Ολλανδία Ταξίδι στο Άμστερνταμ

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το de Silveren Spiegel είναι κάτι ιδιαίτερο. Το φαγητό ικανοποιητικό αλλά δεν θα τρελαθείς με τις γεύσεις. Ας είμαστε ειλικρινείς, μιλάμε για ολλανδική κουζίνα. Αυθεντικό vintage περιβάλλον και πιάτα κυριολεκτικά έργα τέχνης συνθέτουν μια πολύ όμορφη ατμόσφαιρα. Εγώ δεν είμαι βέβαια φαν του είδους αλλά αρέσει στη γυναίκα μου και το επισκεπτόμαστε όταν πάμε Άμστερνταμ.

Ο καιρός τον Απρίλιο είναι εξαιρετικά απρόβλεπτος. Μου έχει τύχει την ίδια μέρα να χιονίζει και μετά από μερικές ώρες να κάθομαι σε εξωτερικό χώρο για καφέ γιατί είχε αρκετή ζέστη.
 

katerina R

Member
Μηνύματα
81
Likes
67
Καλημέρα, σχεδιάζω με τον σύζυγο να κάνουμε ένα ταξίδι στο Άμστερνταμ τον Απριλη για 4 βράδυα διαμονη...μέχρι στιγμής οι τιμές των εισητηρίων είναι στα 190€ το άτομο πήγαινε έλα...και το ξενοδοχείο για 4 βράδυα βγαίνει κάπου στα 800€ ...άρα σύνολο εισητηρία και διαμονή πάει κάπου στα 1200€... πιστεύετε ότι είναι μια λογική τιμή για Άμστερνταμ...;;;; γενικά είναι πολύ ακριβό σε ξενοδοχεία Κ αεροπορικά από όσο έχω δει...αλλά δεδομένης της ακρίβειας του θεωρείται πως είναι οκ αυτό το ποσό για εισητηρία Κ ξενοδοχείο;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Καλημέρα, σχεδιάζω με τον σύζυγο να κάνουμε ένα ταξίδι στο Άμστερνταμ τον Απριλη για 4 βράδυα διαμονη...μέχρι στιγμής οι τιμές των εισητηρίων είναι στα 190€ το άτομο πήγαινε έλα...και το ξενοδοχείο για 4 βράδυα βγαίνει κάπου στα 800€ ...άρα σύνολο εισητηρία και διαμονή πάει κάπου στα 1200€... πιστεύετε ότι είναι μια λογική τιμή για Άμστερνταμ...;;;; γενικά είναι πολύ ακριβό σε ξενοδοχεία Κ αεροπορικά από όσο έχω δει...αλλά δεδομένης της ακρίβειας του θεωρείται πως είναι οκ αυτό το ποσό για εισητηρία Κ ξενοδοχείο;
Φθηνά δεν είναι αλλά είναι λογικά με τα δεδομένα της εποχής.Το ξενοδοχείο ποιό είναι;
 
Μηνύματα
119
Likes
163
190 ευρώ αεροπορικό πήγαινε-έλα, προσωπικά μου θυμίζει το παλιό 100-120 πήγαινε-έλα.

Μια χαρά συνεπώς για τα δεδομένα της εποχής.
 

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
Καλημέρα, σχεδιάζω με τον σύζυγο να κάνουμε ένα ταξίδι στο Άμστερνταμ τον Απριλη για 4 βράδυα διαμονη...μέχρι στιγμής οι τιμές των εισητηρίων είναι στα 190€ το άτομο πήγαινε έλα...και το ξενοδοχείο για 4 βράδυα βγαίνει κάπου στα 800€ ...άρα σύνολο εισητηρία και διαμονή πάει κάπου στα 1200€... πιστεύετε ότι είναι μια λογική τιμή για Άμστερνταμ...;;;; γενικά είναι πολύ ακριβό σε ξενοδοχεία Κ αεροπορικά από όσο έχω δει...αλλά δεδομένης της ακρίβειας του θεωρείται πως είναι οκ αυτό το ποσό για εισητηρία Κ ξενοδοχείο;

Τι θα κανετε 4 βραδια εκει ;
 

katerina R

Member
Μηνύματα
81
Likes
67
Φθηνά δεν είναι αλλά είναι λογικά με τα δεδομένα της εποχής.Το ξενοδοχείο ποιό είναι;
Xo hotels

Τι θα κανετε 4 βραδια εκει ;
Θέλουμε να πάμε και αυθημερόν Ρότερνταμ,και στα μαρκεν βολενταμ ...δεν έχω ιδέα πόσο κοστίζει με τα μέσα να πας σε αυτές τις περιοχές βέβαια ...γνωρίζεις κόστος ;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.985
Xo hotels


Θέλουμε να πάμε και αυθημερόν Ρότερνταμ,και στα μαρκεν βολενταμ ...δεν έχω ιδέα πόσο κοστίζει με τα μέσα να πας σε αυτές τις περιοχές βέβαια ...γνωρίζεις κόστος ;
Omio.com
 

katerina R

Member
Μηνύματα
81
Likes
67
Σαν αλυσίδα ξενοδοχείων είναι αξιοπρεπής.' Εχει διάφορα όμως στην πόλη.
Βασικά τώρα που ξαναείδα τιμή για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο κάνει 668€ για 4 βράδυα ...Κ αν θες να περιλαμβάνει πρωινό πάει 788€...δεν ξέρω αν συμφέρουν τα 120€ επιπλέον για πρωινό...λογικά μπορείς να βρεις Κ φθηνότερες επιλογές αν αγοράσεις κάποια βασικά από σούπερ μάρκετ ή από κάποιο φούρνο...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Βασικά τώρα που ξαναείδα τιμή για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο κάνει 668€ για 4 βράδυα ...Κ αν θες να περιλαμβάνει πρωινό πάει 788€...δεν ξέρω αν συμφέρουν τα 120€ επιπλέον για πρωινό...λογικά μπορείς να βρεις Κ φθηνότερες επιλογές αν αγοράσεις κάποια βασικά από σούπερ μάρκετ ή από κάποιο φούρνο...
Σωστά.Μπορείς να βολευτείς και από έξω για πρωινό.Ποιό ξενοδοχείο της αλυσίδας είναι αυτό που βλέπεις;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.183
Μηνύματα
883.262
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom