Ιταλία Μεταφορά από/προς Ciampino - Ρώμη

ElenaMusic

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Καλησπέρα στην παρέα :) για Ρώμη… Τι προτείνετε για την μετακίνηση μου απο περιοχή Termini προς αεροδρόμιο Ciampino ? Η πτήση μας είναι στις 6 το πρωί όποτε δεν μπορούμε να πάμε με τρένο , υπάρχει μόνο ένα λεωφορείο στις 4:40 που φτάνει 5:20. Φοβάμαι μη προλάβω ! Το ταξί τι τιμή θα μας χρεώσει στις 4:10 για να μας πάει στο Ciampino (2 άτομα και 2 μικρές αποσκευές). Τα φώτα σας 🙏🏼
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Καλησπέρα στην παρέα :) για Ρώμη… Τι προτείνετε για την μετακίνηση μου απο περιοχή Termini προς αεροδρόμιο Ciampino ? Η πτήση μας είναι στις 6 το πρωί όποτε δεν μπορούμε να πάμε με τρένο , υπάρχει μόνο ένα λεωφορείο στις 4:40 που φτάνει 5:20. Φοβάμαι μη προλάβω ! Το ταξί τι τιμή θα μας χρεώσει στις 4:10 για να μας πάει στο Ciampino (2 άτομα και 2 μικρές αποσκευές). Τα φώτα σας 🙏🏼
μπορείτε να κλεισετε απο ziptransfers.com εχει καλες τιμες
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
υπάρχει μόνο ένα λεωφορείο στις 4:40 που φτάνει 5:20.
οχι. τουλαχιστον 3 μετρησα κ 5-6 μεταμεσονυκτια..παρε αυτο στις 4.15 προλαβαινεις ανετοτατα. δες επισημο σαιτ αεροδρομιου και τα επισημα σαιτ των εταιρειων.
το ταξι εχει φιξ ταριφα, ασχετα απο αριθμο ατομων κ αποσκευων, 31€.
 

ElenaMusic

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
μπορείτε να κλεισετε απο ziptransfers.com εχει καλες τιμες
Ευχαριστώ

οχι. τουλαχιστον 3 μετρησα κ 5-6 μεταμεσονυκτια..παρε αυτο στις 4.15 προλαβαινεις ανετοτατα. δες επισημο σαιτ αεροδρομιου και τα επισημα σαιτ των εταιρειων.
το ταξι εχει φιξ ταριφα, ασχετα απο αριθμο ατομων κ αποσκευων, 31€.
Οκ ευχαριστώ , Μήπως γνωρίζεις αν υπάρχει κάποιο μέρος που μπορώ να αφήσω 1 αποσκευή εκτός από το ξενοδοχείο ; Έχει κάπου lockers ? 🤔😕
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εννοεις που δεν εχει?μεσα στον Αγ. Πετρο δεν εχει για λογους ασφαλειας...
στο Τερμινι κ διπλα πρεπει να χει πανω απο 20-30. αν θες το επισημο του σταθμου ψαξτο kibag termini.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπέρα στην παρέα :) για Ρώμη… Τι προτείνετε για την μετακίνηση μου απο περιοχή Termini προς αεροδρόμιο Ciampino ? Η πτήση μας είναι στις 6 το πρωί όποτε δεν μπορούμε να πάμε με τρένο , υπάρχει μόνο ένα λεωφορείο στις 4:40 που φτάνει 5:20. Φοβάμαι μη προλάβω ! Το ταξί τι τιμή θα μας χρεώσει στις 4:10 για να μας πάει στο Ciampino (2 άτομα και 2 μικρές αποσκευές). Τα φώτα σας 🙏🏼
Όταν κλεινετε τα εισιτήρια για άγριες ώρες επειδή είναι φτηνότερα, αυτά τα κόστη δεν τα σκέφτεστε;
 

kostastas

Member
Μηνύματα
27
Likes
33
Καλησπερα στο φόρουμ έκλεισα μεσω Ryanair εισητηρια για το λεωφορείο αλλα δε μου στείλανε ουτε καποιον αριθμο κράτησης ουτε email, πως θα ανέβω στο λεωφορείο με την καρτα επιβίβασης;
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Καλησπερα στο φόρουμ έκλεισα μεσω Ryanair εισητηρια για το λεωφορείο αλλα δε μου στείλανε ουτε καποιον αριθμο κράτησης ουτε email, πως θα ανέβω στο λεωφορείο με την καρτα επιβίβασης;
Δες στα σπαμ μήπως σου έστειλα κάτι εκεί….
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.748
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
ΤΑΜ καθε 1 ωρα all night.
Να ρωτήσω και εγώ...
Πρωτοχρονιά στις 6.10 το πρωί έχω αναχώρηση από Τσιαμπίνο.
Υπάρχουν λεωφορεία τα ξημερώματα για το αεροδρόμιο ή θα με σκίσει το ταξί όπως λέει η @paefstra; Θα είμαστε 4 άτομα. Μας παίρνει ένα ταξί;
Να καλέσω uber; Δεν ξέρω τι παίζει από μεταφορές στη Ρώμη γιατί την προηγούμενη φορά είχαμε αμάξι που το βάζαμε σε παρκινγκ.
Έκλεισα σήμερα τα αεροπορικά και αγχώθηκα με την πρωινή πτήση!
 

Frederico12

Member
Μηνύματα
45
Likes
290
Ταξίδι-Όνειρο
Κένυα
Να ρωτήσω και εγώ...
Πρωτοχρονιά στις 6.10 το πρωί έχω αναχώρηση από Τσιαμπίνο.
Υπάρχουν λεωφορεία τα ξημερώματα για το αεροδρόμιο ή θα με σκίσει το ταξί όπως λέει η @paefstra; Θα είμαστε 4 άτομα. Μας παίρνει ένα ταξί;
Να καλέσω uber; Δεν ξέρω τι παίζει από μεταφορές στη Ρώμη γιατί την προηγούμενη φορά είχαμε αμάξι που το βάζαμε σε παρκινγκ.
Έκλεισα σήμερα τα αεροπορικά και αγχώθηκα με την πρωινή πτήση!
Τσεκαρε TERRAVISION shuttle bus. Νόμιζω έχει κα το βραδυ
 

Ellie’s

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Επειδή όμως μάλλον βλέπω να κρατάμε την αρχική διαμονή που κλείσαμε, που είναι όμως μακριά από Termini, έχω να σας κάνω μια ερώτηση. Η πτήση επιστροφής μας είναι στις 7 το πρωί. Η ιδιωτική μεταφορά προς το αεροδρόμιο που κοίταξα από getyourguide η αλήθεια είναι ότι βγαίνει κάπως ακριβή. Βρήκα ότι υπάρχουν αυτά τα λεωφορεία της terravision που ξεκινάνε από το Termini και το πρώτο φεύγει στις 4:05 το πρωί, οπότε μας βολεύει. Τα γνωρίζετε; Είναι αξιόπιστα έτσι; Και επίσης εμείς για να φτάσουμε στο Termini τοσο νωρίς το πρωί θα πρέπει να χρησιμοποιήσουμε τα νυχτερινά λεωφορεία. Ξέρετε τι παίζει με αυτά; Είναι ακριβή στις ώρες τους; Ή είναι σαν την Ελλάδα που λένε ότι θα περάσουν από την στάση την τάδε ώρα και εμφανίζονται μετά από 1 ώρα!!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.089
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom