Καμπότζη Λάος Μιανμάρ (Βιρμανία) Ταϊλάνδη Ταξιδι στη ταιλανδη και οχι μονο για 2 μηνες

gianna boo

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Γεια σας.
Ειμαι ετοιμη να κανω το πρωτο μου ταξιδι εκτος ευρωπης, και θα η βοηθεια σας θα μου ηταν πολυτιμη.
Κλεισαμε εισητηρια και φευγουμε για 53 μερες.
το μονο σιγουρο ειναι οτι θελουμε να παμε λαος, καμποζι, ταιλανδη και μιανμαρ αλλα δεν ξερω αν μπορω να τα συνδιασω. Αν μπορειτε να μου πειτε περιπου τις τιμες στα τρενα και την διαμονη, οπως και περιπου ποσα περιπου να υπολογιζω την μερα για τα απλα βασικα.
Ευχαριστω πολυ...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Έκλεισες αεροπορικό για να κάτσεις δύο μήνες ασία χωρίς να έχεις σχεδιάσει πού ακριβώς θα πας και πόσο θα κοστίσει;
 

gianna boo

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Δουλευουμε 2 χρονια σερι και ειχαμε αποφασισει οτι θα παμε ταξιδι, αλλα οχι το που, απλα φανταστικε τελειο απο γνωστους που εχουν παει και ευκολο. Απο τουριστικα βρικαμε πακετα, αλλα ειπαμε να το κανουμε μονοι μας, για καλυτερα
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
φαντάζομαι οτι ξεκινάτε απο ταυλάνδη.πράγματι ειναι πολυ ευκολο να βρειτε μονοι σας πως θα μετακινηθειτε στις γειτονικες χώρες. η ταυλάνδη έχει απειρα πρακτορεια που θα σας βοηθησουν για εισιτήρια ολων των μέσων μεταφοράς
κάθε χώρα εχει και διαφορετικο κοστος οσον αφορά τα ημερησια έξοδα αλλα με μικρη αποκλιση.
να έχετε υπ οψιν οτι στην myanmar δεν υπάρχει μεγαλη τουριστικη υποδομη και επειδη ειναι μια χωρα με ανερχομενο τουρισμο τα τελευταία χρονια οι τιμες των ξενοδοχειων έχουν ανεβει πολυ τα τελευταια δύο χρονια.
φθηνοτερο ειναι το κοστος στο λαος και την καμποτζη,
ολα θα εξαρτηθουν απο τις επιλογες σας που θα μενετε και που θα τρώτε.
τα τραινα στην ταυλάνδη ειναι αψογα.
τα λεωφορεια στο λαος ψιλοχάλια και αργα λογω της ανυπαρξίας ευθειας και στενων δρόμων.
στην myanmar μετακινησεις εκανα μονο με αεροπλάνο και βανάκι.δεν γνωρίζω κατι οσον αφορα λεωφορεια κλπ.
γενικα με 25 ευρώ τη μερα χωρις τις μετακινησεις φτανουν για αξιοπρεπη διαβιωση για ενα άτομο.
υπολογιστε καλα τον χρονο σας με τυχον καθυστερήσεις για να δειτε και να ζησετε αρκετα σε καθε χωρα.
Η βιρμανια ειναι μεγαλη σε εκταση θελει περισσοτερο χρονο απ οτι τα υπολοιπα.
ποιο μηνα σκέπτεστε να ταξιδεψετε?
 

gianna boo

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
αρχες γεναρη με αρχες μαρτη. ξεκιναμε απο μαλαισια. βρηκα ενα site με διαδρομες απο τρενα λεγετε the man in seat 61.. εχει ενδεικτικες τιμες, ομως δεν ξερω ποσο να υπολογισω στην διαμονη, και αν πρεπει να κανω κρατηση για να ειμαι πιο σιγουρη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.194
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom