Χάρτης Ελλάδας

taxidiaris

Member
Μηνύματα
35
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ
Καλημέρα στους Διαχειριστές του site και στο δημιουργό του πολλά πολλά συγχαρητήρια.
Μια πρόταση να κάνω?
Μήπως γίνεται να φτιάξετε και χάρτη της Ελλάδας όπου θα σημειώνουμε τα ταξίδια μας ο καθένας?Γιατί να ξεχάσουμε τη χώρα μας και να την συμπεριλαμβάνουμε στο γενικό πλανήτη.Δεν θα μπορούσαμε να είμαστε πιό αναλυτικοί στη χώρα μας?
Ξέρω ότι σας βάζω σε εξτρα δουλειά(ψάξιμο,προσαρμογή,στήσιμο),αλλά για δείτε το ως πρόταση,άς γράψουν και τα μέλη τη γνώμη τους και το βλέπετε.Αυτό θα είναι και ενα τέστ για όλους μας ,να δούμε εάν έχουμε επισκεφθεί περισσότερα μέρη της χώρας μας απο το εξωτερικό ή όχι.
Ευχαριστώ.Αντρέας.;)
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Εμένα με βρίσκει πολύ σύμφωνο αυτή η πρόταση!

Και παλαιότερα είχα αναφέρει κάτι παρόμοιο στους admins για το θέμα αυτό πάντως!

Θα είναι σίγουρο μία πολύ ωραία κίνηση, πολύ πρακτική και ενδιαφέρουσα!

ΑΠλά δεν ξέρω το κατά πόσο μπορεί να γίνει από άποψη διαχειριστική!

Anywayz,...

+1 από μένα! :clap:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγω δεν ειμαι συμφωνη οχι τοσο με το χαρτη..οσο με το οτι λες οτι ξεχναμε τη χωρα μας.
Εδω μιλαμε γενικα για ταξιδια και δεν κανουμε διακριση σε καμια χωρα , λοιπον τη συμπεριλαμβανουμε στο γενικο χαρτη οχι γιατι την ξεχναμε αλλα γιατι εκει βρισκεται.
Υπαρχει ηδη ξεχωριστο branch για την Ελλαδα και κουβεντιαζουμε για αυτην. Οποτε μπορω και εχω προσωπικη εμπειρια και γνωμη συμμετεχω κι εγω στη συζητηση , αλλα μεχρι εκει. Νομιζω οτι ο προσανατολισμος του σαιτ ειναι τα ταξιδια στο εξωτερικο.
Οχι οτι θα εχω προβλημα αν αποφασιστει κατι αλλο απο τους υπευθυνους..απλα λεω τη γνωμη μου ως μελος και πολυ φιλικα :).
 

taxidiaris

Member
Μηνύματα
35
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ
Αγαπητό μέλος,ο προσανατολισμός του site είναι τα ΤΑΞΙΔΙΑ,όχι μόνο στο εξωτερικό!!Ταξιδιώτης είναι και αυτός που ταξιδεύει στη χώρα του.Γιατί σε ξένα φόρουμ ή site ταξιδίων έχουν και τον αναλυτικό χάρτη της χώρας τους?Προφανώς πρώτα ξεκινάς απο τη χώρα σου και μετά δραστηριοποιήσε πρός εξωτερικό μεριά.
Ας δούμε όμως γνώμες μελών περισσότερες.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.865
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Συμφωνώ και εγώ με την αρχική πρόταση-ιδέα για ελληνικό χάρτη
και οτι ειναι κάτι που λείπει...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Προφανώς πρώτα ξεκινάς απο τη χώρα σου και μετά δραστηριοποιήσε πρός εξωτερικό μεριά.
Μαλον υπαρχει καποιος κανονας που δεν τον γνωριζω...για μενα το προφανες ειναι να ταξιδευω εκει που επιθυμω ανεξαρτητως χωρας.
Συμφωνουμε παντως οτι ταξιδιωτης ειναι κανεις και στη χωρα του.
Απλα εκεινο που ηθελα να πω πριν , ειναι οτι σε αυτο το σαιτ η Ελλαδα εχει ηδη καλη θεση..δεν ειναι καθολου ξεχασμενη..υπαρχει ξεχωριστο τοπικ για ταξιδιωτικες ιστοριες και στις αναζητησεις ξεχωριστα θεματα ανα γεωγραφικη περιοχη..Εχει γινει καλη δουλεια απο τους υπευθυνους.
 

taxidiaris

Member
Μηνύματα
35
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΛΗ Η ΓΗ
Επαναλαμβάνω ότι δεν αμφισβητέιται η δουλειά των δημιουργών.Απλά ζητείται να μπεί και ενας αναλυτικός χάρτης της Ελλάδας.Της χώρας που ζούμε!!Απλά.
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Μου αρέσει η ιδέα ενός χάρτη της Ελλάδας. Με προβληματίζει όμως πως θα είναι και τι θα δείχνει. Όπως και στον παγκόσμιο χάρτη όπου αν βρεθείς για κάποιες ώρες σε μια πόλη σημειώνεις και τη χώρα αυτή έτσι και στον Ελληνικό τι θα σημειώνουμε; νομούς, περιοχές, πόλεις, χωριά; Αν περάσεις και πιείς ένα καφέ σε ένα χωριό επισκέφθηκες τον νομό; Άλωστε όπως έγραψε και ο φίλος μας ο Γιώργος Τ σε άλλο θέμα "ένας χάρτης,είναι απλά μια..ζωγραφιά". Και όπως θα θυμούνται οι λίγο παλαιότεροι πριν περίπου ένα μήνα είχαμε ο καθένας δύο χάρτες: Ευρώπης και παγκόσμιο. Ας το δουν οι υπεύθυνοι και αν υπάρχει τεχνικά μια λύση και μπορούν δεν θα ήταν άσχημα.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.229
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το θέμα αυτό έχει ξανασυζητηθεί, και υπάρχουν δύο σαφή θέματα:

1. Αφορά το τεχνικό κομμάτι του ζητήματος, που όπως αναφέρει και ο Δήμος τί θα συμπληρώνουμε; νομούς; πόλεις; χωριά; δήμους; τι; και αν έχουμε περάσει με το αυτοκίνητο μέσα από έναν δήμο τον έχουμε επισκεφθεί ; Δεν είναι το ίδιο με το εξωτερικό που ΣΥΝΗΘΩΣ όταν πηγαίνουμε με το αεροπλάνο κάπου επισκεπτόμαστε το μέρος (εξαιρούνται οι ανταποκρίσεις φυσικά)

2. Αυτή τη στιγμή το κοινό του TravelStories είναι εμφανώς προσανατολισμένο στα ταξίδια στο εξωτερικό, και αυτό φαίνεται από την τεράστια διαφορά σε Ιστορίες και συζητήσεις μεταξύ Ελλάδας + εξωτερικού. Επομένως επειδή ο χρόνος και τα χρήματα είναι πολύ περιορισμένα και σίγουρα πάντως όχι ανεξάντλητα (ειδικά το πρώτο), αυτή τη στιγμή δίνεται βάρος σε άλλα θέματα που έχουν σαφή προτεραιότητα.

Σας υπόσχομαι πάντως ότι ο ελληνικός χάρτης δε διαγράφεται από τις μελλοντικές προσθήκες στο site. :)

ΥΓ. Όσο για τα σχόλια τύπου "ξεχνάμε τη χώρα μας" κλπ τα προσπερνώ ως εντελώς άστοχα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.625
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom