Τριήμερη φθινοπωρινή απόδραση

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
σε ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες, ειμαστε 23-24 χρονων τελειοφητοι και εμεις.διαμονη πορταριά ή στην μακρινιτσα? σκεφτομαι μιας που μου ανεφεραν πιο πανω να μεινουμε πορταρια και να πηγαινουμε με τα ποδια μακρινιτσα μιας που ειμαστε πολυ της πεζοδρομιας
Πορταριά, εχει κ καφέ-μπαρ για τα βράδυα μεχρι κ κρεπερί έχει.
Ξεχασα να πω, στη διαδρομή πορταριά-μακρυνιτσα ειναι το μονοπάτι των κενταύρων, να μπείτε!
 

Virgi

Member
Μηνύματα
35
Likes
15
Αγαπητοι θα ηθελα τη γνωμη σας... Καρπενησι, Λιμνη Πλαστηρα ή Παπιγκο-Ζαγοροχωρια θα διαλεγατε για ενα φθινοπωρινο ειδηλλιακο 3-4ημερο;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.311
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καταπληκτικά μέρη και τα τρία.
Δεδομένου ότι τα υπόλοιπα δύο με ψήνουν λίγο περισσότερο για χειμώνα, θα διάλεγα λίμνη Πλαστήρα που αυτή την εποχή (έχω πάει 28η) είναι φανταστικά!
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Πολύ όμορφα μέρη και τα τρία και τόσο διαφορετικά κάθε εποχή! Νομίζω και εγώ ότι Πάπιγκο είναι πιο χειμωνιάτικο, αλλά το κάτω Ζαγόρι ( Βραδέτο, Καπέσοβο, Τσεπέλοβο...) είναι ότι πρέπει για φθινόπωρο , και έχει πράγματα να κάνεις πού ίσως τον χειμώνα να δυσκολευτεις(είναι άλλωστε και η εκδρομή που ετοιμάζω κι εγώ σύντομα).
Έπειτα το Καρπενήσι (μαζί με μικρό και μεγάλο χωριό), χιονοδρομικό στο Βελούχι κτλ μου κάνει πιο "ειδυλλιακό" για χειμώνα!
Και λίμνη Πλαστήρα έχω πάει μόνο άνοιξη (ελεύθερο στη λίμνη, το προτείνω), και νομίζω θα έχει υπέροχα χρώματα το φθινόπωρο, και βόλτα στα χωριά.
Συνοψίζοντας, καθαρά προσωπική αποψη... Με σειρά προτεραιότητας για ειδυλλιακό φθινοπωρινό 3ημερο:
Κάτω Ζαγοροχώρια
Λίμνη Πλαστήρα
Καρπενήσι

Αναμένουμε εντυπώσεις ότι κι αν διαλέξεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom