Περού Ταξιδι στο Περου

Señor_Nada

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Έτσι είχα δει κ εγώ. Κάθε βουνό έχει την δική του διαδρομή, αλλά απέκλεισα τα βουνά λόγω ακροφοβίας κ δεν το έψαξα πολύ.
Ευχαριστώ και πάλι.

Νομίζω έχω καταλήξει σε ένα αρχικό πλάνο: 3 διανυκτερεύσεις Lima (για αρχή), 3 διανυκτερεύσεις Huaraz, 1 Chimbote ή 2 αφαιρόντας μια από Huaraz αν πάω μέσω Cañón del Pato (που πρέπει να είναι πολύ κουραστικό) ή για να δω και Chanquillo, 3 διανυκτερεύσεις Trujillo, 6 ή 7 διανυκτερεύσεις Cusco και γύρω και από κει και πέρα ότι λάχει εμείς οι βλάχοι.

Εντυπώσεις από Ayacucho;

Last edited:

TsAnn

Member
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Ευχαριστώ και πάλι.

Νομίζω έχω καταλήξει σε ένα αρχικό πλάνο: 3 διανυκτερεύσεις Lima (για αρχή), 3 διανυκτερεύσεις Huaraz, 1 Chimbote ή 2 αφαιρόντας μια από Huaraz αν πάω μέσω Cañón del Pato (που πρέπει να είναι πολύ κουραστικό) ή για να δω και Chanquillo, 3 διανυκτερεύσεις Trujillo, 6 ή 7 διανυκτερεύσεις Cusco και γύρω και από κει και πέρα ότι λάχει εμείς οι βλάχοι.

Εντυπώσεις από Ayacucho;
Το Trujillo μ' ενθουσίασε. Η Λίμα επίσης, την βρήκα ενδιαφέρουσα κ όμορφη. Huaraz λέει μόνο αν κάνεις τρεκ κ για το Chavin. Η πόλη χάλι. Κούσκο μοναδικό, έμεινα περισσότερο από το αρχικό πλάνο.
Το Ayacucho μου άρεσε πολύ επίσης, χωρίς δυτικό τουρισμό. Μετά το Κούσκο ήταν ο,τι έπρεπε. Αυθεντικότητα, με πολύ συγκινητικό μουσείο για το φωτ. Μονοπάτι. Αν μιλάς Ισπανικά όλα εύκολα..

Ο, τι χρειαστείς, πες μου!

Señor_Nada

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Το Trujillo μ' ενθουσίασε. Η Λίμα επίσης, την βρήκα ενδιαφέρουσα κ όμορφη. Huaraz λέει μόνο αν κάνεις τρεκ κ για το Chavin. Η πόλη χάλι. Κούσκο μοναδικό, έμεινα περισσότερο από το αρχικό πλάνο.
Το Ayacucho μου άρεσε πολύ επίσης, χωρίς δυτικό τουρισμό. Μετά το Κούσκο ήταν ο,τι έπρεπε. Αυθεντικότητα, με πολύ συγκινητικό μουσείο για το φωτ. Μονοπάτι. Αν μιλάς Ισπανικά όλα εύκολα..

Ένα like δεν είναι αρκετό!

Yorgos

Member
Επόμενο Ταξίδι
Σαουδική Αραβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

Συμφωνώ κι επαυξάνω σε όλα. Το Αγιακουτσο έχει και πααααρα πολύ αυθεντικά χωριά και αρχαία τριγύρω, καταπληκτική περιοχή.

Last edited:

TsAnn

Member
Επόμενο Ταξίδι
Περού
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησί του Πάσχα
Συμφωνώ κι επαυξάνω σε όλα. Το Αγιακουτσο έχει και πααααρα πολύ αυθεντικά χωριά και αρχαία τριγύρω, καταπληκτική περιοχή.
Κ φύση θα συμπληρώσω, μου είπαν για μια εκδρομή σε κάτι τυρκουάζ νερά πολύ ενδιαφέρουσα, αλλά δυστυχώς δεν είχα άλλο χρόνο.. Ελπίζω να επιστρέψω κάποτε ☺

Κ κάπου εδώ θα ήθελα να σ' ευχαριστήσω γιατί χάρη στην ιστορία σου, ένα ταξίδι που θεωρούσα άπιαστο όνειρο, πίστεψα πως είναι εφικτό από μια σχετικά άπειρη σόλο τουριστριούλα✌

Señor_Nada

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Επόμενο Ταξίδι
Ο μισός κόσμος σε 27μέρες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου.
μετά από πάμπολλες άκαρπες προσπάθειες στις ιστοσελίδες της ΛΑΤΑΜ ανά τον κόσμο βγάλαμε τα εισιτήρια από Λίμα για κουσκο με την κιουι. χωρίς βαλίτσα η χειραποσκευή, θα τα αφήσουμε στο ξενοδοχείο μας στη λίμα να τα παραλάβουμε στην επιστροφή.

Yorgos

Member
Επόμενο Ταξίδι
Σαουδική Αραβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
μετά από πάμπολλες άκαρπες προσπάθειες στις ιστοσελίδες της ΛΑΤΑΜ ανά τον κόσμο βγάλαμε τα εισιτήρια από Λίμα για κουσκο με την κιουι. χωρίς βαλίτσα η χειραποσκευή, θα τα αφήσουμε στο ξενοδοχείο μας στη λίμα να τα παραλάβουμε στην επιστροφή.
Καλή τύχη...

Επόμενο Ταξίδι
Ο μισός κόσμος σε 27μέρες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου.
ελπίζω να πάνε όλα καλά. στο πήγαινε διανυκτέρευση σε ξενοδοχείο μέσα στο αεροδρόμιο και στην επιστροφή σε ωραίο κατάλυμα στη μιραφλορες.

Yorgos

Member
Επόμενο Ταξίδι
Σαουδική Αραβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
ελπίζω να πάνε όλα καλά. στο πήγαινε διανυκτέρευση σε ξενοδοχείο μέσα στο αεροδρόμιο και στην επιστροφή σε ωραίο κατάλυμα στη μιραφλορες.
Ανάψτε ένα κεράκι κι ελπίζω τα ξενοδοχεία να είναι με ελεύθερη ακύρωση

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.389
Μέλη
37.136
Νεότερο μέλος
Olina Mena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα