Ψαρα-Οινουσσες

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Βρε παιδιά καλησπέρα σας.. Ψάχνω ψάχνω και δεν βρίσκω σύνδεση ακτοπλοική μεταξύ Ψαρών και Οινούσσες.. έχετε ιδέα αν υπάρχει?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Τόσα χρόνια στη Χίο ξέρω για Χίο-Οινούσσες και για Χίο -Ψαρά.Για Ψαρά-Οινούσσες δεν έχω ακούσει.Ειδικά τα Ψαρά, ούτε απο Χίο συνήθως δε βολεύει.Ή δε βολεύει το αυθημερόν και στα Ψαρά πότε σχεδόν δεν έχουν διαθέσιμα δωμάτια,ειδικά αν πάρεις τηλέφωνο μόνο μια-δυο βδομάδες πριν.Στις Οινούσσες θα μείνεις ή στα Ψαρά?
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολλα...
Και εγω δεν νομιζω οτι υπαρχει. Ψαρα - Μεστα Χιου θα πρεπει να πας και απο τη Πολη της Χιου να παρεις αλλο πλοιο για Οινουσες.

Σημ. Αν πας Ψαρα θα ευχαριστηθεις φτηνα ψαρια και αστακους.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Οινούσσες πάντως είναι εύκολο να πας και να γυρίσεις αυθημερόν απο την πόλη της Χίου.Έχει ήσυχες παραλίες με δωρεάν ομπρέλες και ένα γευστικό καφέ-εστιατόριο στο κέντρο που φτιάχνει φοβερή πορτοκαλόπιτα.
Μακάρι να γίνει εύκολο και το αυθημερόν ταξίδι στα Ψαρά ή έστω να υπάρχουν περισσότερα διαθέσιμα καταλύματα για 2-3 μέρες.
 

Eva_m

Member
Μηνύματα
43
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ. δεν θα πάω εγώ, απλά προσφέρθηκα να βρω πληροφορίες για ένα ζευγάρι το οποίο θέλει να μείνει 3 μέρες ψαρά, 3 μέρες οινούσσες και μετά να πάει Ικαρία. Το θέμα είναι οτι επειδή είναι πολλά αυτά που θέλουν να κάνουν και θέλουν να πάνε την περίοδο του 15αύγουστου έχω εγκαταλείψει το ψάξιμο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.826
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom