Ταϊλάνδη Ταιλάνδη 16 μέρες και προβληματισμός!

konstantinosk

Member
Μηνύματα
20
Likes
3
Μπάινω σφήνα λίγο στο θέμα μιας και είναι επείγον.
Ταξιδεύω για Bangkok μαζί με την κοπέλα μου αύριο και μένω εκεί από 25/12 μέχρι και τις 28 (29/12 πετάω το μεσημεράκι).
Δεδομένου ότι θα μένω στο Amara Bangkok Hotel, ενδιαφέρομαι να μάθω πόλυ συγκεκριμένα πράγματα και αυτά είναι τα εξής:
  1. Που να φάμε στην Bangkok αυτές τις μέρες. Ψάχνω για 4-5 καλά εστιατόρια για να φάμε, με σχετικά καλές τιμές (ούτε εξωπραγματικές αλλά ούτε και πάμφθηνα..). Θα ήθελα να έχουν διεθνής κουζίνα αλλά εννοείται και τις δικές τους γεύσεις. Όποιος μπορεί να προτείνει κάτι θα το εκτιμούσα.
  2. Ενδιαφέρομαι για ράψιμο ανδρικό - γυναικείο κουστούμι στα μέτρα μας. Έχω διαβάσει ότι παίζουν καλές τιμές γενικά και θα ήθελα να το κάνω. Υπάρχει κάποια πρόταση πάνω σε αυτό?
  3. Μασάζ. Διάβασα (και πάλι) για πολύ καλές τιμές στο μασάζ και θέλω (επίσης!) να το επιχειρήσω. Προτάσεις επί τούτου?
Έχω κανονίσει day trip στην Ayutthaya οπότε μία μέρα θα την φάμε εκεί.

Στις 29 που πετάμε, πηγαίνουμε Dubai και κάνουμε πρωτοχρονιά εκεί, με επιστροφή στις 02/01.
Για το Dubai, έχω κανονίσει μέχρι τώρα στο At the Top / Burj Khalifa, Tea at Burj Al Arab.
Ενδιαφέρομαι να μάθω τα εξής για το Dubai:
  1. Εκδρομή στο Abu Dhabi. Το έχει κάνει ποτέ κανένας? Διάβασα ότι έιναι γενικά κοντά και ότι έχει συχνά δρομολόγια με λεωφορέιο.
  2. Φαγητό. Οι ίδιες προϋποθέσεις με Bangkok. Προτάσεις?
Αυτά τα λίγα παιδιά. Κάθε βοήθεια πολύτιμή μιας και αύριο τέτοια ώρα πετάω!!!
 

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Έχουν περάσει αρκετά χρόνια από το τελευταίο μου ταξίδι στην Ταϊλάνδη:(
Για αυτό καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος που τα έχει πιο "φρέσκα".
Από εμένα καλό ταξίδι και να περάσεις καλά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.116
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom