Ταξίδι από Βόρεια ρηνανια βεστφαλια μέχρι Αθήνα με τρένο, πλοίο και λεωφορείο

stam84

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους.. Στις 19 του Φλεβάρη αναχωρώ μόνος μου από την Γερμανία με προορισμό την Αθήνα. Μέχρι στιγμής έχω κλείσει τα εισιτήρια όλων των μέσων και των ξενοδοχείων.. Το κόστος για αυτιά είναι 130e τα τρενα μέσω της εφαρμογής Trainline Europe, το πλοιο από αγκώνα για Πάτρα 200ε με καμπίνα,και δύο διανυκτέρευσεις μια σε Μόναχο και μια σε αγκώνα σύνολο 150ε..Ενα ταξίδι που θα μου στοιχίσει περίπου 600ε..Σκοπος μου είναι να σας περιγράψω όσο πιο κατανοητά γίνεται το ταξίδι μου.. Με ότι συνεπάγεται αυτό.. Τα λέμε λοιπόν στις 19 Φεβρουαρίου..
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Καλησπέρα σε όλους.. Στις 19 του Φλεβάρη αναχωρώ μόνος μου από την Γερμανία με προορισμό την Αθήνα. Μέχρι στιγμής έχω κλείσει τα εισιτήρια όλων των μέσων και των ξενοδοχείων.. Το κόστος για αυτιά είναι 130e τα τρενα μέσω της εφαρμογής Trainline Europe, το πλοιο από αγκώνα για Πάτρα 200ε με καμπίνα,και δύο διανυκτέρευσεις μια σε Μόναχο και μια σε αγκώνα σύνολο 150ε..Ενα ταξίδι που θα μου στοιχίσει περίπου 600ε..Σκοπος μου είναι να σας περιγράψω όσο πιο κατανοητά γίνεται το ταξίδι μου.. Με ότι συνεπάγεται αυτό.. Τα λέμε λοιπόν στις 19 Φεβρουαρίου..
Συγνώμη δεν κατάλαβα τι ακριβώς θα μας περιγράψεις? Σκοπός σου ποιος ακριβώς είναι? Να δεις το Μόναχο και την ανκονα η να έρθεις στην Αθήνα? Στην Γερμανία μένεις? Γιατί δεν παιρνεις το αεροπλάνο από Μόναχο για Αθήνα να έρθεις σε ένα δίωρο και να μην ξοδέψεις και τα 600 ευρώ?
 

Nikoskaloy

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Καλησπερα , να κανω μια ερωτηση . Επειδη στην αναζητηση μου εβγαλε στο συγκεκριμενο θρεντ το thetrainline.com . Εκλεισα μεσω αυτης της ιστοσελιδας απο Βιεννη για Χαλστατ μεσω 1 αλλαγης τρενου . Εκλεισα την υποδιεστερη κλαση απ οτι καταλαβα απλα μου βγαζει στη θεση αυτό ''Sit in any vacant unreserved seat except first class'' . Εχει κλεισει κανεις μεσω https://www.thetrainline.com/ ; Λεω μην εκανα κανενα λαθος η δεν ειναι εγκυρη ιστοσελιδα .
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Έγκυρη σελίδα είναι, έχω κλείσει πολλές φορές, αλλά να σου πω νόμιζα πως ήταν μόνο για UK, δεν ήξερα ότι έχει και σε άλλες χώρες, είναι μάλλον πρόσφατη εξέλιξη.
Το τρένο που έκλεισες είναι τύπου προαστιακού, δεν έχει συγκεκριμένες θέσεις. Κάθεσαι όπου βρείς κενό κάθισμα (στη Β΄ θέση, που είναι όλο σχεδόν το τρένο εκτός από ένα μικρό κομμάτι).
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Έχω κλείσει και γω απο trainline αν και την αποφεύγω επειδή κρατάει προμήθεια. Κατα τα άλλα είναι όντως έμπιστη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.818
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom