Ουγγαρία Σε ποιά περιοχή της Βουδαπέστης να μείνω?

Nikos Pap

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Jordan
Καλησπέρα σας αγαπητοί φίλοι.Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια σας.Αρχές Δεκέμβρη πρόκειται να επισκεφθώ με την κοπέλα μου την Βουδαπέστη,ήδη έχουμε κλείσει τα αεροπορικά και τώρα ασχολούμαστε με τα ζητήματα σχετικά με την διαμονή μας.Έχω αναλάβει εγώ τον εντοπισμό ξενοδοχείου,και η αλήθεια είναι πως έχω μπλέξει με τις περιοχές της Βουδαπέστης.Δεν μπορώ να καταλάβω ποιά είναι κεντρικά και ποιά όχι.Αλλού διαβάζω τον πεζόδρομο Vaci,αλλού μία πλατεία Deak ferenz και αλλού την εβραϊκή συνοικία.Θα ήθελα να με κατατοπίσετε όσοι μπορείτε,ποιά γειτονιά να επιλέξω.Θέλω να είναι κεντρικα,ασφαλής και να βολεύει και για την νυχτερινή ζωή της πόλης.Τί μου προτείνετε?Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Κατ αρχήν με μια αναζήτηση στο φόρουμ μπορείς να βοηθηθείς και να λυθούν οι όποιες απορίες έχεις.

Να ξέρεις πως κέντρο είναι η Deák Ferenc tér. Και η Vaci που αναφέρεις κέντρο είναι.
Διάβασε εδώ να κατατοπιστείς γενικότερα http://www.travelstories.gr/community/threads/Φθινόπωρο-στη-χώρα-των-Μαγυάρων.43146/
 

Nikos Pap

Member
Μηνύματα
21
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Jordan
Σας ευχαριστώ.Πολύ κατατοπιστική η δημοσίευση σας.Θα κρατήσω πληροφορίες για το ταξίδι μου.Και εγώ προσανατολίζομαι σε κάποιο από τα διαμερίσματα στην kiraly ut. που είναι κοντά με εκεί που είχατε μείνει.
 

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Εμείς μείναμε στο Eurostars Budapest Center.Η τοποθεσία μου φάνηκε ιδανική,το ξενοδοχείο και το πρωινό τέλεια.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Εμείς μείναμε στο Eurostars Budapest Center.Η τοποθεσία μου φάνηκε ιδανική,το ξενοδοχείο και το πρωινό τέλεια.
εχω μείνει και εγώ σ'αυτό και το συνιστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom