Ιταλία Διαμονή στη Ρώμη

chris94

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Στο θέμα όπου μεταφέρθηκε το μήνυμά σου θα βρεις πολλές προτάσεις μελών μας. Άρχισε το διάβασμα από τις τελευταίες σελίδες ;)
Άργησα λίγο αλλά κατάλαβα πως λειτουργεί... διάβαζα από το 2010 ! 🤣 ευχαριστώ πολύ!
 

chris94

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Αρχικά καλώς ήρθες.
Μπορείς να ξεκινήσεις από δω, διαβάζοντας το νήμα από το τέλος προς την αρχή:

Ιταλία - Ταξίδι στην Ρώμη - Ερωτήσεις!

κι αν βρεις κάποιο κατάλυμα που σ' αρέσει, να το ποστάρεις για να πάρεις τις γνώμες τ
Τέλεια ευχαριστώ πολύ!
 

chris94

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλησπέρα και πάλι έχω βρει το hole paba και το hotel VITE Kai to elysium suites collection.. Kai to trinita grand suite
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Καλησπέρα και πάλι έχω βρει το hole paba και το hotel VITE Kai to elysium suites collection.. Kai to trinita grand suite
Για μένα από άποψη τοποθεσίας το trinita αν δεν σε πειράζει το μικρό δωμάτιο...δίπλα στην αγαπημένη spagna
 

chris94

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Μηνύματα
2
Likes
3
Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με την διαμονή στην Ρώμη. Έχω ταξιδέψει μόνο για δουλειά και το ξενοδοχείο που έμεινα ήταν στο Termini ώστε να είμαστε κοντά στον σταθμό απο-προς αεροδρόμιο. Περιηγήθηκα όσο πρόλαβα με τα πόδια στα βασικά μνημεία. Το καλοκαίρι θα πάω με την σύντροφό μου και θέλω να βρούμε κάτι βολικό ως προς την τοποθεσία σε ότι αφορά τις αποστάσεις απο τα μνημεία αλλά και τις συγκοινωνίες. Επίσης θέλουμε να κρατήσουμε χαμηλά το budget όσο αυτό ειναι εφικτό, καθώς το ξενοδοχείο θα είναι μόνον για ύπνο άντε και ένα αξιοπρεπές πρωινό. Ποια περιοχή προτείνετε να κοιτάξω για διαμονή είτε ξενοδοχείο είτε BnB; Να σημειώσω ότι διάβασα όσες περισσότερες σελίδες μπορούσα αλλά έχω μπερδευτεί κάπως. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

mtsorva

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα σε ολους.Ειμαι νέο μέλος στην ομάδα. Έχω βρει πολλές πολλές χρήσιμες πληροφορίες εδώ και ευχαριστώ πολύ για αυτό.Προκειται να ταξιδέψω στη Ρώμη οικογενειακως (2 παιδιά 8 και 12 ετών).Είμαι μεταξύ 2 καταλυμάτων.Το ένα είναι κοντά στο σταθμό termini flower guesthouse και το άλλο στα ισπανικά σκαλοπατια ifdm mignanelli suite.Το 2ο ακριβότερο κατά 200 € από το άλλο.Ποιο να προτιμησω;Μήπως υπάρχει κάποιο άλλο κατάλυμα να μου προτείνετε; Ευχαριστώ πολύ
 
Μηνύματα
26
Likes
9
Καλησπέρα. Θα βρίσκομαι στη Ρώμη για 3 βραδιά αρχές Οκτώβρη και έχω κλείσει δωμάτιο με δωρεάν ακύρωση δίπλα στη Piazza Vittorio Emanuele II. Από όσο έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ δεν είναι και τόσο ασφαλής η περιοχή; Έχετε να προτείνετε κάτι οικονομικό μέχρι 150 ευρώ το βράδυ σε καλύτερη περιοχή; Υπάρχει ελάχιστη διαθεσιμότητα σε αυτές τις τιμές και όσα υπάρχουν είναι είτε πολύ μακριά από το κέντρο είτε έχουν απαισια σχόλια.

Είχα πάει ξανά Ρώμη το 2014 και οι τιμές ήταν τελείως διαφορετικές.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Καλησπέρα. Θα βρίσκομαι στη Ρώμη για 3 βραδιά αρχές Οκτώβρη και έχω κλείσει δωμάτιο με δωρεάν ακύρωση δίπλα στη Piazza Vittorio Emanuele II. Από όσο έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ δεν είναι και τόσο ασφαλής η περιοχή; Έχετε να προτείνετε κάτι οικονομικό μέχρι 150 ευρώ το βράδυ σε καλύτερη περιοχή; Υπάρχει ελάχιστη διαθεσιμότητα σε αυτές τις τιμές και όσα υπάρχουν είναι είτε πολύ μακριά από το κέντρο είτε έχουν απαισια σχόλια.

Είχα πάει ξανά Ρώμη το 2014 και οι τιμές ήταν τελείως διαφορετικές.
H Ρωμη εχει πολυ τουρισμο ολο το χρονο και οι τιμες εχουν ανεβει μετα τον κοβιντ, λογικο. Εκει που εχεις κλεισει οκ δεν κινδυνευετε, αλλα δεν ειναι ο,τι καλυτερο. ψαξε γειτονια rione monti που ειναι 10-15 λεπτα περπατημα απο το κεντρο μηπως βρεις κατι. πες μας κ τις μερες ακριβως
 
Μηνύματα
26
Likes
9
H Ρωμη εχει πολυ τουρισμο ολο το χρονο και οι τιμες εχουν ανεβει μετα τον κοβιντ, λογικο. Εκει που εχεις κλεισει οκ δεν κινδυνευετε, αλλα δεν ειναι ο,τι καλυτερο. ψαξε γειτονια rione monti που ειναι 10-15 λεπτα περπατημα απο το κεντρο μηπως βρεις κατι. πες μας κ τις μερες ακριβως
Ευχαριστω Για την απάντηση. 8 με 11 Οκτωβρίου είναι οι μέρες. Λογικό να έχουν ανέβει αλλά για εμένα μη λογικό να έχουν τριπλασιαστει. Στην περιοχή monti έχω κοιτάξει και είναι όλα εκτός budget
 
Last edited:

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Ευχαριστω Για την απάντηση. 8 με 11 Οκτωβρίου είναι οι μέρες. Λογικό να έχουν ανέβει αλλά για εμένα μη λογικό να έχουν τριπλασιαστει. Στην περιοχή monti έχω κοιτάξει και είναι όλα εκτός budget
2 φορές που έχω πάει στο Termini έμεινα, μπας και δεν δώσω 300€ το βράδυ. Δεν φοβήθηκα το βράδυ, βέβαια δεν κυκλοφόρησα και μόνη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.190
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom