Ελβετία Ταξίδι στη Γενεύη: Μονοήμερες εκδρομές

inik

Member
Μηνύματα
72
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Καλημέρα!!
Σε λίγες ημέρες θα πάω Γενεύη και έχω δύο ημέρες χωρίς πρόγραμμα για να δω και κάποιες άλλες πόλεις!!! Θα ήθελα να μου προτείνατε κάποιες, που να αξίζουν (αν και στην Ελβετία τα πάντα αξίζουν!!). Κάποιες που σκέφτηκα είναι Λοζάνη, Βέρνη, Μοντρώ, αλλά δεν μπορώ να επιλέξω γιατί δεν ξέρω ποιες είναι οι καλύτερες επιλογές...
Επίσης, γνωρίζετε αν υπάρχουν συχνά δρομολόγια τραίνων για αυτούς τους προορισμούς και περίπου πόσο κοστίζουν;; Μπήκα σε ένα site της Γενεύης αλλά δεν βγάζω άκρη και δεν δείχνει και τιμές...
Ευχαριστώ πολύ!!!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Ημερησια εκδρομη απο Γενευη μπορεις να πας στο Annecy της Γαλλιας, ειναι πολυ κοντα! Μια ομορφοτατη μικρη πολη, δες φωτος!
 

inik

Member
Μηνύματα
72
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ημερησια εκδρομη απο Γενευη μπορεις να πας στο Annecy της Γαλλιας, ειναι πολυ κοντα! Μια ομορφοτατη μικρη πολη, δες φωτος!

Πραγματικά δείχνει πολύ ωραία πόλη!!! Γαλλία είναι;;; Μήπως γνωρίζεις τρόπους μετάβασης εκεί από Γενεύη (τραίνο πάει;;;), απόσταση κ κόστος εισιτηρίων;;
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Δεν ξερω, αν το ψαξεις λιγο θα βρεις πληροφοριες. Εγω ειχα παει με αυτοκινητο. Φανταζομαι θα υπαρχει τρενο, ισως κ καποιο λεωφορειο. Ειναι στην Γαλλια, αλλα μολις 40 klm απο Γενευη.

edit: check this http://wikitravel.org/en/Annecy#Get_in
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.957
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.832
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom