Σαουδική Αραβία Ταξίδι στη Σαουδική Αραβία - 2019

Anas Tassos

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.218
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παπούα Νεα Γουινέα
Νομίζω ότι τώρα βελτιώθηκε. Για πρωτόλειο καλό είναι!
Εγώ ήθελα να το βελτιώσω κάπως, καθώς τώρα έμαθα μερικά πράγματα. Αλλά είναι πολύ δύσκολο διότι το έστειλλα σε ένα ποστ (αφού προκατασκευασμένο από πέρυσι ήταν) και το κουμπί επεξεργασία είναι στο τέλος που με ζορίζει πάρα πολύ αυτό. Το δεύτερο travelstory με Γκάμπια Σενεγάλη κλπ νομίζω καλύτερο είναι. Οπότε σκέφτομαι να πω στους mod ότι έχω τελειώσει και τις δυο ιστορίες μου. Εντάξει το βλέπεις αυτό?
 

Anas Tassos

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.218
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παπούα Νεα Γουινέα
Προσοχή, προσοχή!
Ακολουθεί Ταξιδιωτική αγγελία
Ειδοποιούνται οι κυρίες και κύριοι που επιθυμούν να +ταξιδέψουν προς Σαουδική Αραβία ότι η μετάβαση πραγματοποιείται με μια Νέα Κανονικότητα.
Για όσους δεν την γνωρίζουν αυτό γίνεται ως εξής:
Αφαιρούνται περιττές (?) λεπτομέρειες από το ημερολόγιό μου
και προστίθεται φωτογραφικό υλικό.
Ευχαριστώ για την κατανόηση που επιδεικνύετε κατά τη διάρκεια των εκτελουμένων έργων.
 
Last edited:

Anas Tassos

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.218
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παπούα Νεα Γουινέα
Λοιπόν κάτι περικοπές έκανα, ίσως 25% από το πρωτόλειο. Πράγμα δύσκολο ήταν αυτό, ευκολότερο να έγραφα και άλλα. Αλλά επειδή το θεωρώ και ως μια απόπειρα ταξιδιωτικού οδηγού δε θέλω να το πετσοκόψω.
Φωτογραφίες κάμποσες έβαλα, να μην είναι και γυμνό το στόρυ. Θα κρατηθεί βέβαια "σε εξέλιξη", αλλά η βασική επεξεργασία έχει γίνει. Μπορείτε και να το διαβάσετε.
Αλλά επειδή βρίσκομαι εκτός και χωρίς δικό μου PC μην περιμένετε να γράφω πολλά αυτές τις μέρες.
Ειδικά για τη Σαουδική Αραβία που δεν κάνει για θερινός προορισμός, θα το ξανασκεφθούμε όταν πλησιάσει ο χειμώνας, ενώ η Ελλάδα σίγουρα.
Είπα ότι δε θα γράφω (εκτός εξαιρέσων) αλλά υπόψη ότι θα σας διαβάζω.
Καλό καλοκαίρι.
 

Anas Tassos

Member
Μηνύματα
168
Likes
1.218
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παπούα Νεα Γουινέα
Καλό ΣΚ, και ημέρα που είναι σήμερα έγραψα και το τελευταίο κεφάλαιο της ιστορίας μου.
Με ευχαριστίες και αποχαιρετισμό.
Και λέω να την κλείσω με την άδειά σας.
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Ταξίδι στη Σαουδική Αραβία με πέρασμα από την Ιορδανία
24 Νοέμβρη – 16 Δεκέμβρη 2019

ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ
Σύντομη παρουσίαση

.....

Με την περιοχή της Αλ Ούλα εκτός βολής σχεδίασα το ταξίδι μου όπως φαίνεται στο χάρτη. Και είναι πραγματικά επίτευγμα ότι μπόρεσα να το πραγματοποιήσω σύμφωνα με το σχεδιασμό αλλά και χρησιμοποιώντας στις υπεραστικές μου μετακινήσεις μόνο τη δημόσια συγκοινωνία με λεωφορεία.
.......

View attachment 313015
Είμαι στο δεύτερο κεφάλαιο και συνεχίζω. Σημαντικές πληροφορίες δίνεις, με πιο σημαντική αυτή για τις μετακινήσεις εντός χώρας και μεταξύ των σημείων ενδιαφέροντος με λεωφορεία.
Ευχαριστούμε!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
Καλό ΣΚ, και ημέρα που είναι σήμερα έγραψα και το τελευταίο κεφάλαιο της ιστορίας μου.
Με ευχαριστίες και αποχαιρετισμό.
Και λέω να την κλείσω με την άδειά σας.
Εμεις ευχαριστούμε που μάθαμε τόσα πολλά για μία χώρα γνωστή- άγνωστη απο κάποιον που την επισκεφθηκε.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom