Ηνωμένο Βασίλειο Σκωτία Roadtrip - Highlands/Skye

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Το είχα ψάξει λίγο πέρσι για train tour ,είχα δει και κάποια pass αλλά δεν το τόλμησα. Παρακάτω παραθέτω τι κοιτούσα εγώ για κάρτες κλπ .Εσύ έκλεισες κάτι από αυτά ή κάτι άλλο (και αν ναι από πού)?
View attachment 455077
Καλημέρα, τα γράφω λοιπόν γιατί τα έκλεισα όλα εχθές.
Θα μείνουμε 5 νύχτες. Πάμε κατευθείαν Γλασκώβη 1/5 από το αεροδρόμιο του Εδιμβούργου μόλις φτάσουμε και θα μείνουμε εκεί το 1ο βράδυ.
Στις 2-4/5 έκλεισα αυτό το τουρ Isle of Skye Tour | Highland Experience με 2 διανυκτερεύσεις στο ινβερνες (μόνη μου έκλεισα το ξενοδοχείο 2 βράδυα εκεί) . Θα μας πάρει από Γλασκώβη και θα μας αφήσει Εδιμβούργο όπου έκλεισα τα 2 τελευταία βράδυα. Αναχωρούμε από Εδιμβούργο 6/5.
Σίγουρα έχω αφήσει πράγματα απ' έξω αλλά δεν την πάλευα με τον σχεδιασμό του ταξιδιού με το τρένο.. σπαζοκεφαλιά
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
222
Likes
1.266
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Καλημέρα, τα γράφω λοιπόν γιατί τα έκλεισα όλα εχθές.
Θα μείνουμε 5 νύχτες. Πάμε κατευθείαν Γλασκώβη 1/5 από το αεροδρόμιο του Εδιμβούργου μόλις φτάσουμε και θα μείνουμε εκεί το 1ο βράδυ.
Στις 2-4/5 έκλεισα αυτό το τουρ Isle of Skye Tour | Highland Experience με 2 διανυκτερεύσεις στο ινβερνες (μόνη μου έκλεισα το ξενοδοχείο 2 βράδυα εκεί) . Θα μας πάρει από Γλασκώβη και θα μας αφήσει Εδιμβούργο όπου έκλεισα τα 2 τελευταία βράδυα. Αναχωρούμε από Εδιμβούργο 6/5.
Σίγουρα έχω αφήσει πράγματα απ' έξω αλλά δεν την πάλευα με τον σχεδιασμό του ταξιδιού με το τρένο.. σπαζοκεφαλιά
Χρήσιμο το site που έστειλες για εξειδικευμένες σιδηροδρομικές εκδρομές στην Σκωτία και Skye γιατί αυτό που κοιτούσα εγώ ήταν γενικά για όλη την Αγγλία έχοντας όμως έξτρα pass μόνο για scottish highlands .
Ο τρόπος που χώρισες τις διανυκτερεύσεις σου κατά τη γνώμη μου είναι ιδανικός και όσο το δυνατόν πιο ξεκούραστος .
Εύχομαι να περάσετε υπέροχα.
 

Sugar

Member
Μηνύματα
206
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Ψάχνεται....
Ταξίδι-Όνειρο
Απ' άκρη σ' άκρη
Χρήσιμο το site που έστειλες για εξειδικευμένες σιδηροδρομικές εκδρομές στην Σκωτία και Skye γιατί αυτό που κοιτούσα εγώ ήταν γενικά για όλη την Αγγλία έχοντας όμως έξτρα pass μόνο για scottish highlands .
Ο τρόπος που χώρισες τις διανυκτερεύσεις σου κατά τη γνώμη μου είναι ιδανικός και όσο το δυνατόν πιο ξεκούραστος .
Εύχομαι να περάσετε υπέροχα.
Ευχαριστώ!! Να διευκρινίσω ότι το τουρ θα γίνει με πούλμαν. Πάντως το ταξίδι στην Σκωτία δαγκώνει!
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
222
Likes
1.266
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Ευχαριστώ!! Να διευκρινίσω ότι το τουρ θα γίνει με πούλμαν. Πάντως το ταξίδι στην Σκωτία δαγκώνει!
Ααααα νόμιζα ότι θα είναι με τρένο. Και πάλι θα είναι πανέμορφη ταξιδιωτική εμπειρία.
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
225
Likes
948
Πώς ήταν? Δώσε μας αν θέλεις κάποιες εντυπώσεις ή τιπς?
Αρχικά ο συγκεκριμένος οδηγός ήταν εξαιρετικός με πάρα πολύ σκωτσέζικο χιούμορ ότι και να σημαίνει αυτό. Είναι από τα γνωστά ταξιδιωτικά. Απλά είχαμε την τύχη να μπούμε σε βανακι αντί για λεωφορείο που μπήκανε οι υπόλοιποι πιο πίσω στην ουρά το πρωινό της συνάντησης και ήμασταν και πιο άνετα και πιο γρήγοροι. Πολύ ωραίες στάσεις, ευελιξια στο πρόγραμμα, πολλές ώρες οδήγησης, πολλές όμως, αλλά ξεμπερδευεις με το αυτοκίνητο αν δε θες. Διαμονή κλείνεις από μόνος σου στο ινβερνες, αλλά εκεί οι τιμές είναι πολύ φυσιολογικές καμία σχέση με Εδιμβούργο που και τον αέρα τον πληρώνεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.471
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom