ΤΟΣΚΑΝΗ ΜΕ Ι.Χ.

LEMONIAS!!!

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Το ψαχνώ.....
Ταξίδι-Όνειρο
Το ψάχνω..... :)
Γεια και χαρά σας φίλοι, ταξιδευτές…
Ελπίζω αυτή τη φορά να τελειώσω αυτό το μήνυμα, γιατί την τελευταία φορά – προχτές Κυριακή δηλαδή – σας έγραφα διάφορα, αλλά κατά κάποιο φοβερό τρόπο κατάφερα να τα σβήσω…. Είναι το χάρισμα που έχω με την τεχνολογία….:(
Λοιπόν στο ζουμί….
Αν και με τη τεχνολογία δεν τα πάω αρκετά καλά…- αν και προσπαθώ και πιστεύω ότι θα βελτιωθώ – μου αρέσει να ψάχνομαι και να ταξιδεύω…:D
Χαίρομαι που ανακάλυψα, την παρέα σας και πιστεύω ότι οι ανταλλαγές απόψεων θα είναι σίγουρα ωφέλιμες για όλους μας και ειδικά για εμάς του συγκεκριμένου γκρουπ που μας αρέσει να ταξιδεύουμε, αυτόνομα με το αυτοκίνητο μας. Ταξιδευτές με ρόδες, δηλαδή…
Για να μην σας κουράζω, είμαι στο αρχικό στάδιο προετοιμασίας και έρευνας για ένα ταξίδι την άνοιξη, στην Ιταλία, μέσω Ηγουμενίτσας – Αγκόνας.
Συντροφιά μου θα έχω πάλι την γυναίκα μου, που συνεχίζει να με ανέχεται και να ακολουθεί και το ninja!!! Είναι το μαύρο δίπορτο ΚIA sportage μας!!! Ο οποίος ninja αν και πολυταξιδεμένος στην όμορφη Ελλάδα μας, στην Ιταλία θα είναι πρωτάρης…όπως και εμείς άλλωστε, αφού μέχρι στιγμής πάμε πακέτο…..
Λοιπόν φίλοι, επειδή γενικότερα μας αρέσει η φύση, το καλό φαγητό αλλά και τα μέρη τα οποία έχουν παραμείνει στο χτες, προσανατολιζόμαστε για την περιοχή της Τοσκάνης. Ψάχνουμε μέρη τα οποία να κρατούν το χρώμα τους και όσο μπορούν αναλλοίωτα από το τουρισμό.
Αν κάποιος έχει να με προτείνει κάτι, όπως διαδρομές, καταλύματα, εστιατόρια κ.α., θα μου ήταν πολύ χρήσιμο, έτσι ώστε να συγκεκριμενοποιώ την ερευνά μου…
Φίλοι ταξιδιάρηδες σας ευχαριστώ και περιμένω….:clap::clap::clap:
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Αγαπητε φιλε καλησπερα, προγραμματιζουμε το ιδιο ταξιδι, ευελπιστω και εγω Απριλιο, πιθανοτατα τις ημερες του Πασχα να επισκευτω αυτον τον απιστευτο προορισμο, εχω ξεκινησει καποιες ερευνες και ειμαι σιγουρος οτι οπως και εμενα ετσι και σενα θα σε βοηθησουν οι παντα ευγενικοι συμφορουμιτες μας.Αλλωστε υπαρχουν ηδη αρκετες πληροφοριες για τον συγκεκριμενο προορισμο.Καλα ταξιδια να εχουμε!!
 

LEMONIAS!!!

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Το ψαχνώ.....
Ταξίδι-Όνειρο
Το ψάχνω..... :)
Φίλε ταξιδιώτη, πιστεύω οτι η ανταλαγή απόψεών θα φανεί χρήσιμη και στους δυό μας.
Εγω σε αυτό που έχω καταληξεί είναι η διαδρομή:
Ανγκόνα και απο εκέι Σιένα, μέσω Περούτζια, μετά Σάν Τζιμινιάνο και γενικότερά όλη τήν πανέμορφη Τοσκάνη και συνεχίζω βόρεια πρός Φλωρεντία. Δέν ξέρω, θα ήθελα να πάω και πιό βόρεια,έχει τόσα όμορφα μέρη, αλλά εξαρτάται από πολούς παράγοντες....
Αυτή τη περίοδο, ετοιμάζω ένα ταξιδάκι με το αυτοκίνητο, στη Βουλγαρία (Από Προμαχώνα, στη Σόφια μετά Στενήμαχο μετά Φιλιπούπολη και επιστροφή).
Είναι κάτι σάν προκαταρτικό τής Τοσκάνης, γιατί δεν έχω βγεί εξωτερικό με το αμάξι...
Πιστεύω να τα λέμε...
Καλά σου Χριστούγεννα και καλή ταξιδιάρα χρονιά..
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ταξίδι-Όνειρο
Να δω την γη απο ψηλα!!
Xρονια Πολλα και σε σενα, ΥΓΕΙΑ και ασφαλεια στους "ταξιδιαρικους" δρομους του καθενος.
 

LEMONIAS!!!

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Το ψαχνώ.....
Ταξίδι-Όνειρο
Το ψάχνω..... :)
πρός drive01...

Εννοείτε φυσικά....:lol:
Μόλις γύρισα από ένα ταξίδι στη Βουλγαρία και μου ήταν πολύ χρήσιμο.
Οι εντυπώσεις πάρα πολυ καλές...(Προμαχώνας - Σόφια - Φιλλιπούπολη - Στενήμαχος - Μπάνσκο και πίσω.....)
Κάποια στιγμή θα καθήσω να γράψω...
 

sklimaios

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
φιλε μου εκανα αυτο ακριβως το ταξιδι τελη ιουλιου του 08 12μερες. αν δεν εχεις παει ακομα με χαρα να σου δωσω λεπτομερειες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.322
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom