Τουρκία Τουρκια πληροφοριες

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Δες εδώ για το που δουλεύει το uber και οι άλλες διαθέσιμες εφαρμογές τους.
Στο bitaxi app, βάζεις όνομα επίθετο και το ελληνικό σου τηλέφωνο και σου έρχεται τετραψήφιος αριθμός επιβεβαίωσης για να έχεις πρόσβαση στην εφαρμογή.
Δεν την έχω δοκιμάσει προτιμώ uber στη Πόλη και υπόγειο σε συνδυασμό με περπάτημα.
Όλες οι εφαρμογές λειτουργούν με κανονικά ταξί.
Ευχαριστώ πολύ!
Για bitaksi με βλέπω, δεν εξυπηρετεί το uber από ό, τι διαβάζω στις πόλεις που θα πάω.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μακάρι να το είχα δοκιμάσει να σου πω την άποψη μου.
Έχω την εφαρμογή στο κινητό ενεργοποιημένη γιατί μου την πρότειναν αλλά εμπιστεύομαι πιο πολύ την uber που είμαι πελάτης τους εδώ και χρόνια.
Ξέχασα να σου πω πως ο κωδικός επιβεβαίωσης της bitaksi θα σου έρθει με whatsapp. Αν δεν το έχεις καλό είναι να το εγκαταστήσεις. Πριν δοκιμάσεις τις άλλες εφαρμογές στην περιοχή που θα βρίσκεσαι δοκίμασε πρώτα την uber ίσως λειτουργεί. Καλά να περάσεις.
Ευχαριστώ πολύ! Ναι, ναι, έχω whatsapp, απλά λέμε να πάρουμε τοπική sim και με τον αριθμό εκείνο να πορευτούμε.
Και ναι, δε χάνω κάτι να δοκιμάσω και την uber μπας και.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Ευχαριστώ πολύ! Ναι, ναι, έχω whatsapp, απλά λέμε να πάρουμε τοπική sim και με τον αριθμό εκείνο να πορευτούμε.
Και ναι, δε χάνω κάτι να δοκιμάσω και την uber μπας και.
Αγοράζοντας τοπική sim, το τηλέφωνο σου θα κλειδώσει μετά από ένα χρόνο για όλους τους παρόχους στην τουρκια. Να το έχεις υπόψιν, και φυσικά να το γνωστοποιήσεις αν θελήσεις να το πουλήσεις στον καινούριο κάτοχο.
Βέβαια η τοπική sim δίνει το προνόμιο κλήσεων στο εσωτερικό της Τουρκίας.
Αν κάποιος από την παρέα διαθέτει συσκευή με ενσωματωμένη esim και δεν χρειάζεται να κάνετε κλήσεις στο εσωτερικό της Τουρκίας , τότε ενεργοποιείτε μια esim μέσω ίντερνετ με ελάχιστο κόστος και μπορεί να κάνει hot spot για όλους τους υπόλοιπους. Κλήσεις στην Ελλάδα με viber φορτώνοντας λίγα ευρώ στην εφαρμογή.
Η απόφαση καθαρά δικη σας.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.369
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom