Χιονοδρομικα θερετρα στις αλπεις

JohnyE

Member
Μηνύματα
194
Likes
217
Νωρις ακομα , μιας και σκεφτομαι ταξιδακι για δεκεμβρη... αλλα ποιο προτεινετε?

οχι αποκλειστικα απο αποψη χιονοδρομικου αλλα και ''ωραιου'' χωριου , η δραστηριοτητες ... apres-ski(snowboard) :) . Για να ακουσω γνωμες!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
χμ...εξαρταται
πως θα πας
ποσα λεφτα θα δωσεις για διαμονη (ποσα θες να δωσεις)
αν εισαι καλος στο σκι ή οχι
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
έχω την εντύπωση ότι η καλύτερη επιλογή είναι το courchevel:

Ski resort Alps - Courchevel ski resort, 3 Valleys - Ski French Alps

καθόλου οικονομικό αλλά υπάρχουν ταξιδιωτικά γραφεία που οργανώνουν ταξίδια για σκι με τα οποία μπορείς να βρείς καλές τιμές.

το resort αποτελείται απο τρία πανέμορφα χωριά στα οποία μετακινείσαι απο το ένα στο άλλο με τα σκι αφού οι πίστες περνάνε απο μέσα.

νομίζω πάντως ότι τα περισσότερα ξενοδοχεία έχουν ελάχιστη διαμονή τη μία εβδομάδα πράγμα που ανεβάζει το κόστος κάπως.

edit: οι δραστηριότητες πέρα απο το σκι πάμπολλες με ξακουστό night life και ατελείωτες επιλογές.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.830
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
χμ...παρα πολυ ακριβο ομως γιατι κατακλυζεται απο Ρωσους οποτε καταλαβαινεις
κατα τα αλλα ειναι σουπερ
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Η κορη μου περσι εμεινε στο Zermatt στην Ελβετια και της αρεσε παρα πολυ. Το βρηκε εξαιρετικα γραφικο.
Σιγουρα δεν ειναι φθηνο μερος, αλλα ειχαν κλεισει πολυ νωρις (νομιζω ηδη απο αρχες Σεπτεμβριου) με μεγαλη παρεα ενα σαλε με ημιδιατροφη (εκτος απο πρωινο κα βραδυνο ειχαν και απογευματινο τσαι με βουτηματα κεικ κλπ) και δεν τους ειχε βγει η ολη ιστορια και τοσο ακριβη. Φυσικα αν ειστε ενα ζευγαρι μονο μια τετοια λυση δεν ειναι εφικτη. Αλλα αν ειστε αρκετα ατομα (απο τεσσερα και πανω) καποια τετοια λυση ισως εχει ενα νοημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom