Αυστρία Ουγγαρία Τσεχική Δημοκρατία Φωτο-ιστορία Βουδαπέστη - Βιέννη - Πράγα

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
Πολύ ωραίες οι φωτογραφίες σε κάθε ιστορία σου σε μεταφέρουν αμέσως στο κλίμα και σε κάνει να επισκεφθείς το μέρος..Επίσης μου αρέσουν πολύ οι χρωματικές επεξεργασίες που κάνεις..ποια κάμερα χρησιμοποιείς αν επιτρέπεται;
Σε ευχαριστώ πολύ! Η κάμερά μου είναι η Canon 5d Mark II. Πέρα από το μοντέλο της κάμερας παίζει μεγάλο ρόλο κι ο φακός.
 
Last edited by a moderator:

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
@georgeant , @giannismits παιδια καλησπερα και παλι! απο οτι ειδα γνωριζετε αρκετα για Πραγα-Βιεννη.. εχω μπερδευτει και θελω την γνωμη σας.. θέλω να παω μια εβδομαδα ή 8 μερες Βιεννη-Πραγα.. θα συμβιβαζομουν με αυτην την ''διαδρομη'' απλα τα αεροπορικα απο Πραγα για Αθηνα η ryanair μου τα ζηταει σε τσεχικες κορωνες , και δεν ξερω ποσα λεφτα επιπλεον μπορει να μου φανε (αν ξερετε πειτε μου) .. οποτε λεω να βαλω επιστροφη απο Μπρατισλβα :p που ειναι με ευρω.. εφοσον τελικα κανω Βιεννη-Πραγα-Μπρατισλαβα , με τι σειρα να τα κανω? που να παω πρωτα?
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
τα αεροπορικα απο Πραγα για Αθηνα η ryanair μου τα ζηταει σε τσεχικες κορωνες , και δεν ξερω ποσα λεφτα επιπλεον μπορει να μου φανε (αν ξερετε πειτε μου) .. οποτε λεω να βαλω επιστροφη απο Μπρατισλβα :p που ειναι με ευρω.. εφοσον τελικα κανω Βιεννη-Πραγα-Μπρατισλαβα , με τι σειρα να τα κανω? που να παω πρωτα?
Στο ελληνικό site της Ryan οι τιμές που σου βγάζει είναι σε ευρώ. Αλλά και στο αγγλικό να μπεις έχεις δυνατότητα να επιλέξεις το νόμισμα. Ακόμα και τις τσέχικες κορώνες παρ'όλα αυτά μπορείς να τις μετατρέψεις σε ευρώ μέσω του google και να δεις το κόστος σε ευρώ. Δεν είναι κακή ιδέα να βάλεις μια επιπλέον πόλη στο πρόγραμμα, αλλά σίγουρα όχι για τον λόγο που ανέφερες! :)
 

spyros91

Member
Μηνύματα
875
Likes
796
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Στο ελληνικό site της Ryan οι τιμές που σου βγάζει είναι σε ευρώ. Αλλά και στο αγγλικό να μπεις έχεις δυνατότητα να επιλέξεις το νόμισμα. Ακόμα και τις τσέχικες κορώνες παρ'όλα αυτά μπορείς να τις μετατρέψεις σε ευρώ μέσω του google και να δεις το κόστος σε ευρώ. Δεν είναι κακή ιδέα να βάλεις μια επιπλέον πόλη στο πρόγραμμα, αλλά σίγουρα όχι για τον λόγο που ανέφερες! :)
μιλησα στο chat της ρυαναιρ και μου ειπαν πως πληρωνεις στο νομισμα της χωρας απο την οποια επιστρεφεις εφοσον κλεισεις απλη διαδρομη και οχι με επιστροφη..
 

georgeant

Member
Μηνύματα
603
Likes
2.518
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip B. Αμερική
μιλησα στο chat της ρυαναιρ και μου ειπαν πως πληρωνεις στο νομισμα της χωρας απο την οποια επιστρεφεις εφοσον κλεισεις απλη διαδρομη και οχι με επιστροφη..
Πρώτη φορά το ακούω κι έχω κάνει το ίδιο αρκετές φορές. Να επιστρέψω από διαφορετικό αεροδρόμιο. Τέλος πάντων, δες πόσο είναι σε ευρώ η τιμή που σου βγάζει απλώς. Γράψε π.χ. απευθείας στο google 2000 CZK to EUR, θα δεις σου βγάζει αμέσως το αποτέλεσμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom