Μάλτα Σαράντα βαθμοί, λιώνει το κορμί στης Μάλτας το νησί!

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.119
Likes
20.350
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Η blue lagoon δεν είναι στο Κομίνο?
Ναι, στο Κομίνο είναι και είναι μία ρηχή παραλία. Αν είσαι παραλιοπληκτη δεν θα ξετρελαθείς με αυτη την παραλία....
Στο Γκόζο υπάρχει ιστορικό και αρχιτεκτονικό ενδιαφέρον. Η Βικτώρια είναι πανέμορφη και αξίζει επίσκεψη και κακώς δεν είχα βάλει και διαμονή όπως έκανε η Κλαίρη! Για μπάνιο θα βρεις οτι υπάρχει και στην υπόλοιπη Μάλτα.
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.203
Likes
25.611
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικός
Ναι, στο Κομίνο είναι και είναι μία ρηχή παραλία. Αν είσαι παραλιοπληκτη δεν θα ξετρελαθείς με αυτη την παραλία....
Στο Γκόζο υπάρχει ιστορικό και αρχιτεκτονικό ενδιαφέρον. Η Βικτώρια είναι πανέμορφη και αξίζει επίσκεψη και κακώς δεν είχα βάλει και διαμονή όπως έκανε η Κλαίρη! Για μπάνιο θα βρεις οτι υπάρχει και στην υπόλοιπη Μάλτα.
Συμφωνώ απόλυτα!
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
πολυ ωραια η περιγραφη! μας ταξιδεψες! Για μενα αξιζει ενα μπανακι στο blue lagoon. Ειχε πολυ κοσμο οταν πηγαμε εμεις, δεν ειχες που να απλωσεις πετσετα.... Πατουσες πανω σε αλλες πετσετες για να βουτηξεις... και οι ξαπλωστρες ειχαν 20ε για λιγο χρονο αν θυμαμαι καλα και ηταν κ η μια πανω στην αλλη... και σχετικα ορθιες... Εμεις πηγαμε Αυγουστο με απιστευτη ζεστη αλλα το ευχαριστηθηκαμε. Πηγαμε στα πιο βαθια και ηταν χωρις κοσμο και πολυ ευχαριστη εμπειρια. Αξιζει για μια φορα ...
1711266687284.png
 

annoula

Member
Μηνύματα
253
Likes
524
Ναι, στο Κομίνο είναι και είναι μία ρηχή παραλία. Αν είσαι παραλιοπληκτη δεν θα ξετρελαθείς με αυτη την παραλία....
Στο Γκόζο υπάρχει ιστορικό και αρχιτεκτονικό ενδιαφέρον. Η Βικτώρια είναι πανέμορφη και αξίζει επίσκεψη και κακώς δεν είχα βάλει και διαμονή όπως έκανε η Κλαίρη! Για μπάνιο θα βρεις οτι υπάρχει και στην υπόλοιπη Μάλτα.
Ευχαριστώ πολύ! Σε γενικές γραμμές πως είναι οι παραλίες στην Μάλτα? Υπάρχει κάποια που να ξεχωρίζει?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.119
Likes
20.350
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ευχαριστώ πολύ! Σε γενικές γραμμές πως είναι οι παραλίες στην Μάλτα? Υπάρχει κάποια που να ξεχωρίζει?
Καλημέρα! Αν κρίνω απο τα γραφόμενα σου στο φόρουμ για τις παραλίες γενικά, η Μάλτα δεν θα είναι κάτι "ιδανικό" για σένα. Προσωπικά έχω ευχαριστηθεί πολύ το μπάνιο στη Μάλτα! Εμένα όμως μου αρέσουν οι βραχώδεις παραλίες. Όπου έβρισκα βραχάκι έπαιρνα φόρα και πηδούσα! Η χαρά του παιδιού ήμουν :haha: Το μεγαλύτερο μέρος της ακτογραμμής είναι βραχώδες. Οι Μαλτέζοι έχουν τοποθετήσει σε πολλά σημεία σκάλες (όπως έχουν οι πισίνες) για να μπαίνεις στη θάλασσα για μπάνιο. Κάναμε μπάνιο όπου βλέπαμε σκάλα. Αν έχεις πάει στο Κάτω Μεζαπό στη Μάνη, που είναι μία υπέροχη βραχώδες παραλία, φαντάσου κάτι αντίστοιχο στο πιο βαθύ όμως! Οι παραλίες με άμμο είναι ελάχιστες και δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που ξέρεις. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Μπορείς να δεις στη παρούσα ιστορία της Κλαίρη πως είναι. Έχει πολύ όμορφες και κατατοπιστικές φωτογραφίες!
 

annoula

Member
Μηνύματα
253
Likes
524
Καλημέρα! Αν κρίνω απο τα γραφόμενα σου στο φόρουμ για τις παραλίες γενικά, η Μάλτα δεν θα είναι κάτι "ιδανικό" για σένα. Προσωπικά έχω ευχαριστηθεί πολύ το μπάνιο στη Μάλτα! Εμένα όμως μου αρέσουν οι βραχώδεις παραλίες. Όπου έβρισκα βραχάκι έπαιρνα φόρα και πηδούσα! Η χαρά του παιδιού ήμουν :haha: Το μεγαλύτερο μέρος της ακτογραμμής είναι βραχώδες. Οι Μαλτέζοι έχουν τοποθετήσει σε πολλά σημεία σκάλες (όπως έχουν οι πισίνες) για να μπαίνεις στη θάλασσα για μπάνιο. Κάναμε μπάνιο όπου βλέπαμε σκάλα. Αν έχεις πάει στο Κάτω Μεζαπό στη Μάνη, που είναι μία υπέροχη βραχώδες παραλία, φαντάσου κάτι αντίστοιχο στο πιο βαθύ όμως! Οι παραλίες με άμμο είναι ελάχιστες και δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που ξέρεις. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Μπορείς να δεις στη παρούσα ιστορία της Κλαίρη πως είναι. Έχει πολύ όμορφες και κατατοπιστικές φωτογραφίες!
Χαχα! Και πάλι σ ευχαριστώ ! Πράγματι προτιμώ τις αμμουδιές αλλά κατά βάση με ενδιαφέρουν τα νερά! Αν τα νερά είναι υπέροχα, μια χαρά μου κάνουν και τα βράχια!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.998
Likes
40.897
Ευχαριστώ πολύ! Σε γενικές γραμμές πως είναι οι παραλίες στην Μάλτα? Υπάρχει κάποια που να ξεχωρίζει?
Χαχα! Και πάλι σ ευχαριστώ ! Πράγματι προτιμώ τις αμμουδιές αλλά κατά βάση με ενδιαφέρουν τα νερά! Αν τα νερά είναι υπέροχα, μια χαρά μου κάνουν και τα βράχια!
Πας Γκοτζο κι ευχαριστιεσαι αμμο.
Εδω στη Ραμλα. Ετοιμασου για περιεργο χρωμα αμμου.
FB_IMG_1711306421953.jpg
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.408
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Χαχα! Και πάλι σ ευχαριστώ ! Πράγματι προτιμώ τις αμμουδιές αλλά κατά βάση με ενδιαφέρουν τα νερά! Αν τα νερά είναι υπέροχα, μια χαρά μου κάνουν και τα βράχια!
Προσωπικά είχα ευχαριστηθεί μπάνιο σε αυτή εδώ την παραλία, την ghajn tuffieha Beach στο βδ μέρος της Μάλτας, δίπλα στην καπως πολυκοσμη golden beach. Γενικά το βόρειο μέρος του νησιού έχει αρκετές αμμουδιές, όπως και το Gozo
1711316572421.png
 
Last edited:

annoula

Member
Μηνύματα
253
Likes
524
Προσωπικά είχα ευχαριστηθεί μπάνιο σε αυτή εδώ την παραλία, την ghajn tuffieha Beach στο βδ μέρος της Μάλτας, δίπλα στην καπως πολυκοσμη golden beach. Γενικά το βόρειο μέρος του νησιού έχει αρκετές αμμουδιές, όπως και το Gozo
View attachment 457673
Σ ευχαριστώ πολύ!

Πας Γκοτζο κι ευχαριστιεσαι αμμο.
Εδω στη Ραμλα. Ετοιμασου για περιεργο χρωμα αμμου. View attachment 457671
Ευχαριστώ πολύ! Ληξούρι μου θυμίζει αυτή η αμμουδιά.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.241
Likes
6.700
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ευχαριστώ πολύ! Ληξούρι μου θυμίζει αυτή η αμμουδιά.
Σωστά!
Μέγας λάκκος, Ξι, Μανιά, Κουνόπετρα. Ίδια άμμος, μάλλον καλύτερη θάλασσα στο Ληξούρι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.632
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom