης που μπορείτε να το απολαύσετε σε ημέρα αργίας με καφέ και φαγητό.
 

Mikachu

Member
Μηνύματα
12
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Δεν ξέρω τι πτήσεις έχετε, αλλά όταν έχουμε 3 καθαρές μέρες στη Ρώμη, δεν πάμε και σε άλλη πόλη. 😇
Την Πρωτοχρονιά που θα είναι κλειστά τα μουσεία κάντε βόλτες στις πανέμορφες πλατείες της πόλης. Τις εργάσιμες μέρες προγραμματίστε καμιά επίσκεψη σε μουσείο ή όποιο αξιοθέατο σας ενδιαφέρει.
Είναι τόσο όμορφο το ιστορικό κέντρο της πόλης που μπορείτε να το απολαύσετε σε ημέρα αργίας με καφέ και φαγητό.

Έχω βγάλει πρόγραμμα για τις υπόλοιπες μέρες που περιλαμβάνουν και αρκετές πλατείες. Πρωτοχρονιά επειδή γνωρίζω ότι τα περισσότερα αξιοθέατα, μαγαζιά, εστιατόρια και καφέ θα είναι κλειστά, θα προτιμούσα κάτι διαφορετικό, ίσως πιο διαδραστικό, ή στα πέριξ

(Πάντως αρκετά ταξιδιωτικά πρακτορεία που κοίταξα, προσφέρουν μονοήμερες εκτός σε 4ήμερα και 5νθήμερα πακέτα)
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Έχω βγάλει πρόγραμμα για τις υπόλοιπες μέρες που περιλαμβάνουν και αρκετές πλατείες. Πρωτοχρονιά επειδή γνωρίζω ότι τα περισσότερα αξιοθέατα, μαγαζιά, εστιατόρια και καφέ θα είναι κλειστά, θα προτιμούσα κάτι διαφορετικό, ίσως πιο διαδραστικό, ή στα πέριξ

(Πάντως αρκετά ταξιδιωτικά πρακτορεία που κοίταξα, προσφέρουν μονοήμερες εκτός σε 4ήμερα και 5νθήμερα πακέτα)
Σε ενδιαφέρουν τα μουσεία της Ρώμης ή όχι; Γιατί μόνο το Βατικανό και ο Άγιος Πέτρος μαζί θέλουν μισή μέρα τουλάχιστον.
Την Πρωτοχρονιά δεν θα είναι κλειστά τα καφέ στις πλατείες και φυσικά ούτε όλα τα εστιατόρια.

Επίσης, μια ωραία κοντινή εκδρομή είναι στο Τίβολι στην Villa d'Este που από τι είδα είναι κάθε μέρα ανοικτή και μόνο τη Δευτέρα ανοίγει μετά τις 14.00. Μπορείς να φτάσεις και με τρένο και με λεωφορεία. Δεν ξέρω βέβαια εάν το χειμώνα λειτουργούν τα εντυπωσιακά συντριβάνια στους κήπους της.
Δες παρακάτω πληροφορίες:
Villa d'Este | GRANDI GIARDINI ITALIANI

Tivoli turismo
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.480
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom