Τανζανία Τανζανία - εμπειρία ζωής

amanous

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Τον χρόνο που κλείνει σήμερα, και μόλις 3 μέρες αφού απολύθηκα απο τον στρατό, κίνησα προς Τανζανία για να εκπληρώσω ένα όνειρο ζωής. Εθελοντική εργασία σε ένα χωριό στην μέση του πουθενά στην Αφρική. Προφανώς μιας και το κόστος ήταν μεγάλο σε χρήμα και χρόνο, ακολούθησε και ταξίδι στην απίστευτη αυτή χώρα. Σαφάρι, Κιλιμάντζαρο, Ζανζιβάρη...

Έμεινα στην Τανζανία περίπου τρεις μήνες. Δύσκολα περιγράφονται αυτά που έζησα με λέξεις, αλλά καταθέτω την εμπειρία μου όπως την έγραφα στο blog που διατηρούσα όσο ήμουν εκεί:

amanous @ Africa

Θα μου συγχωρήσετε ελπίζω το ότι ειναι γραμμένο στα αγγλικά και τα συχνά μου ολισθήματα σε φιλοσοφικές αναζητήσεις, αλλα αν πάει κανείς εκεί δεν μπορεί παρα να αγαπήσει βαθύτατα τους ανθρώπους και το μέρος και να αρχίσει να αναλογίζεται διάφορα πράγματα...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Απίστευτο, μας θυμήθηκε!

Αν θες ενημέρωσε και το χάρτη σου, λείπει η Τανζανία (και βλέπω και τουλάχιστον 4 ακόμα...)
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Καλωσήρθες και να ΄σαι καλά amanous.
Περιηγήθηκα στο μπλογκ σου και πολύ μου άρεσε ο τρόπος που περιγράφεις την αφρικάνικη εμπειρία σου.
Καλό θα ήταν να τα είχαμε και στα ελληνικά, αλλά καταλαβαίνω πως απαιτεί πολύ χρόνο εκτός από διάθεση ( ας μην τα ζητάμε και όλα στο πιάτο)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom