Γενικά Σιγκαπούρη Σιγκαπουρη με Τι;

Emilykyr

Member
Μηνύματα
60
Likes
226
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Καλήσπέρα,
Θέλω να πάω Σιγκαπούρη το καλοκαίρι αλλά δεν ξέρω με ποιο προορισμό ακόμα να το συνδυάσω ωστε να είναι οικονομική η πτήση και με ποια αεροπορική εταιρεία. Σημειωτέον εχω πάει Μπαλί και Ταυλάνδη και δεν θα ξαναπήγαινα.Σας ευχαριστω
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.327
Likes
3.460
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Μαλαισια εννοείται --- πας κ με λεωφορείο που λεει ο λογος -- κ με AirAsia πετάγεσαι κ Βόρνεο
 

Emilykyr

Member
Μηνύματα
60
Likes
226
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Σας ευχαριστώ για τις προτάσεις σας . Για την Κίνα θα ήθελα να αφιερώσω ένα ξεχωριστό ταξίδι,το ίδιο και για την Ινδία.Στην Μαλαισία πού αξίζει να πας πρωτα?
 

madim

Member
Μηνύματα
32
Likes
159
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία
Καλησπέρα!
Αν και με λίγα μηνύματα συμμετοχής, έχουμε περάσει πολλές ώρες τα τελευταία χρόνια διαβάζοντας τις χρήσιμες και ενδιαφέρουσες πληροφορίες του φόρουμ.
Το λοιπόν! Σκοπεύουμε να ταξιδέψουμε μέσα Αυγούστου για Σιγκαπούρη. Εντός budget (αεροπορικά-διαμονή) βρήκαμε τους εξής προορισμούς για να το συνδυάσουμε: Μπανγκόκ και Πενάνγκ (5 βράδια).

Η αρχική σκέψη ήταν να συνδυάσουμε την μεγαλούπολη στο πρώτο σκέλος με χαλάρωση στο δεύτερο σκέλος του ταξιδιού. Αν όμως το Πενάνγκ δεν αξίζει τόσο, δεν είμαστε αρνητικοί στο να προσθέσουμε και δεύτερη μεγαλούπολη αντί για παραθαλάσσιο.
Να σημειώσω ότι έχοντας ταξιδέψει στην Ασία, σε Πουκετ και Μπαλί (το πρώτο μας απογοήτευσε το δεύτερο το λατρέψαμε), δεν έχουμε μεγάλες προσδοκίες στο θέμα παραλία - θάλασσα.

Οπότε, αν και αρκετά διαφορετικοί προορισμοί, ποιο από τα δύο προτείνετε να συνδυαστεί με την Σιγκαπούρη;
Έχουν μεγάλες διαφορές στο κόστος (εκτός διαμονής);

Λόγω περιορισμού στις διαθέσιμες ημερομηνίες, άλλοι προορισμοί δεν μας βολεύουν.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.461
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom