Ιταλία Αξιοθέατα στη Ρώμη

Porfyria

Member
Μηνύματα
75
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Επίσης, διάβασα ότι στις 25 Απριλίου (ημέρα που φτάνουμε Ρώμη) είναι αργία γιατί είναι η ημέρα απελευθέρωσης. Γνωρίζει κανείς αν θα έχουν απεργία τα ΜΜΜ; Ή από που μπορώ να δω για τις απεργίες στα ΜΜΜ; Και αν έχουν, ποιες είναι οι εναλλακτικές για μετακίνηση από το αεροδρόμιο Τσιαμπίνο προς το κέντρο της Ρώμης; Μόνο το ταξί;
Στις 25 Απριλίου δεν υπάρχει απεργία των ΜΜΜ, παρά μόνο κάποιες τροποποιήσεις δρομολογίων σε κάποια λεωφορεία που δεν νομίζω να σε επηρρεάσουν.
25 aprile a Roma: ecco l'elenco dei bus deviati e delle strade chiuse al traffico per la Festa della Liberazione
Εδώ επίσης τα ωράρια λειτουργίας του μετρό για τις 25 Απριλίου.
Orari metro Roma 25 aprile 2024: a che ora chiude? | Info utili
Στις 26 Απριλίου τα λεωφορεία έχουν στάση από 08:30 έως 12:30.
Sciopero dei mezzi a Roma: venerdì 26 aprile autobus fermi per quattro ore
 

Jobous

Member
Μηνύματα
85
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη !!
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip Κεντρική Ευρώπη
Γεια σας! Ερώτηση! Στην Αρχαία αγορά και στον λόφο παλατίνο μπορώ να μπω χωρίς να έχω αγοράσει ενιαίο εισιτήριο με το Κολοσσαίο; Αν ναι, από που θα βγάλω εισιτήριο για να μπω; Γιατί εγώ γνωρίζω μόνο για το επίσημο σάιτ του Κολοσσαίου, στο οποίο όμως βγάζεις εισιτήριο και για τα 3 αξιοθέατα.
Επίσης, διάβασα ότι στις 25 Απριλίου (ημέρα που φτάνουμε Ρώμη) είναι αργία γιατί είναι η ημέρα απελευθέρωσης. Γνωρίζει κανείς αν θα έχουν απεργία τα ΜΜΜ; Ή από που μπορώ να δω για τις απεργίες στα ΜΜΜ; Και αν έχουν, ποιες είναι οι εναλλακτικές για μετακίνηση από το αεροδρόμιο Τσιαμπίνο προς το κέντρο της Ρώμης; Μόνο το ταξί;
Καλημέρα. Απο όσο γνωρίζω υπάρχει ενιαίο 24 ωρών για τα 3 αξιοθέατα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.887
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom