Αυστρία Χριστούγεννα στη Αυστρία!!!

SPIRIDU

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ποιός ξέρει????
Ταξίδι-Όνειρο
Κραϊβική
Ετοιμάζομαι για Αυστρία...Στις 23/12 αναχωρώ για 6 μέρες!! Έχω όμως μια απορία, αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Επειδή θα πάω στο Σάλτσμπουργκ 3 μέρες και άλλες 3 στη Βιέννη, τι ρούχα και τι παπούτσια πρέπει να πάρω μαζί μου??? Please:(:(:(, όποιος έχει πάει χειμώνα ας με διαφωτίσει!!!
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.757
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Άμα σου πω εγώ δηλαδή πάρε γόβες δωδεκάποντες εσύ θα τις πάρεις και θα κυκλοφορείς όλη μέρα μ' αυτές; Δες τον καιρό δυο-τρεις μέρες πριν πας, δες αν θα βρέχει ή αν θα χιονίζει και αποφάσισε ανάλογα. Κοινή λογική χρειάζεται όπως αν πήγαινες σε ένα αντίστοιχο μέρος στην Ελλάδα.
 
Last edited by a moderator:

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σωστά λέει η Mariath. Κάνε μια αναζήτηση για στατιστικά καιρού καθώς και για πρόβλεψη λίγο πριν πας και με αυτά τα κριτήρια αποφάσισε.

Το μόνο που μπορώ επιπλέον να σου πω, είναι ότι ο καιρός στο Salzburg είναι πολύ απρόβλεπτος και βρέχει συχνά. Την ομπρελίτσα ή το αδιάβροχό σου οπωσδήποτε ανά χείρας.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Άμα σου πω εγώ δηλαδή πάρε γόβες δωδεκάποντες εσύ θα τις πάρεις και θα κυκλοφορείς όλη μέρα μ' αυτές; Δες τον καιρό δυο-τρεις μέρες πριν πας, δες αν θα βρέχει ή αν θα χιονίζει και αποφάσισε ανάλογα. Κοινή λογική χρειάζεται όπως αν πήγαινες σε ένα αντίστοιχο μέρος στην Ελλάδα.
Με καποια διπλα ρουχα παραπανω και ισοθερμικα!
 
Last edited by a moderator:

Vivianaki

Member
Μηνύματα
292
Likes
45
Ταξίδι-Όνειρο
Πραγματοποιήθηκε :D

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.497
Likes
8.017
Όπως λένε και τα παιδιά παραπάνω, το πιο λογικό είναι να συμβουλευτείς κάποιο site με πρόγνωση καιρού, ωστόσο σε γενικές γραμμές αυτή την περίοδο που θα πας επειδή κάνει συνήθως πολύ κρύο, απαραίτητα θεωρώ ότι είναι ένα καλό/ζεστό μπουφάν (τύπου ski) και ένα καλό/ζεστό ζευγάρι μπότες (τύπου apres-ski)!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Γενικα εχει πολυ κρυο. Εγω φορουσα διπλο καλσον το βραδυ που ηθελα να βαλω φουστα! Παρε ο,τι πιο ζεστο εχεις στη ντουλαπα σου!
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Λοιπόν!!!!!! πήγα Σαλσμπουργκ ακριβώς τις ίδιες μέρες πέρσι.Βρέχει ή εχει χιονόνερο.
η υγρασία σε περονίαζει γι'αυτο πάρε ισοθερμικα ρούχα ή (όπως επέλεξα εγώ)εφοδιάσου με μάλλινα καλσόν(δεν κατάλαβα μια απο κρυο) και χοντρά πουλόβερ.
Για το βράδυ καλύτερα να επιλέξεις παντελονάκι,εκτός και αν δεν είσαι για πολλή καπου έξω.Και εννοείται μποτούλες.....
 

SPIRIDU

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ποιός ξέρει????
Ταξίδι-Όνειρο
Κραϊβική
Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! Τον είδα τον καιρό, έχει πολύ κρύο, απλά επειδή δεν έχω ξαναβρεθεί σε τέτοιες θερμοκρασίες... Είμαι και κρυουλιάρα... Να δω πως θα ζεσταθώ!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! Τον είδα τον καιρό, έχει πολύ κρύο, απλά επειδή δεν έχω ξαναβρεθεί σε τέτοιες θερμοκρασίες... Είμαι και κρυουλιάρα... Να δω πως θα ζεσταθώ!

για να ζεσταθεις το απόλυτo θέμα στο forum για το κρύο και οχι μόνο !!

http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%F1%EC%E9%EA%DC-%E5%F3%FE%F1%EF%F5%F7%E1.html
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! Τον είδα τον καιρό, έχει πολύ κρύο, απλά επειδή δεν έχω ξαναβρεθεί σε τέτοιες θερμοκρασίες... Είμαι και κρυουλιάρα... Να δω πως θα ζεσταθώ!
Αν δε θες να ξοδευτεις για ισοθερμικά και το μαλλινο καλσον είναι μια χαρα.κατο απο τα πουλοβερ θα βάλεις και μπλουζακι μακρυμάνικο ή οπώς ΄κανα εγω ζιβάγκο κορμακια και είσαι κομπλέ.
Σου τα λέει η απόλυτη κρυούλιάρα:xmas_cheesygrin:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom