Ιαπωνία Ταξίδι στην Ιαπωνία

Loucas Kazamias

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Μπορεί κάποιος να προτείνει μέρη να επισκεφτούμε για ένα 12 ήμερο ταξίδι στην Ιαπωνία. Έχουμε είδη κλείσει ξενοδοχείο για 4 βραδιές το Τόκυο.
Ευχαριστώ
 
Last edited by a moderator:

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
μέχρι στιγμής το πας παράλληλα με το δικό μου ταξίδι εκεί. είδα τα ακόλουθα: Tokyo, Kyoto, Osaka, Hiroshima, Miyajima, Nara, Takayama, Fuji, Nagoya, Nikko
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Συμφωνώ με kalspiros. Αν δε σε παίρνει χρονικά, κοίτα μήπως βγάλεις Nara, Nagoya, Nikko. Η Takayama αξίζει αλλά ίσως φάει χρόνο. Τα υπόλοιπα μέρη οπωσδήποτε. Για Τόκιο 4 ημέρες είναι το ελάχιστο.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Θεωρώ πως μια μονοήμερη σε Nara ή Nikko πρέπει να πας.Αναχώρηση θα γίνει επίσης από Νarita?
Έχει τόσα πολλά μέρη να επισκεφτείς που θα δυσκολευτείς για το πρόγραμμα αν θέλεις να δεις όσο πιο πολλά γίνεται.Eγώ αφιέρωσα και μια βραδιά στο mount koya.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
 

Loucas Kazamias

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Θεωρώ πως μια μονοήμερη σε Nara ή Nikko πρέπει να πας.Αναχώρηση θα γίνει επίσης από Νarita?
Έχει τόσα πολλά μέρη να επισκεφτείς που θα δυσκολευτείς για το πρόγραμμα αν θέλεις να δεις όσο πιο πολλά γίνεται.Eγώ αφιέρωσα και μια βραδιά στο mount koya.
4 βραδιες κυοτο με μια μονοημερη στην Ναρα , 4 βραδιες τοκυο και 2 βραδια νικκο .πως σας φαινεται;
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
έχω πάει στο Nikko μονοήμερη, έχει θέματα να δεις αλλά νομίζω είναι υπερβολικές οι 2 βραδιές εκεί.Θα πρότεινα να αξιοποιήσεις τουλάχιστον την μια βραδιά κάπου αλλού.
Ίσως Χιροσίμα, αν σε ενδιαφέρουν αυτά που προσφέρει, απόλαυσα εκεί την ξενάγηση στις εγκαταστάσεις της mazda και επισκέφτηκα το μουσείο ειρήνης που σχετίζεται με την ατομική βόμβα.
 

aspygr

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία Οκτ 2013
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Απο τη δικη μου εμπειρια σου προτεινω...
4 βραδυα Τοκυο είσαι ΟΚ
Επισης οπωσδηποτε 4 βραδυα στο Κυοτο (εγω εμεινα 3 και το μετανιωσα). Ειναι μαγικό το Κυότο!
Με βαση το Κυοτο μπορεις να δεις Χιροσιμα-Μιγιατζιμα και Ναρα και Οζακα και πολλα αλλα...
Φανταζομαι οτι θα βγαλεις JR Pass (εννοειται!) οπότε αν το βγάλεις για 7 μέρες προσπαθησε να σου καλυψει τα πηγαινε-ελα στο Κυοτο απο Τοκυο...
Για την ιστορια το δικο μου προγραμμα ήταν: 4 βραδυα Τοκυο-3 Κυότο-2 Γιοκοχάμα(Τόκυο)
Οτι προγραμμα παντως και να διαλέξεις, η Ιαπωνία θα σε μαγέψει... Καλα να περασεις και καλη δύναμη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.266
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom