Γερμανία Φρανκφουρτη-πληροφοριες

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Δε ξέρω αν έχουν αλλάξει τόσο πολύ τα πράγματα αλλά το Ibis αν δεν κυκλοφορείς προς τα βόρεια ετσι ώστε να είσαι σχεδόν ακριβως τριγύρω από το σταθμο δε θα έλεγα οτι έχει επικίνδυνη τοποθεσία. Η περιοχή νότια του είναι μια χαρά όπως και ανατολικά. Έχω μείνει πέριξ των Meridien, Roomers και του παλιού Intercontinental και παρόλη την εγγύτητα στο σταθμό δεν είδα κάτι περίεργο, και η περιοχή είχε διαφορά από αυτή ακριβώς δίπλα στο σταθμό.

Αισθητικά ναι το δεύτερο ξενοδοχείο είναι καλύτερο αλλά από άποψη περπατήματος το Ibis είναι πιο βολικό.
 

pialfakapa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα. Θα βρίσκομαι στην Φρανκφούρτη 6-8 Δεκεμβρίου. Επειδή τα περισσότερα σχόλια είναι προ covid, θα ήθελα να μου προτείνετε τι αξίζει να επισκεφτώ αυτές τις 2 μέρες.
Επίσης θα ήθελα να μου πείτε πως βγάζω εισητήριο από το αεροδρόμιο προς το ξενοδοχείο που θα μείνω. Το ξενοδοχείο που θα μείνω είναι το Hotel Cult Frankfurt City και βρίσκεται εδώ: Offenbacher Landstrasse 56, Sachsenhausen, 60599 Frankfurt/Main.
Σε αυτές τις 2 μέρες θέλω αν το επιτρέψει ο καιρός να περπατήσω πιο πολύ από το να κινηθώ με τα ΜΜΜ.
Τέλος, αν υπάρχουν περιοχές που θεωρούνται μη ασφαλείς θα ήθελα να τις ξέρω ώστε να τις αποφύγω.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Καλησπέρα. Θα βρίσκομαι στην Φρανκφούρτη 6-8 Δεκεμβρίου. Επειδή τα περισσότερα σχόλια είναι προ covid, θα ήθελα να μου προτείνετε τι αξίζει να επισκεφτώ αυτές τις 2 μέρες.
Επίσης θα ήθελα να μου πείτε πως βγάζω εισητήριο από το αεροδρόμιο προς το ξενοδοχείο που θα μείνω. Το ξενοδοχείο που θα μείνω είναι το Hotel Cult Frankfurt City και βρίσκεται εδώ: Offenbacher Landstrasse 56, Sachsenhausen, 60599 Frankfurt/Main.
Σε αυτές τις 2 μέρες θέλω αν το επιτρέψει ο καιρός να περπατήσω πιο πολύ από το να κινηθώ με τα ΜΜΜ.
Τέλος, αν υπάρχουν περιοχές που θεωρούνται μη ασφαλείς θα ήθελα να τις ξέρω ώστε να τις αποφύγω.
Η μη ασφαλής περιοχή της Φρανκφούρτης είναι 2-3 τετράγωνα απέναντι στον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό.Όχι κάτι τρομερό αλλά την αποφεύγεις.
 

pialfakapa

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Η μη ασφαλής περιοχή της Φρανκφούρτης είναι 2-3 τετράγωνα απέναντι στον κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό.Όχι κάτι τρομερό αλλά την αποφεύγεις.
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Επίσης εισητήριο από και προς το αεροδρόμιο που βγάζω?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.279
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Επίσης εισητήριο από και προς το αεροδρόμιο που βγάζω?
Πριν αρκετά χρόνια είχα βγάλει εισιτήριο τόσο στο αεροδρόμιο όσο και στον σταθμό που έφυγα για την επιστροφή.Τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ αυτοκίνητο αλλά υποθέτω ότι δεν θα έχει αλλάξει κάτι και θα μπορείς να βγάλεις εισιτήριο.
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
207
Likes
1.022
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Καλησπέρα!θα ήθελα να μου πει κάποιος/α που έχει ταξιδέψει Φρανκφούρτη με AEGEAN+FLIXBUS,πόση ώρα χρειάζεται για τη μετάβαση στα λεωφορεία μετά την άφιξη.Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.134
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom