Σκόπελος Σκόπελο για διακοπές

j1miroquai

Member
Μηνύματα
11
Likes
41
Καλημέρα

αποφασίσαμε να πάμε για διακοπές 1 βδομάδα τον ιούλιο στην Σκόπελο.

Θα πάμε με το αυτοκίνητο μας 2 ζευγάρια και θα ήθελα να μάθω από κάποιον που πήγε πρόσφατα αν έχει κάποια tips να μας πει.

Πχ σε ποια περιοχή να διαλέξουμε δωμάτια να μείνουμε καλύτερα , ποιες παραλίες αξίζουν , τι να αποφύγουμε κλπ.

Σας ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων.
 
Μηνύματα
115
Likes
118
Επόμενο Ταξίδι
πού;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Ιταλίας
Για διαμονή θα επέλεγα να μείνω στη χώρα.
Οι παραλίες είναι όλες υπέροχες:
Στάφυλος -φοβερή, αλλά έχει στενό δρόμο για να κατέβεις, απόφυγε τις ώρες αιχμής
Πάνορμος- πανέμορφη , ήσυχη, αλλά προσοχή στους αχινούς! Πατήσαμε πέρυσι!
Μηλιά και Καστάνη - πολύ όμορφα μπλε νερά!

Για φαγητό:
Περιβόλι, Κληματαριά στη χώρα
Αγνάντι στη Γλώσσα.
Ειδικά το Περιβόλι και το Αγνάντι μην τα χάσεις!

Διάβασε όμως και τα σχετικά θέματα για Σκόπελο που έχουν γραφτεί στο forum, θα βρεις άφθονες πληροφορίες!

Εμείς πάντως πήγαμε πέρυσι πρώτη φορά και το ερωτευτήκαμε το νησί!
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Εγώ με τη σειρά μου για φαγητό εχω να σου προτείνω τον "Πλάτανο" για κρεατικά κτλ και το ακριβώς δίπλα μαγαζί(δεν θυμάμαι όνομα) για φοβερές κρεπες και μακαροναδες,αυτα στη χώρα!Φυσικά μην παραλείψεις να φας φουσκοπιτα και σκοπελιτικη πίτα....Επίσης στην παραλία του Αγνοντα μία φοβερή ψαροταβέρνα.είναι ο Παύλος....Για ποτό στη χώρα προτείνω το Μερκούριο με πολύ ωραία θέα και γενικότερα τα μαγαζιά εκεί στο λιμάνι...
Αυτα από μένα,οι δικές μου διακοπές στη Σκόπελο ήταν αξέχαστες και πολύ ωραίο νησί και πολύ ωραίο φαγητό,σου εύχομαι και σε σένα το ίδιο!!! :) Περιμένουμε εντυπώσεις! :)
 

irsak

Member
Μηνύματα
23
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη
Η Σκόπελος είναι φοβερό νησί! Η μυρωδιά από τα δέντρα της μου έχει μείνει αξέχαστη! Μην παραλείψεις να καθήσεις για καφέ και τυρόπιτα στο καφενείο (δεν θυμάμαι πως λέγεται) στη χώρα στην παραλία κάτω από έναν τεράστιο πλάτανο. Επίσης φοβερή αστακομακαρονάδα στον Παύλο στον Αγνώντα. Πολύ ωραίο το μοναστήρι της Παναγίας με καταπληκτική θέα της χώρας. Για διαμονή θα πρότεινα τη χώρα ή κάτι κοντά στη χώρα, γιατί η Σκόπελος είναι ήσυχο νησί και φοβάμαι ότι όπου αλλού το βράδυ θα υπάρχει απόλυτη σιγή. Εγώ έμενα στο Skopelos Holiday & Spa σε μπάγκαλόου και ήταν τέλεια (αν και λίγο ακριβά). Όταν γυρίσεις γράψε εντυπώσεις και καινούργια tip γιατί λέω να την ξαναεπισκεφθώ.
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Προσυπογράφω τα των προλαλησάντων.Τα νερά και η βλάστηση είναι υπέροχα!Μια όμορφη παραλία που επισκεπτόμουν συχνά ήταν το Λιμνονάρι.Επίσης η περιήγηση - μίνι κρουαζέρια σε Αλόννησο πιστεύω ότι αξίζει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.712
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom