ΗΠΑ Στάση στη Νέα Υόρκη

taver

Member
Μηνύματα
12.502
Likes
29.159
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κακός συνδυασμός... Διαφορετική συμμαχία, διαφορετικό terminal... Οι βαλίτσες μάλλον δεν θα μπορούνε να πάνε through, οπότε το web check-in δε βοηθά και το εγχείρημα το βλέπω επικίνδυνο. Αν δεν έχεις βαλίτσες (χειραποσκευή μόνο), μάλλον θα είσαι ΟΚ.
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Δυστυχώς δύσκολα αλλάζει πλέον κάτι! :roll: Άρα πάω έτσι και Θεος βοηθός!
Πόση ώρα μπορεί να κάνει να πάρεις την βαλίτσα απο εσωτερική πτήση? Και πόση ώρα να πας απο το terminal 8 στο 4 (είδα οτι έχει κάθε 7 λεπτά μεταφορά)
Είναι λιγο βλακείες οι ερωτησεις αλλά τα μεγαλύτερα αεροδρόμια που έχω ταξιδέψει είναι του Μιλάνου και το Βερολίνου και θέλω να δω για πόσο μεγάλες διαφορές στις αποστάσεις και στους χρόνους μιλάμε.
 

like23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
LAS VEGAS
Δυστυχώς δύσκολα αλλάζει πλέον κάτι! :roll: Άρα πάω έτσι και Θεος βοηθός!
Πόση ώρα μπορεί να κάνει να πάρεις την βαλίτσα απο εσωτερική πτήση? Και πόση ώρα να πας απο το terminal 8 στο 4 (είδα οτι έχει κάθε 7 λεπτά μεταφορά)
Είναι λιγο βλακείες οι ερωτησεις αλλά τα μεγαλύτερα αεροδρόμια που έχω ταξιδέψει είναι του Μιλάνου και το Βερολίνου και θέλω να δω για πόσο μεγάλες διαφορές στις αποστάσεις και στους χρόνους μιλάμε.
Eίναι λίγο μεγάλη απόσταση!!!πίστεύω όμως πως θα έχει λεωφορείο που σε πάει μέσα απο τις απο τισ πιστες του αεροδρομίου αυτό να βρεις είναι το καλύτερο!για την βαλίτσα δεν περιμένεις κ πολύ αρα αν τρέξεις λίγο είσαι κ λίγο τυχερος πιστεύω όλα θα πάνε καλά!!
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
548
Likes
1.019
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Εννοείται ότι αλλάζεις τη δεύτερη πτήση και ανάλογα με το περιθώριο αφού πάρεις τις αποσκευές, θα χρησιμοποιήσεις το τραινάκι που κάνει κυκλική διαδρομή μεταξύ των terminals ή ταξί.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.502
Likes
29.159
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δυστυχώς δύσκολα αλλάζει πλέον κάτι! :roll: Άρα πάω έτσι και Θεος βοηθός!
Πόση ώρα μπορεί να κάνει να πάρεις την βαλίτσα απο εσωτερική πτήση? Και πόση ώρα να πας απο το terminal 8 στο 4 (είδα οτι έχει κάθε 7 λεπτά μεταφορά)
Είναι λιγο βλακείες οι ερωτησεις αλλά τα μεγαλύτερα αεροδρόμια που έχω ταξιδέψει είναι του Μιλάνου και το Βερολίνου και θέλω να δω για πόσο μεγάλες διαφορές στις αποστάσεις και στους χρόνους μιλάμε.
Κοντά σχετικά είναι τα terminals (όλα μαζί στο κέντρο του αεροδρομίου ανάμεσα στους διαδρόμους, στοιχισμένα σαν στην περιφέρεια ενός κύκλου γύρω από το κέντρο του), αλλά όχι τόσο που να πας με τα πόδια. 3-4 λεπτά το πολύ με το τρενάκι (δεν το έχω κάνει, αλλά έχω αναχωρήσει από 3 διαφορετικά και τα έχω δει που βρίσκονται). Το 8 και το 4 είναι τα δυο μεγαλύτερα terminals στο JFK, οπότε περίμενε περπάτημα μέσα σ' αυτά προς/από το τρενακι.
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Ναι έκατσα και είδα τον χάρτη του αεροδρομίου και είδα πως είναι! Βρήκα επίσης ερωτήματα σχετικά με το δικό μου (στην σελίδα του jfk πρέπει να ήταν) και για διάρκεια 2.00-2.30 ώρες η επίσημη απάντηση ήταν οτι προλαβαίνεις. Τώρα όλα σχετικά είναι...το μέλλον θα δείξει!
Βρήκα ακόμα στο youtube βίντεο με την διαδρομή με τον τρενάκι απο το 8 στο 4 και είναι το πολυ 4 min, όπως ανέφερες και εσυ taver. (τυχαία το βρήκα... τα πάντα βρίσκεις εκεί)
Με βλέπω να γεμίζω το σακίδιο που θα πάρω και να τρέχω έξω για να είμαι σε φόρμα για την μέρα του "αγώνα" :haha:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Με βλέπω να γεμίζω το σακίδιο που θα πάρω και να τρέχω έξω για να είμαι σε φόρμα για την μέρα του "αγώνα" :haha:
Καλά, συνήθως αγχωνόμαστε για το αν θα φτάσουμε στον προορισμό, τώρα και να μείνουμε καμιά μέρα πίσω, δε μας χαλάει... :bleh:

Μην αγχώνεσαι κατ'αρχήν αφού λες ότι δεν αλλάζει τίποτα. Όσο και να αγχωθείς δεν έχει νόημα. Αν άλλαξες την αναχώρησή σου για τις 20.30, απλά θα προσεύχεσαι να φτάσει η πτήση της ΑΑ στην ώρα της (εγώ σε 2 εσωτερικές πτήσεις μετ'επιστροφής δεν είχα καμία καθυστέρηση). Και μετά, όπως είπες θα τρέχεις την μέρα του αγώνα, άλωστε σ'αυτό έχεις συνηθίσει :haha: Η παρέα δεν ξέρω, ξεκίνα να τους προπονείς...
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.289
Μηνύματα
886.775
Μέλη
38.955
Νεότερο μέλος
alex_07

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom