Κούβα Συναλλαγές στην Κούβα

Spyros7

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Καλημέρα ! Μόλις κλείσαμε και εμείς να ξανά πάμε κουβα ! Τελευταία φορά ήταν Οκτώβριος του 2018.. ήθελα να ρωτήσω τι παίζει ακριβώς με τις συναλλαγές ! Αν μας συμφέρει να αλλάξουμε σε τοπικό νόμισμα τα χρήματα μας ή να κινηθούμε με ευρω ή δολάρια . Και αν τα αλλάζαμε ποιο από τα παραπάνω συμφέρει καλύτερα; Ρωτάω γιατί διάβασα πως αρκετοί δεν δέχονται καν το τοπικό τους νόμισμα , πράγμα που το 2018 δεν ίσχυε ! Επίσης Revolut ή γενικά κάρτες δέχονται ; Τότε θυμάμαι ελάχιστοι ήταν αυτοί που είχαν pos
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλημέρα ! Μόλις κλείσαμε και εμείς να ξανά πάμε κουβα ! Τελευταία φορά ήταν Οκτώβριος του 2018.. ήθελα να ρωτήσω τι παίζει ακριβώς με τις συναλλαγές ! Αν μας συμφέρει να αλλάξουμε σε τοπικό νόμισμα τα χρήματα μας ή να κινηθούμε με ευρω ή δολάρια . Και αν τα αλλάζαμε ποιο από τα παραπάνω συμφέρει καλύτερα; Ρωτάω γιατί διάβασα πως αρκετοί δεν δέχονται καν το τοπικό τους νόμισμα , πράγμα που το 2018 δεν ίσχυε ! Επίσης Revolut ή γενικά κάρτες δέχονται ; Τότε θυμάμαι ελάχιστοι ήταν αυτοί που είχαν pos
Revolut δε γίνεται δεκτή.

Σας συμφέρει να κάνετε πεσος. Σε εστιατόρια, μπαρ, μουσεία, ψώνια, ταξί εντός πόλης πληρώνετε σε πεσος. Ενοικιαζομενα διαμερίσματα, ταξί μεγάλων αποστάσεων και γενικά μεγάλα έξοδα γίνονται σε συνάλλαγμα.

Κάρτες γίνονται δέκτες σε ξενοδοχεία και ελάχιστα καταλύματα.
 

Spyros7

Member
Μηνύματα
7
Likes
4
Καλημερα! Ποια ειναι η ισοτημια σημερα;
Την ίδια απορία έχω και εγώ ! Επίσης που μπορώ να κάνω συνάλλαγμα ; (Δεν εννοώ σε τράπεζα) . Έχουν κάποια συγκεκριμένα μέρη που πας καρφί ή απλά είσαι στην γύρα και όπου τους πετύχεις ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Την ίδια απορία έχω και εγώ ! Επίσης που μπορώ να κάνω συνάλλαγμα ; (Δεν εννοώ σε τράπεζα) . Έχουν κάποια συγκεκριμένα μέρη που πας καρφί ή απλά είσαι στην γύρα και όπου τους πετύχεις ;
Στο κατάλυμα σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom