Κούβα Στη χώρα όπου είχε σταματήσει ο χρόνος

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Αλμα μου αρεσε πολυ το κεφαλαιο " Γενικες εντυπωσεις" .
Επιασες πολλά πραγματα απο αυτη τη παραξενη χώρα .....
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
Να είσαι καλά. Προσπάθησα να τα δω όσο πιο αντικειμενικά μπορούσα στο λίγο διάστημα που βρισκόμουν εκεί και να κρίνω με αντικειμενικότητα την άποψη των ελάχιστων επισκεπτών της χώρας που είπαν πως δεν θα τους ενδιέφερε να ξαναπάνε. Γιατί η πλειοψηφία ήθελε πολύ να γνωρίσει αυτή την χώρα καλύτερα.

Προσωπικά, μακάρι να μπορούσα να μείνω περισσότερες μέρες. Άλλωστε ασχέτως από όλα τα όλα που μπορεί να μας αρέσουν ή όχι στη χώρα, η τεράστια αίσθηση ασφάλειας είναι από μόνη της πειρασμός για να ξαναπάς και να ανακαλύψεις όσα περισσότερα μπορείς για αυτήν.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Όμορφη ιστορία, απλή περιγραφή κ τέλειες φωτογραφίες. Ο,τι χρειαζομουν για να ταξιδεψω σήμερα το απόγευμα :)
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
Όμορφη ιστορία, απλή περιγραφή κ τέλειες φωτογραφίες. Ο,τι χρειαζομουν για να ταξιδεψω σήμερα το απόγευμα :)
Σε ευχαριστώ. Μόλις επέστρεψα από άλλο ταξίδι(τελείως διαφορετικό όμως) και όμως το σχόλιο σου με έκανε να επανέλθω στην ιστορία και να μπω πάλι για λίγο σε λατινοαμερικάνικη ατμόσφαιρα....;)
Γιατί ένα ταξίδι εκτός από την χαρά που προσφέρει τη στιγμή της πραγματοποίησης,συνοδεύεται από αναμνήσεις που το ακολουθούν και σε συντροφεύουν μετά που το κάνουν ακόμα πιο ελκυστικό.Και σε αυτό βοηθούν οι ιστορίες που γράφουμε εδώ....
 
Μηνύματα
3
Likes
1
πηγα φετος και ειδα τα ιδια πραγματα με σενα.Εχω αφησει εκει την μιση μου καρδια.
Καλα ταξιδια.

avana 324.jpg παρεα απο Χανια.bodeguita del medio
 
Last edited by a moderator:

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
Επίσης καλά ταξίδια. Κι εγώ θα ήθελα να ξαναπάω μια και κοντεύουν δυο χρόνια πια, είναι όμως τόσοι οι προορισμοί που έχω σαν στόχους, που δεν βλέπω δυστυχώς να ξαναπηγαίνω Κούβα σύντομα.Και αν ξαναπάω κάποτε μάλλον θα έχουν πια αλλάξει αρκετά από τις αρχές του 2015 που πήγα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καταπληκτική ιστορία, την ολοκλήρωσα, και συγκρίνοντας την με τη δική μου εμπειρία στη Κούβα, διαπιστώνω πόσο πολύ συμφωνούμε με όλα όσα είδαμε. Καλά νέα ταξίδια εύχομαι!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.051
Καταπληκτική ιστορία, την ολοκλήρωσα, και συγκρίνοντας την με τη δική μου εμπειρία στη Κούβα, διαπιστώνω πόσο πολύ συμφωνούμε με όλα όσα είδαμε. Καλά νέα ταξίδια εύχομαι!
Σ΄ευχαριστώ πολύ.Χαίρομαι που σου άρεσε κι εσένα η Κούβα.Μα το λέω είμαστε νησολάτρεις με κοινά γούστα. Είτε πρόκειται για τα αιγαιοπελαγίτικα νησιά, είτε για το νησί της Επανάστασης.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Σ΄ευχαριστώ πολύ.Χαίρομαι που σου άρεσε κι εσένα η Κούβα.Μα το λέω είμαστε νησολάτρεις με κοινά γούστα. Είτε πρόκειται για τα αιγαιοπελαγίτικα νησιά, είτε για το νησί της Επανάστασης.
Τη βρήκα πολύ πιο ωραία απ΄ότι τη περίμενα είναι η αλήθεια, όχι βέβαια ότι είχα μέτρο σύγκρισης με άλλες τέτοιου τύπου εκδρομές... Γέλασα με τη φάση στο Varadero, και είδα πόσο κοινή ήταν η διαπιστωση μας σχετικά με τα νερά και τις παραλίες εκεί! Ετσι γίνεται, άμα είσαι μαθημένος στα Ελληνικά νησιά δε συμβιβάζεσαι ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom