Ιταλία Τοσκάνη.....Θέλω βοήθεια.

Μηνύματα
619
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Καλημέρα από μένα ! Το ταξίδι μου για Φλωρεντία πλησιάζει...
Η ερώτησή μου είναι ποια η πρότασή σας για την gallery Uffizi?
Να κλείσω εισιτήρια νωρίτερα?Αποφεύγω ουρές?
Δεν ενδιαφέρομαι για ξενάγηση.
Βρήκα εισιτήριο 30 € για αρχές Ιούνη που θα είμαι εκεί.
Γεια όσους πηγαίνουν Φλωρεντία και ειδικά στην περίπτωση σου, είναι πολύ καλύτερο θεωρώ να δώσεις άλλα 42 ευρώ για την Firenze Card και να μπεις παντού χωρίς ουρές.
 

marsha

Member
Μηνύματα
12
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑΑΑ
Γνωρίζει κάποιος αν τα κλείσω από το internet νωρίτερα, θα περιμένω πάλι σε ουρά διαφορετική?
Και αν δεν τα κλείσω τελικά από το internet, ποιο είναι το κόστος των εισιτηρίων?
 

medguy27

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σας και καλές γιορτές.
Ηθελά να ρωτήσω αν γνωρίζετε, που μπορούμε να βρούμε όλα αυτά τα πανέμορφα λιβάδια της ιταλίας; Εχώ πάει σε πολλές πολεις της ιταλίας αλλά δεν μπόρεσα να πάω να δω αυτά τα λιβάδια. Επίσης που μπορούμε να διαμείνουμε και ποιο αεροδρόμιο να χρησιμοποιήσουμε;
Σας ευχαριστώ πολύ!
 

vrea

Member
Μηνύματα
232
Likes
209
Καλή χρονιά με υγεία και χαρά σε όλους!!!

Ετοιμάζουμε με την φαμίλια ταξίδι το Πάσχα στην περιοχή, με εκκίνηση από Μπολόνια και επιστροφή από Μιλάνο.

Προσανατολιζόμαστε να διαθέσουμε τις ημέρες μας ως εξής: μία μέρα Μπολόνια, 3 μέρες Φλωρεντία, 2 μέρες Σιέννα, 1 μέρα Cinque Terra και αναχώρηση από Μιλάνο.

  • Έχετε να μου προτείνετε κάποιο εναλλακτικό πρόγραμμα?
  • Διανυκτέρευση στην Φλωρεντία/ Σιέννα?
  • Στα Cinque Terra που να μείνουμε?
Από εστιατόρια έχετε κάποια που έχετε ξεχωρίσει?
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Τον Αύγουστο που ήμουν Τοσκάνη έμεινα στο Hotel da Lanzi στη Φλωρεντία και στο Al Mercato B&B στη Σιένα. Έμεινα πολύ ικανοποιημένη και από τα δύο, ήταν σε φοβερή τοποθεσία, πάρα πολύ κεντρικά.
 

apos

Member
Μηνύματα
196
Likes
523
Τον Οκτώβριο πήγα Φλωρεντία 3 μέρες και άλλες 3 Σιένα . Πέταξα από Θεσσαλονίκη προς Μπολόνια όπου και νοίκιασα αυτοκίνητο από το αεροδρόμιο. Στη Φλωρεντία έμεινα σε ένα σπίτι στην via della villa demidoff όπου είχε πάρκινγκ και στο κέντρο πήγαινα με τραμ το οποίο μέσα σε 10 λεπτά έφτανε στο κέντρο της πόλης. Μία ημέρα αφιέρωσα στην Πίζα και την Λούκα και δύο στην Φλωρεντία. Στη συνέχεια στη διαδρομή για την Σιένα πέρασα από Σαν Τζιμινιάνο και Μοντεριτζιόνι. Από Σιένα επισκέφτηκα το Μονταλτσίνο και την Πιεντσα. Ελπίζω να σε βοήθησα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.497
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom