Ταξιδιωτική Έρευνα 2014 by Travelstories

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Συμφωνώ μαζί σου, το ποσοστό αυτό εξάλλου βασίζεται σε μια ερώτηση που ήταν και σχετικά συναισθηματική - για παράδειγμα δεν έδινε άλλες επιλογές (του στυλ - ναι αλλά μόνο αν δεν είναι ακριβότερο από άλλες υπηρεσίες), αλλά αυτός πάνω κάτω ήταν και ο σκοπός της.

Για τη photo gallery, ναι όπως βλέπετε είναι το μοναδικό κομμάτι του site από το οποίο ο κόσμος δεν έιναι και τόσο ευχαριστημένος. Το πρόβλημα είναι ότι αυτή που έχουμε τώρα είναι πολύ πολύ καλύτερη από την προηγούμενη, και έλυσε πάρα πολλά προβλήματα όσον αφορά uploads, κλπ που είχαμε. Οπότε δεν είμαι σίγουρος γιατί τα μέλη δεν είναι ευχαριστημένα με τη νέα γκάλερυ.

Για πείτε;
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
8.158
Ασχετο, αλλα εχω την εντυπωση οτι μειωθηκε το ποσοστο της καθημερινης επισκεψιμοτητας;;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ασχετο, αλλα εχω την εντυπωση οτι μειωθηκε το ποσοστο της καθημερινης επισκεψιμοτητας;;
Δεν έχω μπροστά μου τα περσινά αντίστοιχα αποτελέσματα (και στο περσινό τόπικ βλέπω δεν υπάρχει αυτό το στοιχείο) αλλά σίγουρα πρέπει να έχει μειωθεί αυτό το ποσοστό, είναι ένας από τους δείκτες για την μειωμένη έλλειψη ενδιαφέροντος για ταξίδια από τον κόσμο.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.544
Likes
8.158
Και αυτο που λες αλλα και μειωθηκε ο κοσμος που εμπαινε απλα για να κανει χαβαλε...γεγονος ευχαριστο κατ'εμε για να διατηρειται ο ταξιδιωτικος χαρακτηρας του φορουμ!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Και αυτο που λες αλλα και μειωθηκε ο κοσμος που εμπαινε απλα για να κανει χαβαλε...γεγονος ευχαριστο κατ'εμε για να διατηρειται ο ταξιδιωτικος χαρακτηρας του φορουμ!!
Γενικά το ύφος του moderation δεν έχει αλλάξει, αλλά σίγουρα η επιμονή στη διατήρηση όσο το δυνατόν πιο καθαρού ταξιδιωτικού χαρακτήρα έχει σίγουρα επηρεάσει το πόσα μέλη μπαίνουν καθημερινά. Το καλό είναι ότι γενικά η επισκεψιμότητα στο site δεν έχει μειωθεί, πράγμα που κατ'εμέ αποδεικνύει ότι έχει ήδη πολύ μεγάλο πλούτο πληροφοριών - αλλά που όπως γράφουν στο άλλο τόπικ κάποια μέλη, πρέπει να συνεχίσει να αυξάνεται.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Επίσης, το θέμα "photo gallery" μήπως πρέπει να επανασχεδιαστεί; με αφορμή, φυσικά, το ποσοστό στο "καθόλου" στην ερώτηση ικανοποίησης χαρακτηριστικών του site.
Για τη photo gallery, ναι όπως βλέπετε είναι το μοναδικό κομμάτι του site από το οποίο ο κόσμος δεν έιναι και τόσο ευχαριστημένος. Το πρόβλημα είναι ότι αυτή που έχουμε τώρα είναι πολύ πολύ καλύτερη από την προηγούμενη, και έλυσε πάρα πολλά προβλήματα όσον αφορά uploads, κλπ που είχαμε. Οπότε δεν είμαι σίγουρος γιατί τα μέλη δεν είναι ευχαριστημένα με τη νέα γκάλερυ.

Για πείτε;
Μα η καινούρια gallery είναι εξαιρετική σύμφωνα με τα πρότυπα του panoramio,facebook κτλ.Δηλαδή απόλυτα σύγχρονη και εύχρηστη.Δεν νομίζω πως χρειάζεται επανασχεδίαση.
Έγω πριν δεν ασχολιόμουν καθόλου με την gallery και από τότε που άλλαξε έχω ανεβάσει πόσα άλμπουμ.
Η παλιά photo gallery φυσικά και δεν με ικανοποιούσε καθόλου.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όπως βλέπεις όμως από τα αποτελέσματα της έρευνας, αρκετός κόσμος δεν είναι πολύ ευχαριστημένος με τη νέα gallery, ίσως πρέπει να δούμε γιατί ακριβώς συμβαίνει αυτό.
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
779
Ισως πολλοι απο αυτους που δηλωσαν μη ευχαριστημενοι δεν εχουν μπει καν στον κοπο να δοκιμασουν την καινουρια gallery (κ εγω μεσα σε αυτους), οντας μη ευχρηστη η παλια. Μαλλον χρειαζεται "προωθηση"
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μια παράμετρος λοιπόν στις ερωτήσεις αυτές θα πρέπει από του χρόνου να είναι "δεν γνωρίζω / δεν έχω χρησιμοποιήσει τη συγκεκριμένη λειτουργία".
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.716
Likes
7.795
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Έχω να πω τα εξής:
1, δε μου αρέσει που του παραχρόνου θα πρέπει να αλλάξω ηλικιακή κλίμακα
2. η έρευνα μου θύμισε ότι δεν έχω προσωπικό εισόδημα, ότι αγοράζω συνεχώς από το ίντερνετ κι ότι χρησιμοποιώ και τις 4 συσκευές(desktop,laptop,tablet &mobile) μανιωδώς.

υγ.και μόλις συνειδητοποίησα πως εγραψα στο περσινό τόπικ


Ωραία νιώθω τώρα!! :p
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.817
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
Stella_r

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom