Φιλιππίνες Φιλιππίνες

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
198
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Πουκετ-Κραμπι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
έμεις είχαμε φτάσει πρωί,όποτε βόλεψε να φύγουμε αυθημερόν!
Τώρά αν θα φτάσατε απογευματάκι καλύτερα να μείνετε ένα βράδυ σέμπου και φεύγετε την επόμενη! ( μην ξοδέψετε παραπάνω μέρα στο σέμπου, δεν έχει κάτι να δώσει )
ναι κ εγώ στην αρχή σκεφτόμουν να μείνουμε 3-4 μέρες αλλά μετά από ψάξιμο κατάλαβα ότι είναι μεγάλη πόλη κ δεν έχει κ πολλά να κανεις! Σκέφτηκα Moalboal κ μετά Argao λιμάνι για Πανγκλαο κ μετά θέλω κΣιαργκαο αλλά είναι λίγο δύσκολα αυτά τα πάνω κάτω. Έχει πτήση από Παγκλαο για Σιαργκαο αλλά κάνει 7 ώρες με ενδιάμεση στάση όποτε χάνεις μια μέρα ενώ από σεμπου έχει απευθείας αλλά μέχρι να πας από πάγκλαο Σεμπου…μετά σκέφτηκα μήπως πάμε μόνο Moalboal κ Σιαργκαο.. πες μου καμία γνώμη !!
 

Apostolosm

Member
Μηνύματα
145
Likes
540
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική!
ναι κ εγώ στην αρχή σκεφτόμουν να μείνουμε 3-4 μέρες αλλά μετά από ψάξιμο κατάλαβα ότι είναι μεγάλη πόλη κ δεν έχει κ πολλά να κανεις! Σκέφτηκα Moalboal κ μετά Argao λιμάνι για Πανγκλαο κ μετά θέλω κΣιαργκαο αλλά είναι λίγο δύσκολα αυτά τα πάνω κάτω. Έχει πτήση από Παγκλαο για Σιαργκαο αλλά κάνει 7 ώρες με ενδιάμεση στάση όποτε χάνεις μια μέρα ενώ από σεμπου έχει απευθείας αλλά μέχρι να πας από πάγκλαο Σεμπου…μετά σκέφτηκα μήπως πάμε μόνο Moalboal κ Σιαργκαο.. πες μου καμία γνώμη !!
Αν πηγαίνεις για ξεκούραση και άραγμα σε παραλίες θεωρώ η επιλογή δυο νησιών είναι οκέυ ωστέ να μην έχεις πολλά πηγαινε-έλα. ( πάντουστην χώρα έχει παραδεισένιες παραλίες ).


πόσες μέρες θα έχεις στην χώρα?
θα πας και δυτικά πέρα από ανατολικά?
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
198
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Πουκετ-Κραμπι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Αν πηγαίνεις για ξεκούραση και άραγμα σε παραλίες θεωρώ η επιλογή δυο νησιών είναι οκέυ ωστέ να μην έχεις πολλά πηγαινε-έλα. ( πάντουστην χώρα έχει παραδεισένιες παραλίες ).


πόσες μέρες θα έχεις στην χώρα?
θα πας και δυτικά πέρα από ανατολικά?
λεμε για 15-17 μέρες ανάλογα τις πτήσεις. Όχι δεν θα πάμε κάπου άλλου μόνο προς τα εκεί σεμπου πανγκλαο Σιαργκαο.

Έχω πάει το 2019 Ελ Νιντο κ Μπορακαι, όποτε τώρα είπα να πάω απ την άλλη μερια
 

hello_its_me

Member
Μηνύματα
72
Likes
16
Καλησπέρα! Έχουμε κλεισει αεροπορικα πηγαινε ελα για cebu 22 απριλη με 4 μαιου.
Καθαρες/ολοκληρες μερες εκει θα ειναι 10 (και η 11 θα ειναι καπως, μιας κ αναχωρουμε βραδυ!)

Αρχικα να πω οτι σκεφτομαστε ως πλανο el nido, για να γυρισουμε τα νησακια εκει, καμια 5αρια μερες (θα παμε απο puerto prinsesa μιας κ τα εισητηρια για el nido ειναι απλησιαστα)
1 μερα bohol για εξερευνηση (ισως με διανυκτερευση??)
Kai bantayan λεμε, αλλα δεν ξερω καθολου εκει τι παιζει. Οποτε ερχομαι με αποριες, μιας κ θελω να κλεισω διαμονες κ εσωτερικες πτησεις

1) με αυτο το διαατημα ημερων πώς θα οργανωνατε εσεις τις μερες σας;
2) ποσες μερες θεωρειτε ειναι αρκετες για el nido? Ποιες ειναι οι στανταρ/ must εκδρομες εκει; ειναι τα κλασικα νησακια που εχει δειξει πχ κ ο ευτυχης; :ρ
3) bantayan, πού ειναι να μένουμε και ποιες ειναι οι ωραιες παραλιες; επειδη δεν εχω καθολου εικονα. Χρειάζεται διαμονη εκεί ή μπορει να γινει κ ημερησια;; γενικα, αν μπορειτε να μου δωσετε παραπανω πληροφοριες θα ημουν ευγνωμων
4) to panglao που εχω δει να αναφερεται στο μποχολ δεν ειναι? Αν θελω να παω κ εκει να το δουμε χρειαζεται κ διανυκτευρευση λογικα ε; γιατι για μποχολ με τους λοφους κ man made forest θα θεωρουσα οκ την ημερησια. Οτι πληροφορια/διευκρινηση δωσετε κ γ αυτο θα ημουν σουπερ ευγνωμων


Γενικα, αυτα τα μερη που ανεφερα ^ σας φαινονται πολλα/φορτωμενα για τις ημερες που θα ειμαστε εκει; ειναι πολλες οι μετακινησεις κ οι ωρες λετε;;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.229
Likes
7.624
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Έτσι για να ξέρετε τι θα αντιμετωπίσετε με και να είστε ενήμεροι για το θέμα διατροφή (διαστροφή 🤓 ) στις Φιλιππίνες !

 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.674
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom